تجمع اعتراضی کارکنان مدت موقت وزارت نفت مقابل مجلس

کارکنان مدت موقت وزارت نفت از محقق نشدن خواسته‌های خود با وجود چند نوبت اعتراض مقابل مجلس شورای اسلامی گلایه دارند و می‌گویند: منتظر قضاوت تلخ تاریخ مانده‌ایم.

 

به گزارش ایلنا، کارکنان مدت موقت وزارت نفت ضمن اعلام ناراضایتی خود از عملکرد وزارت نفت وضعیت خود را تاسف‌بار خواندند و یادآور شدند: «اگرچه وضعیت تاسفبار کارکنان مدت موقت وزارت نفت بطور کامل در این مجال نمی‌گنجد و از قلم و نگاه یک یا چند نفر قابل توصیف نخواهد بود اما فکر نمی‌کنیم دیگر رازی از زندگی این گروه، بر آقای بیژن زنگنه، وزیر نفت پوشیده مانده باشد.»

 

آنها افزودند: «زمانی که تامین اجتماعی، وزارت نفت را به دلیل عدم تطابق صورت مزد ارسالی، با حداقل‌های قانون کار جریمه می‌کند، زمانی که با توجه به رضایت نسبی از بیمه تکمیل درمان دانا آن را بدون هیچ نظرخواهی از استفاده کنندگان به بیمه البرز که ظرفیت انجام چنین پروژه‌ای را ندارد، تغییر می‌دهند، زمانی که چندین مرحله تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی مسئولان مربوطه را از خواب خوش بیدار نمی‌کند، دیگر چه می‌توانیم بگوییم.»

 

کارکنان مدت موقت نفت با بیان اینکه وزیر نفت در جلسات خصوصی به زبان آورده کار اصلی صنعت نفت بر دوش نیروهای مدت موقت و پیمانکاری است، افزودند: «در این شرایط آیا رسیدگی در قالب نگارش نامه به وزیر نفت که خود از همه چیز مطلع است، می‌تواند مفید باشد؟»

 

آنها افزودند: «در زمانی که صدای شیپور عدالت گستری از سمت سه قوه‌ی مقننه، مجریه و قضائیه بر آسمان هفتم رسیده است، آیا نامه‌نگاری می‌تواند تمام حیله‌ها را درهم بتند و یک بار برای همیشه واژه‌ی عدالت را نه در زبان بلکه در دل‌ها و اندیشه‌ها جاری کند؟ آیا در این شرایط می‌توان طعم خوش عدالت را به تخصصی‌ترین و زحمت کشیده‌ترین نیروهای یک وزارتخانه که از بد روزگار مظلومترین نیروها نیز شده‌اند، چشاند؟»

 

به گفته کارکنان مدت موفت نفت «امید به چنین اتفاق عجیبی به نظر ساده‌لوحانه می‌آید؛ اما چه باید کرد؟ ما راه دیگری نمی‌دانیم و منتظر قضاوت تلخ تاریخ مانده‌ایم.»

کارگران کوت عبدالله: به آقای رئیسی هم نامه نوشتیم، دست یاری به سوی همه دراز کردیم اما کسی توجهی نکرد

کارگران شهرداری کوت عبدالله مطالبات خود را بیان کردند و گفتند: دیگر نه حرفی برای گفتن داریم و نه مسئولی مانده که از او کمک نخواسته باشیم. کل اهواز از حال و روز ما با خبرند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

مجلس و دولت فقط منافع طبقه‌ی خود را دنبال می‌کنند/ امید به اقدامات مجلس در قبال کارگران بیهوده است

یک فعال مستقل کارگری گفت: این مجلس هدفی جز پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی نداشته و ندارد و نباید انتظار زیادی از مجلس یازدهم داشت.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

تلاش مجلس ولایی برای ایجاد شکاف در بین کارگران و جدا کردن رسمی‌ها از پیمانی‌ها و تضعیف اعتصاب کارگران

ناصر چمنی گفت: امروز کارگران پیمانکاری این صنعت از فرط بیچارگی اعتراض می‌کنند و آن‌وقت مجلس تصمیم می‌گیرد که حق و حقوق کارگران رسمی را اضافه کند؟! اصلا نمی‌شود این تبعیض را قبول کرد و کارگران هم این وضعیت را تحمل نخواهند کرد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش