تجمع بازنشستگان کارگری در استان‌های مختلف با خواست رساندن دریافتی حداقلی به خط فقر

بازنشستگان کارگری امروز ۱۸ فروردین ماه، بار دیگر  در چندین استان از جمله مازندران، البرز ، قزوین، شوش و هفت تپه … با حضور مقابل ادارات تامین اجتماعی، خواستار رساندن مستمری‌ها به خط حداقلی فقر شدند.

 

به گزارش ایلنا، این بازنشستگان خواستار اجرای عادلانه دور دوم متناسب‌سازی با رعایت موازین قانونی هستند و می‌گویند: وقتی که خط فقر ده میلیون تومان اعلام شده، مستمری چهار میلیون تومانی کفاف زندگی بازنشستگان را نمی‌دهد، بنابراین خواستار اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی هستیم.

 

خواسته‌ی دیگر این بازنشستگان، رفع تبعیض میان بازنشستگان تامین اجتماعی با سایر بازنشستگان صندوق‌های مختلف است؛ بازنشستگان خواستار به صفر رسیدن تبعیض‌های موجود هستند و می‌گویند: باید به معیشت کارگران بازنشسته توجه شود.

 

 

آن‌ها همچنین خواستار افزایش مستمری‌ها به اندازه سبد معیشت، ارائه خدمات درمانی رایگان و مکفی به بازنشستگان و فراهم آوردن خدمات رفاهی مناسب هستند و می‌گویند؛ چرا باید مدیران دولتی، حقوق نجومی بگیرند اما دستمزد بازنشسته چهار میلیون تومان تعیین شود؟ هزینه‌ها دلاری است اما دستمزد ما ریالی و ناچیز است.

 

 

وزارت بهداشت باید پاسخگوییِ عقب‌ماندگی به وجود آمده و مسئولیت تعلل را بپذیرد/ پرستاران بسیاری هنوز واکسینه نشده‌اند

دبیرکل خانه پرستار، گفت: «در مورد فوت پرستاران به دلیل ابتلا به کرونا هیچ عذری از ناحیه هیچ مقامی پذیرفته نیست و تمام کسانی که در تزریق واکسن به آن‌ها کوتاهی کرده‌اند، باید پاسخگوی تعلل خود باشند.»

ادامه »

ایران, پرستاری, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

مضروب کردن کارگر توسط خودرو مدیر پیمانکار به تجمع اعتراضی کارگران انجامید

کارگر مضروب، مدعی است این اتفاق سهوی نبوده است به همین دلیل کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز در حمایت از این همکار مضروب با تجمع در خیابان ۲۲ بهمن و در نزدیکی ساختمان شهرداری خواستار برخورد قانونی با فرد پیمانکار بودند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری