۴ پایگاه آمریکا در سوریه هدف حمله قرار گرفتند

نیروهای مقاومت ۴ پایگاه آمریکا در شرق و شمال شرق سوریه را تنها طی ۲ ساعت هدف حمله راکتی قرار دادند. به گزارش فارس، شبکه «المیادین»، شامگاه امروز (جمعه)، به نقل از منابع خود گزارش داد گروه‌های مقاومت ۴ پایگاه آمریکا را طی ۲ ساعت گذشته در سوریه هدف حمله قرار داده‌اند. براساس این گزارش، ... ۴ پایگاه آمریکا در سوریه هدف حمله قرار گرفتند

ادامه

آمریکا, اسراییل, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق, فلسطین

گزارش نیویورک‌تایمز از تداوم حمایت آمریکا از جنایات اسرائیل

روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی با اشاره به تداوم حملات جنایتکارانه اسرائیل به غزه، نوشت: دولت جو بایدن هیچ تغییری در سیاست خود نسبت به این رژیم ایجاد نکرده‌است. به گزارش روز شنبه ایرنا از این روزنامه آمریکایی، مقامات دولت بایدن می‌گویند که اسرائیل باید برای محدودکردن تلفات غیرنظامیان و ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه ... گزارش نیویورک‌تایمز از تداوم حمایت آمریکا از جنایات اسرائیل

ادامه

آمریکا, اردن, اسراییل, امارات, تحلیل, خاورمیانه, عربستان سعودی, فلسطین

هشدار مصر به آمریکا و اسرائیل درباره کوچاندن مردم غزه به صحرای سینا

یک رسانه آمریکایی گزارش داده مصر به واشنگتن و تل‌آویو درباره کوچاندن ساکنان غزه به صحرای سینا هشدار داده است. به گزارش فارس، پایگاه آکسیوس، نزدیک به منابع آمریکایی و اسرائیلی گزارش داده مصر به واشنگتن و تل‌آویو درباره کوچاندن ساکنان غزه به صحرای سینا هشدار داده است. چهار مقام اسرائیلی و آمریکایی به پایگاه ... هشدار مصر به آمریکا و اسرائیل درباره کوچاندن مردم غزه به صحرای سینا

ادامه

آمریکا, اسراییل, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, عراق, فلسطین, مصر, یمن

رهبر حزب وطن ترکیه خواستار خروج آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک شد

رهبر حزب وطن ترکیه در گفت‌وگویی اخراج نیروهای هوایی آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک را امری ضروری تلقی کرده و خواستار تحویل این پایگاه به نیروی هوایی ملی ترکیه شد. به گزارش ایسنا، «دوغو پرینچک» رهبر حزب وطن ترکیه گفت، خروج نیروهای آمریکایی از پایگاه هوایی اینجرلیک در جنوب ترکیه به ضرورت تاریخی تبدیل شده ... رهبر حزب وطن ترکیه خواستار خروج آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک شد

ادامه

آمریکا, اروپا, اسراییل, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, قبرس, ناتو

مخالفت سناتور ترقی‌خواه آمریکا با کمک مالی به اسرائیل

برنی سندرز،‌ از چهره‌های مشهور ترقی‌خواه سنای آمریکا با غیراخلاقی خواندن رویکرد کابینه اسرائیل در غزه و نقض قوانین بین‌المللی توسط این رژیم،‌ به ارسال ده‌ها میلیارد دلار کمک مالی کشورش به اسرائیل برای ادامه این جنگ اعتراض کرد. به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از تارنمای آمریکایی هیل وابسته به کنگره این کشور،‌ سناتور برنی ... مخالفت سناتور ترقی‌خواه آمریکا با کمک مالی به اسرائیل

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, جهان, فلسطین

بورل: سرنوشت سوریه باید به دست ملت این کشور تعیین شود

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه در چهارمین نشست بین‌المللی آینده سوریه و منطقه تصریح کرد که سرنوشت سوریه باید به دست ملت این کشور تعیین شود.

 

به گزارش ایرنا: «جوسپ بورل» در این نشست که با حضور نمایندگان عالی‌رتبه از ۶۰ کشور جهان در حال برگزاری است، یادآور شد: درگیری‌های وحشتناک در سوریه در حالی وارد دهمین سال خود می‌شود که وخیم‌ترین فاجعه انسانی را پس از جنگ جهانی دوم رقم زده است.

 

وی در این باره افزود: بیش از نیم میلیون نفر کشته و نیمی از جمعیت سوریه آواره شده‌اند. تمام کودکان سوری جنگ را تجربه اما این معضل همچنان ادامه دارد.

 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه مردم سوریه در نزدیک به یک دهه گذشته در ترس و رنج زندگی کرده‌اند افزود؛ سرنوشت آنها همچنان گروگان گرفته شده و اروپا نمی‌تواند از این واقعیت چشم پوشی کند.

 

وی ثبات سوریه را برای اتحادیه اروپا حائز اهمیت توصیف و در این زمینه به کمک‌های مالی اتحادیه برای اسکان آوارگان سوریه در کشورهای هم‌جوار اشاره کرد.

 

بورل با این حال این میزان از حمایت را در برابر ابعاد گسترده بحران سوریه کافی ندانست و افزود: ما به تعامل برای گفت‌وگوهای معنادار با جامعه مدنی سوریه و کشورهای همسایه ادامه خواهیم داد. چون معتقدیم، این ملت سوریه هستند که باید درباره آینده خود تصمیم گیری کنند و ما در این زمینه کنار آنها ایستاده‌ایم.

 

کنفرانس کشورهای اهداکننده کمک به سوریه صبح امروز (سه شنبه) به میزبانی مشترک اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد، به صورت مجازی آغاز به کار کرد.

 

سازمان ملل امسال می خواهد برای مردم سوریه که در کشور خود و یا کشورهای همسایه آواره شده اند، حدود ۱۰ میلیارد دلار کمک جمع آوری کند.

 

براساس این گزارش، تعهدات اهداکنندگان کمک به سوریه به یک رویداد سالانه تبدیل شده است و طی آن سازمان ملل خواستار جمع آوری ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار کمک های اهدایی برای داخل سوریه و ۶ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار برای کمک به کشورهای میزبان پناهجویان سوری خواهد شد. البته تاکنون فقط بخش کوچکی از این مبلغ گردآوری شده است.

 

بسیاری از مردم سوریه با بحران گرسنگی بی سابقه ای روبرو هستند به گونه ای که هم اکنون بیش از ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از کمبود مواد غذایی رنج می برند و به گفته سازمان ملل ممکن است موج انتشار ویروس کرونا در این کشور شدت گیرد.

 

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل اعلام کرد: بخاطر پسرفت اقتصادی و اجرای قرنطینه خانگی به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کووید– ۱۹ نرخ مواد غذایی ظرف کمتر از یک سال به بیش از دو برابر افزایش یافت.

 

با آغاز بحران سوریه، ۱۲ میلیون نفر از جمعیت ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری آن در سال ۱۳۹۰ این کشور آواره شدند؛ از این میزان حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به خارج سوریه و حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز در داخل این کشور آواره شدند.

میچل باچله: الحاق کرانه باختری غیرقانونی است

میشل باشله بلندپایه‌ترین مقام حقوق بشری سازمان ملل متحد روز دوشنبه با هشدار به اسرائیل درباره طرح‌ غیرقانونی الحاق بخشی از کرانه باختری، از تل آویو خواست که اجرای آن را متوقف کند.

ادامه

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, فلسطین