تجمع کارکنان پالایشگاه هشتم پارس جنوبی به دلیل مشکلات دستمزد و بیمه

تعدادی از کارکنان پالایشگاه هشتم پارس جنوبی به دلیل مشکلات متعدد خود و عدم رسیدگی از سوی مسئولان پایشگاه دست به اعتراض زدند.

 

رویداد۲۴ تعدادی از کارکنان شرکت oico پالایشگاه هشتم، فاز (۲۰ – ۲۱) در آستانه سال نو به دلیل کسر حقوق، عدم واریز بیمه، بی کیفیتی غذا، نداشتن سرویس ایمن و با کیفیت، تهدید و اخراج بعضی از کارکنان، و امضای اجباری قرارداد، دست به تجمع زدند.

 

این کارکنان اعلام کردند که تمامی راه‌ها و مراحل قانونی از قبیل مراجعه به مسئولین پالایشگاه و مدیران اداره اشتغال طی شده است، اما تا کنون هیچ گونه جواب و پاسخ مشخصی دریافت نکرده‌اند.

 

این کارگران به مدت سه روز است که جهت احقاق حقوق خود تجمع کرده اند و می‌گویند قصد دارند تا دریافت کلیه مطالبات قانونی این رویه را ادامه دهند.

کارگران شهرداری مظلومانی که صدایشان شنیده نمی‌شود/ ضرورت حذف شرکت‌های انگلی پیمانکاری

در گذشته‌های دور این کارگران، جزو حیطه‌ی شهرداری تهران بودند؛ مزایا داشتند، چک آپِ سالیانه می‌شدند و بن‌های غیرنقدی داشتند اما حالا با آمدنِ پیمانکار همه‌ی اینها برداشته شده است. بارها برای حذف پیمانکاران درخواست شده است ولی گوش شنوایی وجود ندارد.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

تأملی بر چگونگی تعیین میزان دستمزد در شورای عالی کار

با نزدیک شدن وقت تعیین حداقل دستمزد سال ۱۴۰۰ کارگران، در سه ماه اخیر مطابق معمول، نمایندگان دولت و کارفرمایان در شورای عالی کار و اخیراً حتا نماینده‌های مجلس، بر تعیین دستمزد به‌صورت “منطقه‌ای”، “صنفی”، و “توافقی” اصرار ورزیده‌اند.

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, مقاله

لزوم رفع تبعیض درتعیین مستمری بازنشستگان کارگری/ خط فقر را مبنا قرار دهید

بازنشستگان می‌گویند “ما نه حق مسکن آن‌چنانی داریم، نه سنوات و حق اولاد؛ پس بیایید برای یکبار هم که شده، همان خط فقر حداقلیِ ۶ میلیون و ۸۹۵ هزار تومانی را مبنا قرار دهید!”

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, کارگری, گزارش