پشتیبانی پارلمان عراق از اجرای توافقنامه ۵۰۰ میلیارد دلاری با چین

روسای کمیسیون‌های خدمات‌رسانی و بازسازی و نفت و انرژی عراق از اجرایی شدن توافقنامه اقتصادی ۵۰۰ میلیارد دلاری بلند مدت این کشور با چین پشتیبانی کردند.

ادامه

اردن, اقتصادی, امریکا, جهان, جهان غرب, چین, خاورمیانه, خبر, شرق, شرق آسیا, عراق, مصر

به انگیزه ۲۰۰مین سال‌گرد تولد فریدریش اِنگلس/ اِنگلس و آموختن زبان فارسی

گسترش مستعمره‌های انگلستان و دیگر کشورهای اروپائی در شرق و رشد تضاد بین این قدرت‌ها در منطقه آسیای میانه درسده نوزدهم میلادی، توجه مارکس و اِنگلس را به سرنوشت تاریخی خلق‌ها در این ناحیه که قربانیان این سیاست مستعمراتی بودند، به خود جلب کرده بود.  

ادامه

اسپانیا, استعمار, المان, انگلستان, ایران, تاریخ, ترکیه, جهان, روسیه, سرمایه‌داری, سوریه, شرق, عربستان سعودی, فرهنگ, هندوستان

دو گزینه پیش روی لبنان؛ یا شرق یا صندوق بین‌المللی پول

یک کارشناس اقتصادی لبنانی اعلام کرد، بندر بیروت رقیب بزرگی برای بندر حیفای اسرائیل است برای همین این رژیم از آنچه اتفاق افتاده، بیشتر بهره می‌برد.

ادامه

اسراییل, اقتصادی, جهان, چین, خاورمیانه, شرق, صندوق بین‌المللی پول, لبنان

تقویت همکاری‌های امنیتی میان چین و روسیه به‌دلیل افزایش تهدیدهای آمریکا

چین و روسیه با توجه به افزایش تهدیدهای آمریکا، از تقویت همکاری های امنیتی میان خود خبر دادند.

 

 

این همکاری در شرایطی تقویت می شود که دو کشور در آبهای منطقه ای و هچنین مسایل اقتصادی با تهدیدهای آمریکا روبرو هستند.

 
«یانگ جیه چی» عضو ارشد شورای دولتی چین و «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه در جریان سیزدهمین دور نشست همکاری های راهبردی امنیتی در پکن خواستار گسترش مناسبات دو کشور شدند.

 
هر دو طرف گفتند که روابط دو کشور در بهترین شرایط تاریخی خود قرار دارد و آنها لازم است با همکاری مشترک از امنیت و منافع خود حراست کنند.

 
آنها افزودند که دو کشور توافقنامه همکاری های جامع اقتصادی امضا کرده اند که باید به طور کامل اجرا شود و رهبران آنها در دیدار ماه جاری میلادی در روسیه در زمینه گسترش روابط توافقاتی داشته اند که باید مورد توجه قرار گیرد.

 
همکاری برای تامین امنیت متقابل، افزایش همکاری های اقتصادی و سرمایه گذاری و ارتقای سطح مناسبات از جمله توافقات دیگر در نشست راهبردی امنیتی پکن است.

 
همچنین طرفین در این نشست در باره برگزاری نشست نمایندگان عالی رتبه بریکس در پکن گفت و گو و بخصوص در خصوص مسایل امنیتی مرتبط با این گروه تبادل نظر کردند.

 
تارنمای «یی سی» روز جمعه چین نوشت: هر دو طرف از نمایندگان عالی رتبه کشورشان در اجلاس مهم بریکس هستند که پیش زمینه نشست سران می باشد و قرار است در ماه سپتامبر (شهریور – مهر) در شهر «شیامن» در جنوب چین برگزار شود.

 
روسیه و چین در شرایط توسعه طلبی های غرب به سرکردگی آمریکا متحد شده و تمام قوای خود را برای مقابله با نیروی بازدارندگی ناتو و واشنگتن منسجم کرده اند.

 
دو کشور هم اکنون و برای نخستین بار در حال برگزاری رزمایش مشترک یک هفته ای خود در منطقه راهبردی دریای بالتیک هستند.

 
انتظار می رود با توجه به توسعه طلبی های آمریکا و متحدان غربی این کشور از یک سو و تشدید اقدامات ضد روسی و چینی از سوی این دولت ها برای بازدارندگی مسکو و پکن، رویارویی دو طرف تشدید شود که به تنش ها در مناطق اروپا و شرق آسیا خواهد افزود.
ایرنا

واکنش روسیه به تحریم‌ها؛ اخراج دیپلمات‌های آمریکایی

وزارت امور خارجه روسیه از امریکا خواست که تا اول سپتامبر سال جاری ۲۰۰ تا ۳۰۰ دیپلمات خود را از روسیه خارج کند.   به گزارش اسپوتنیک، یک منبع وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که از ایالات متحده امریکا خواسته شده تا روز اول سپتامبر سال جاری تعداد دیپلمات های خود را مطابق با دیپلمات ... واکنش روسیه به تحریم‌ها؛ اخراج دیپلمات‌های آمریکایی

ادامه

امریکا, تحریم, جهان, خبر, روسیه

نشنال اینترست؛ «ترامپ» عامل همگرایی روسیه و چین

در آستانه برگزاری نشست گروه ۲۰ در هامبورگ، سطح همکاری میان روسیه و چین افزایش یافته که این واقعیت نشان دهنده تشکیل جبهه متحد مسکو و پکن علیه ایالات متحده امریکا است.   سایت تحلیلی نشنال اینترست اخیرا مقاله ای با قلم «نیکلاس گاسدف» استاد کالج نیروی دریایی ایالات متحده امریکا در مورد سفر رئیس ... نشنال اینترست؛ «ترامپ» عامل همگرایی روسیه و چین

ادامه

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه