تجمع کارگران پیمانکاری نفت در پارس جنوبی + ویدئو

کارگران پیمانکاری نفت در منطقه پارس جنوبی در اعتراض به محقق نشدن مطالبات خود تجمع کردند.

 

به گزارش ایلنا، کارگران ارکان ثالث شاغل در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی در اعتراض به سخنان وزیر نفت در کمیسیون انرژی مجلس و نادیده گرفتن مطالبات قانونی خود بار دیگر امروز (شانزده تیر) در میدان کاکتوس تجمع کردند.

 

این تجمع در ادامه اعتراضات صنفی کارگران پیمانکاری نفت است که از مدتی پیش آغاز شده است.

 

کارگران پیمانکاری پارس جنوبی به شرایط نامناسب شغلی اعتراض دارند. آن‌ها خواسته‌اند که پیمانکاران از تمام شرکت‌های نفتی حذف شوند و قانون “کار یکسان- مزد یکسان” در تمام پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و صنایع نفت و گاز اجرایی شود.

 

محور‌های اصلی مطالبات کارگران نفت افزایش دستمزد مطابق با هزینه‌های واقعی زندگی، لغو قرارداد‌های موقت، حذف شرکت‌های پیمانکاری و عقد قرارداد‌های دائم، رفع تبعیض با همکاران رسمی، برقراری روز‌های کار و استراحت، دریافت حقوق و مزایا بدون تاخیر و حق ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری است.

 

 

پایان دورۀ «تدبیر و امید» و آغاز دورۀ «رفاقت، همدلی، همراهی، و همکاری»: پوششی برای ادامهٔ استبداد و بی‌عدالتی!

ابراهیم رئیسی قرار است روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ پس از برگزاری مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهورِ منصوب ولی فقیه و اجرای مراسم تحلیف، زمام امور قوۀ مجریه “نظام” را به‌دست گیرد و چنان که رسانه‌ها می‌نویسند، فصلی تازه در ادارهٔ کشور ما آغاز شود!

ادامه

ایران, دیدگاه, سیاسی, کارگری, مقاله

هنوز از برق‌ گرفتگی کارگر گیلانی چند روز نگذشته بود که یک سیمبان در سیستان و بلوچستان ضمن کار جان باخت

روزگذشته، یک کارگر سیمبان شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان حین انجام کار بر اثر برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع تیرک جان خود را از دست داد.

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری

سهم ما از زندگی در امتداد لوله‌های نفت و مجاورت صنعت فولاد، تنها فقر و بیماری‌ست

در امتداد لوله‌های نفتی و در مجاورت صنعت فولاد خوزستان مردمی زندگی می‌کنند که سهمشان از این مجاورت، تنها فقر است و بیماری! بسیاری از اهالی روستای قلعه‌چنعان به دلیل آلودگی ناشی از آلاینده‌های کارخانه‌ی فولاد خوزستان دچار بیماری‌های تنفسی هستند با این‌وجود آنها می‌گویند دست‌کم به ما شغل بدهید تا هم بیمار نباشیم هم

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

سیاست‌های تعدیلیِ کاهش هزینه‌های دولت و حالا قسمت کردن مرگ

زاهدان خیلی تنهاست؛ یا به سرعت این مردم محروم را با اولویت آن‌هایی که محروم‌ترند و بیشتر در معرض خطر، واکسینه کنند یا اینکه لااقل از صندوق ذخیره یا سایر منابع بیت‌المال برداشت کنند و به شهروندان محروم این استان پول مناسب بدهند تا چند وقت، حداقل دو هفته در خانه بمانند.

ادامه

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, فقر, کارگری, گزارش