تجمع بازنشستگان شهرستان شوش مقابل تامین اجتماعی در اعتراض به شرایط معیشتی و دستمزدها

بازنشستگان کارگری شهرستان شوش با حضور مقابل اداره تامین اجتماعی، به شرایط معیشتی خود اعتراض کردند.

 

به گزارش ایلنا، امروز (۱۵ فرودین ماه) جمعی از بازنشستگان کارگری شهرستان شوش در استان خوزستان با حضور مقابل اداره تامین اجتماعی، نسبت به شرایط معیشتی و دستمزدهای پایین انتقاد کردند.

 

این تجمع از ساعت ۹صبح امروز برگزار شده و حاضران با در دست داشتن پلاکاردهایی، مطالبات خود را مطرح کردند.

 

این بازنشستگان می‌گویند: اعتراض ما به افزایش حقوق‌ها و میزان ناچیز مستمری‌هاست به همین دلیل مقابل اداره تامین اجتماعی حاضر شده‌ایم و از این نهاد درخواست داریم به مطالبات ما پاسخ دهد.

 

آن‌ها گفتند: افزایش ناچیز حقوق و مستمری چهار میلیون تومانی بازنشستگان، منطبق با میزان تورم و هزینه‌های زندگی آنان نیست.

 

بازنشستگان شهرستان شوش گفتند: با افزایش ۳۹ درصدی پایه مستمری‌ها، وضعیت معیشتی بازنشستگان همچنان مثل قبل باقی خواهد ماند و تغییر نخواهد کرد.

 

آن‌ها با بیان اینکه ما خواستار اجرای عادلانه دور دوم متناسب‌سازی با رعایت موازین قانونی هستیم، در خاتمه گفتند: انتظار ما رفع تبعیض میان بازنشستگان کارگری نسبت به بازنشستگان کشوری و لشکری است.

وضعیت فاجعه‌بارحقوق بشر و نقض ظالمانهٔ آن در سالی که گذشت

سال ۹۹ سالی فاجعه‌بار و پررنج برای مردم ما بود و با مشقت و مصیبت سپری شد. شوربختانه به مصائب مردم ستمدیدهٔ کشور ما در مهلکهٔ رژیم استبداد دینی کشتار همه‌گیری کرونا و جان باختن ده‌ها هزار تن از هم میهنان‌مان در پی بی‌برنامگی و سیاست نابخردانهٔ سران جمهوری اسلامی و بی‌اعتنا بودن آنان به

ادامه »

امریکا, ایران, حقوق بشر, دانشجویی, زنان, سازمان ملل, سیاسی, کارگری, مقاله

علی دهقان کیا: تبعیض موجود میان حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با کشوری و لشکری رفع خواهد شد

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران درباره آخرین اخبار از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۱۴۰۰، گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی با ۳۵ سال سابقه سال گذشته ۳ میلیون تومان دریافت می‌کردند که امسال به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

ادامه »

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری