چین گزارش انگلیس درباره هنگ کنگ را رد کرد

چین امروز سه‌شنبه، از انگلیس خواست تا از مداخله در امور هنگ کنگ و همدستی با مجرمان و آشوبگرانی که امنیت ملی چین را تضعیف می‌کنند، دست بردارد. به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، لین جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشستی خبری در پاسخ به سوالی درباره تهمت‌های ... چین گزارش انگلیس درباره هنگ کنگ را رد کرد

ادامه

آزادی, انگلیس, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, غرب اروپا, هنگ کنگ

ورود مربیان نظامی و پدافند هوایی روسیه به نیجر

منابع خبری بامداد جمعه از استقرار مربیان نظامی و پدافند هوایی روسیه در نیجر در پی لغو توافق نظامی این کشور با آمریکا، خبر دادند. به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، تلویزیون دولتی نیجر گزارش داد که مربیان نظامی روسیه با یک هواپیمای حامل تجهیزات نظامی وارد این کشور شدند. بر اساس این گزارش، در ... ورود مربیان نظامی و پدافند هوایی روسیه به نیجر

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب آفریقا, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

ایرلند: به تعویق انداختن اعلام کشور مستقل فلسطین قابل قبول نیست

مایکل مارتین وزیر خارجه ایرلند در اظهاراتی با بیان اینکه شک نکنید که به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به زودی اتفاق خواهد افتاد، گفت: به تعویق انداختن اعلام کشور مستقل فلسطین دیگر قابل قبول نیست. به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای خبری بارون، وزیر خارجه ایرلند با اشاره به ارائه پیشنهاد ... ایرلند: به تعویق انداختن اعلام کشور مستقل فلسطین قابل قبول نیست

ادامه

آفریقای جنوبی, اسپانیا, اسراییل, اسلواکی, ایرلند, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, سازمان ملل, صلح, غرب اروپا, فلسطین, گزارش, مالت, نسل‌کشی

دست خون‌آلود فرانسه در نسل‌کشی غزه

یک مقام فرانسوی که در پارلمان اروپا نیز حضور دارد تاکید کرد فرانسه با ارسال سلاح به اسرائیل در کشتار مردم غزه دخیل است. به گزارش باشگاه خبرنگاران: مانون اوبری، نماینده فرانسه در پارلمان اروپا در جریان حضور در برنامه Grand Rendez-Vous از موضع دولت کشورش در قبال جنگ اسرائیل در نوار غزه که وارد ... دست خون‌آلود فرانسه در نسل‌کشی غزه

ادامه

اروپا, استعمار, اسراییل, تحلیل, جهان, سازمان ملل, غرب اروپا, فرانسه, فلسطین, نسل کشی

توافقنامه ۶ کشور اروپایی برای حفاظت از زیرساخت‌های دریای شمال

۶ کشور اروپایی هم مرز با دریای شمال، توافقی را به امضا رساندند که براساس آن از زیرساخت‌های دریایی این پهنه آبی با هدف آنچه که مقابله با تهدیدات روسیه خوانده‌اند، محافظت کنند. به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از رویترز، انگلیس و دیگر کشورهای بزرگ اروپایی هم مرز با دریای شمال امروز سه‌شنبه این توافق‌نامه ... توافقنامه ۶ کشور اروپایی برای حفاظت از زیرساخت‌های دریای شمال

ادامه

آلمان, اروپا, انگلیس, اوکراین, بالتیک, بلژیک, جنگ سرد, جهان, خبر, دانمارک, روسیه, غرب, غرب اروپا, ناتو, نروژ, هلند

تظاهرات گسترده در برلین در حمایت و مخالفت با راست‌های افراطی

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان در برلین شعار “نازی‌ها، بروید” سر داده و حامیان راست های افراطی هم شعار “ما مردم هستیم” بر زبان راندند.

 

پلیس برلین که از نزدیک شدن و دخالت در این راهپیمایی ها خودداری کرد، گفته که راهپیمایی موافقان توسط آلترناتیوی برای آلمان برگزار شد که حدود ۵۰۰۰ تن از حامیان آن در این راهپیمایی حضور داشتند و در راهپیمایی مخالفان نیز ۲۵ هزار تن شرکت کردند.

 

به گفته پلیس برلین، این راهپیمایی به صورت کلی در صلح و آرامش برگزار شد اما در یکی از بخش ها، پلیس برای جلوگیری از ورود معترضان به میدانی در برلین از گاز فلفل استفاده کرده است.

 

در یکی از محل های برگزاری راهپیمایی، دو سطل آشغال به آتش کشیده و یک عابر پیاده دچار جراحت شد.

 

حامیان آلترناتیوی برای آلمان که یک حزب راست افراطی است راهپیمایی خود را با شعار “آینده برای آلمان” کمی پس از نیمروز در ایستگاه راه آهن اصلی پایتخت به راه انداختند.

 

حامیان این حزب شعار می دادند “مرکل باید بره” و “ما مردم هستیم”. برخی اوقات هم سوت می زدند و جیغ می کشیدند.

 

مرکل، آلمان نیست

 

راهپیمایی به راه افتاده توسط حزب آلترناتیوی برای آلمان نخستین نمایش عمومی برای نشان دادن قدرت ملی گرایی از زمان تبدیل شدن به بزرگترین حزب اپوزیسیون در این کشور است.

 

الکساندر گاولاند، رئیس این حزب به جمع معترضان گفت: مرکل، مصداق کل آلمان نیست. ما کشورمان را دوست داریم. ما می خواهیم کشور را همانطور که پدرانمان به ما منتقل کردند، به فرزندانمان منتقل کنیم.

 

بئاتریس فون استورچ، معاون رهبر حزب آلترناتیوی برای آلمان که نوه وزیر اقتصاد دوران هیتلر است، نیز گفت که آلمان یک نمونه اولیه از یک یکپارچگی و الحاق شکست خورده است.

 

راهپیمایی ضد آلترناتیوی برای آلمان

 

در حالی حامیان حزب راست افراطی آلمان در خیابان ها و میدان های برلین حضور داشتند، با حضور هزاران نفری معترضانی که در مقابلشان ایستاده بودند، روبرو شدند. البته افراد شرکت کننده در دو راهپیمایی با یکدیگر دست به گریبان نشدند.

 

معترضان به راهپیمایی آلترناتیوی برای آلمان شعار “به نفرت پایان دهید، به آلترناتیوی برای آلمان پایان دهید”‌سر دادند. در این راهپیمایی اعتراضی اعضای سیاسی، اتحادیه ها، نهادهای دانشجویی، حامیان مهاجران و سازمان های جامعه مدنی حضور داشتند.

 

پلیس برلین حدود ۲۰۰۰ افسر را برای رسیدگی به این راهپیمایی ها و نظارت بر آن مستقر کرده بود تا صلح و آرامش را حفظ کند.

 

پیش از برگزاری این راهپیمایی ها، اعضای جنبش افراطی موسوم به “آنتی‌فا” در وبسایت خود خواستار ناآرامی شده و به برهم زدن راهپیمایی حمایتی آلترناتیوی برای آلمان تاکید کرد.

 

دختران روسری پوش

 

حزب آلترناتیوی برای آلمان که در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده، به شدت بابت سیاست های مهاجر پذیری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خشمگین است و حالا با به دست آوردن کرسی های خوبی در پارلمان این کشور، جایگاه خود را برای مقابله با مهاجران و پناهندگان تقویت کرده است.

 

درست ماه گذشته بود که آلیس ویدل،‌ یکی از رهبران آن به صورت رسمی به انتقاد از مهاجران پرداخت و آنها را دختران روسری پوش، مدعی رفاه و مردان چاقو به دست توصیف کرد.

ایسنا

صدراعظم اتریش: آمریکا درحال تبدیل‌شدن به شریکی غیرقابل اعتماد است/ اروپا باید متحد بماند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سباستین کورتس، صدراعظم اتریش در یک مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز گفت: آمریکا در حال تبدیل شدن به یک شریک غیرقابل اعتماد برای ما است. مهمترین مساله این است که اروپا متحد بماند.

ادامه

اتریش, امریکا, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

۸ شرکت بزرگ اروپایی مصمم به خروج از ایران شدند

با اعلام تصمیم دونالد ترامپ درباره خروج از برجام و تصمیم او مبنی بر تحریم شرکت‌های اروپایی که با شرکت‌های ایرانی همکاری می‌کنند، شرکت‌های بزرگی چون توتال، انی، زیمنس، ایرباس، آلیانتس، ساگا، دنیلی و مرسک تصمیم گرفتند از ایران خارج شوند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایتالیا, تحریم, جهان, خبر, دانمارک, غرب اروپا, فرانسه, نروژ