سفره کارگران و زحمتکشان خالی تر از همیشه

همه مردم کشور باید از یک زندگی انسانی و مرفه برخوردار باشند و محاسبه حداقل دستمزدها باید بالاتر از خط فقر باشد تا بتواند تامین کننده هزینه های لازم زندگی آنها باشد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, بانک جهانی, حقوق بشر, سازمان ملل, عدالت اجتماعی, فقر, کارگری, مقاله

فراخوانی اتحادیه‌های کارکنان فرانسه برای اعتصاب سراسری

اتحادیه‌های فرانسه در اعتراض به اصلاحات حقوق بازنشستگی و بحران هزینه‌های زندگی روز پنجشنبه اصناف و اقشار مختلف را به اعتصاب سراسری فراخواندند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, جهان, حقوق بشر, خبر, راننده, غرب اروپا, فرانسه, کارگری, معلمان

کارگران پروژه‌ای نفت؛ تا کی گرسنگی و بی‌تامینی؟ دیگر بس است!

ما کارگران پروژه ای نفت همصدا با همه مردم در ایران بار دیگر خشم و نفرت خود را نسبت به قتل مهسا امینی این دختر جوان به دست گشت ارشاد اعلام کرده و از مبارزات مردمی علیه خشونت سازمان‌یافته و هر روزه علیه زنان و علیه فقر و بی‌‌تامینی و جهنم حاکم بر جامعه حمایت

ادامه

ایران, پیام, حقوق بشر, خبر, زنان, عدالت اجتماعی, کارگری

۶ کارگر در چهار حادثه کاری جان خود را از دست دادند

سه کارگر بر اثر سقوط جرثقیل، یک کارگر براثر برق گرفتگی، یک کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع و یک گارگر بر اثر ریزش ساختمان در دو سه روز گذشته جان خود را از دست دادند.

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

تجمع اعتراضی اپراتورهای برق منطقه‌ای به‌عدم صدور احکام حقوقی جدید

اپراتورهای برق منطقه‌ای به عدم صدور احکام حقوقی جدید اعتراض کردند.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (پانزدهم مرداد)، اپراتورهای برق منطقه‌ای در چند استان کشور از جمله هرمزگان، خوزستان و آذربایجان، مقابل اداره برق منطقه‌ای استان تجمع کردند.

 

این اپراتورها می‌گویند: پنج ماه از سال جدید گذشته اما هنوز احکام حقوقی جدید صادر نشده است؛ ما در انتطار صدور احکام جدید هستیم اما هیچ وعده مشخصی به ما نمی‌دهند.

 

آن‌ها می‌گویند: بعد از تصویب ۳۸ درصد دولت بندی را به بودجه اضافه کرد که حقوق کارگران نباید ۱.۲ بیشتر از کارمندان باشد؛ یکی از معضلات این قضیه است که وزارت نیرو اصرار زیادی بر اعمال این ۱.۲ دارد و این مساله موجب کاهش حقوق می‌شود چراکه اعمال ۳۸ درصد به اضافه‌ی ۱.۲ حقوق را فقط ۴ تا ۵ درصد افزایش می‌دهد.

 

به گفته‌ی اپراتورها، حقوق کارمندان براساس قانون مدیریت خدمات کشوری و حقوق کارگران برساس قانون کار است، اینگونه محدودیت‌ها تبعیض‌آمیز است و کارگران را آزار می‌دهد؛ چرا قانون در مورد کارگران برق منطقه‌ای اجرا نمی‌شود؟

گوردون براون: مردم انگلیس امسال با سرما و گرسنگی روبرو خواهند شد

نخست‌وزیر پیشین انگلیس گفت: اگر دولت کشورش دست به اقدام نزند مردم امسال از در سرما و گرسنگی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

ادامه

اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, اوکراین, تحریم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فقر, کارگری

بدون سه‌جانبه‌گرایی؛ جایگاه سازمان تأمین اجتماعی کجاست؟

مجلس پس از مسکوت گذاردن طولانی مصوبه‌های افزایش مزد بازنشستگان شورای‌عالی کار، سرانجام به عقب‌نشینی وادار شد و مصوبهٔ افزایش ۱۰ درصدی مزد دولت را لغو کرد گرچه هنوز افزایش مزد بازنشستگان اجرایی نشده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, مقاله