بیانیه صدها نویسنده برای آزادی “نویسندگان و فعالان فرهنگی در بند”

صدها نویسنده ایرانی در بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط تمام نویسندگان و فعالان فرهنگی زندانی شدند. در این بیانیه به طور مشخص از چند عضو زندانی کانون نویسندگان نام برده شده که یکی از آنها به کرونا مبتلا است.

 

بیش از ۳۰۰ نویسنده ایرانی در بیانیه‌ای با عنوان “بکتاش آبتین و دیگر اهالی قلم را آزاد کنید!” از مسئولان قضائی و اجرایی جمهوری اسلامی خواسته‌اند بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی، کیوان صمیمی، کیوان باژن و “سایر نویسندگان و فعالان فرهنگی در بند” را فوری و بدون قید و شرط آزاد کنند.

 

در این بیانیه خطاب به مسئولان آمده است: «با توجه به اخبار موحشی که از شیوع بیماری کرونا در زندان اوین و ابتلای برخی از همکاران در بندمان به این بیماری منتشر شده است، مسئولیت تام و تمام حفظ جان و سلامتی آنان را بر عهده شما می‌دانیم.»

 

یکی از این زندانیان بکتاش آبتین است که پیشتر به اتهام‌هایی از جمله “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” محاکمه و به شش سال زندان محکوم شده بود. او مهرماه سال پیش برای گذراندن دوران محکومیتش به زندان اوین رفت.

 

آبتین یک هفته پیش با علائم ابتلا به بیماری کووید۱۹ به بهداری زندان اوین مراجعه کرد و دو روز بعد پس از تشدید این علائم بستری شد.

 

در بیانیه یاد شده با یادآوری این مسئله تاکید شده: «اکنون که متاسفانه بکتاش آبتین درگیر بیماری مهلک کرونا شده است، با یقین بدین موضوع که درمان او باید حتما در خارج از محیط زندان پیگیری و انجام شود، از شما (قوه قضاییه، دولت و سازمان زندان‌ها) می‌خواهیم تا پیش از وقوع فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر او و دیگر یاران اهل قلم در بندمان را به فوریت آزاد کنید!»

 

۳۳۵ امضاءکننده بیانیه در پایان ابراز امیدواری کرده‌اند “همه دگراندیشان، فعالان فرهنگی مستقل و نویسندگان آزادی‌خواه که جرمی جز باور راسخ به ‌آزادی بیان و آزادی قلم” ندارند، هر چه زودتر از “حبس و بند ناروا” رهایی یابند.

واکسن “جانسون‌ اند جانسون” هم به‌دلیل عارضه خون‌لختگی زیر سئوال رفت

آژانس دارویی اروپا (EMA) اعلام کرد که به دلیل بروز چهار مورد لخته شدن خون در واکسینه‌شدگان با واکسن کرونای آمریکایی “جانسون اند جانسون” تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, المان, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد

آلمان مذاکرات با روسیه را برای خرید واکسن اسپوتنیک وی آغاز می‌کند

به گزارش منابع رسانه‌ای خارجی، «ینس اشپان» وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد که برلین مذاکرات با مسکو را برای خرید واکسن «اسپوتنیک وی» علیه ویروس کرونا آغاز می‌کند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اروپا, المان, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, مجارستان

خطرناک‌ترین زنان داعش یکی پس از دیگری کشف حجاب می‌‌کنند + ویدئو

شماری از خطرناک‌ترین زنان گروه تروریستی داعش که در بازداشت جریان‌های مخالف خود در اردوگاهی در شمال شرق سوریه نگهداری می‌‌شوند، در اقدامی هماهنگ با پوشیدن لباس‌های متفاوت و کشف حجاب ادعا می‌‌کنند از فرهنگ داعشی منفک شده و در صدد بازگشت به فرهنگ غربی هستند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, زنان, سوریه, عراق