پارلمان کره شمالی قانون توسعه شتابان سیاست هسته‌ای را تصویب کرد

مجلس عالی خلق کره شمالی ماده واحده ای در اصلاح قانون اساسی این کشور برای ایجاد نیروهای هسته‌ای و توسعه شتابان آنها به منظور مهار جنگ و حفظ صلح و ثبات در منطقه و جهان تصویب کرد. به گزارش ایرنا، خبرگزاری مرکزی کره شمالی بامداد پنجشنبه نوشت که مجمع عالی خلق به اتفاق آرا «دستورکاری ... پارلمان کره شمالی قانون توسعه شتابان سیاست هسته‌ای را تصویب کرد

ادامه

آمریکا, استراتژیک, امپریالیسم, جهان, خبر, ژاپن, شبه جزیره کره, صلح, کره جنوبی, کره شمالی

پیونگ یانگ: شبه‌جزیره کره به‌دلیل خصومت آمریکا در آستانه جنگ هسته‌ای است

نماینده کره شمالی در سازمان ملل اعلام کرد، دولت‌های آمریکا و کره جنوبی، شبه جزیره کره را به سمت جنگی هسته‌ای سوق می‌دهند. وی در مجمع عمومی گفت که به دلیل این رویکرد، کشورش چاره‌ای جز افزایش بیشتر اقدامات و ظرفیت‌ها برای دفاع از خود ندارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، «کیم ... پیونگ یانگ: شبه‌جزیره کره به‌دلیل خصومت آمریکا در آستانه جنگ هسته‌ای است

ادامه

امنیتی, تحریم, جهان, چین, روسیه, سازمان ملل, شبه جزیره کره, کره جنوبی, کره شمالی, گزارش

تحریم تسلیحاتی کره شمالی، محور نشست گروه «کوآد»

وزیران امورخارجه کشورهای عضو پیمان چهارگانه «کوآد» شامل ژاپن، استرالیا، آمریکا و هند درحالی که پیونگ یانگ در تلاش برای گسترش همکاری نظامی با روسیه است از اعضای سازمان ملل خواستند تا تجارت اسلحه با کره شمالی را متوقف کنند. به گزارش روز شنبه ایرنا از کیودو، در مذاکرات وزیران امورخارجه ژاپن، آمریکا، استرالیا و ... تحریم تسلیحاتی کره شمالی، محور نشست گروه «کوآد»

ادامه

آسیا, آسیا-اقیانوسیه, آمریکا, استرالیا, انگلیس, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژاپن, شبه جزیره کره, فرانسه, فیلیپین, کره جنوبی, کره شمالی, گزارش, هندوستان

آغاز تظاهرات گسترده فعالان محیط زیست در آستانه مجمع عمومی سازمان ملل

هزاران نفر از هواداران محیط زیست در نیویوک آمریکا، روز یکشنبه پیش از آغاز برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل تظاهرات یک هفته‌ای را با هدف درخواست از سران کشورهای جهان برای پایان دادن به استفاده از سوخت‌های فسیلی شروع کردند. به گزارش ایرنا از رویترز، انتظار می‌رود که ۱۵ هزار نفر در این تظاهرات شرکت ... آغاز تظاهرات گسترده فعالان محیط زیست در آستانه مجمع عمومی سازمان ملل

ادامه

آلمان, آمریکا, اعتراضات اجتماعی, انگلیس, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, کره جنوبی, محیط زیست

اقتصاد چین در مدار رشد

کارشناسان بازار جهانی می‌گویند؛ به دنبال اعمال اقداماتی محرک مالی و بازرگانی جدید از سوی پکن، نشانه های رشد و ثبات در اقتصاد چین رو به افزایش گذاشته است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا پایگاه خبری آمریکایی «مارکت اینسایدر» در گزارشی در باره رشد اقتصادی چین بر اساس شاخص‌های آماری ، می نویسد : خرده ... اقتصاد چین در مدار رشد

ادامه

آمریکا, استرالیا, اقتصادی, جهان, چین, ژاپن, شرق آسیا, کره جنوبی, گزارش, هنگ کنگ

به اتهام مشارکت در فساد؛ دادستانان کره جنوبی علیه رئیس جمهوری اعلام جرم کردند

دادستانان کره جنوبی اعلام کردند که در جریان تحقیقات خود دریافته‌اند که رئیس جمهور این کشور در فعالیت مجرمانه دوست و مشاور پنهانی خود که به دخالت در امور دولتی و سو استفاده از روابط خود با رئیس جمهور کره جنوبی متهم است، مشارکت داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادستانان کره جنوبی در تلاشند تا به زودی بتوانند از پارک گئون های، رئیس جمهور این کشور بازجویی کنند؛ در حالیکه این مقام سیاسی به دلیل مصونیت قانونی نمی‌تواند مورد بازجویی قرار بگیرد. با این حال این وکلای حقوقی به طور رسمی چوی سون سیل، دوست قدیمی رئیس جمهور کره جنوبی را به مداخله در امور دولتی و وارد کردن فشار بر شرکت‌های مختلف برای اختصاص ده‌ها میلیون دلار به نهادها و شرکت‌های تحت نظارت خود متهم کردند.

دادستان ارشد دفتر دادستانی مرکزی سئول در کنفرانس خبری اعلام کرد که بر اساس شواهد رئیس جمهور کره جنوبی نقش مهمی در فعالیت‌های مجرمانه چوی سون سیل، آن جان بئوم و جونگ هو سونگ، از معاونان و دستیاران ریاست جمهوری کشور داشته است.

وی در بخشی از این کنفرانس اظهار کرد: با این حال به دلیل مصونیت قضایی رئیس جمهور قادر به متهم کردن او نخواهیم بود اما تحقیقات ویژه برای بررسی میزان مشارکت رئیس جمهور در این جرایم ادامه خواهد داشت. تاکنون دفتر پارک در این خصوص واکنشی نشان نداده است.

معاونان رئیس جمهور کره جنوبی در کنار دوست قدیمی‌اش به سو استفاده از قدرت خود به اعمال فشار بر شرکت‌ها جهت اختصاص مبالغ هنگفت به شرکت‌ها و بنیادهای تحت مدیریت چوی سون سیل متهم هستند.

شرکت‌های مذکور به دلیل نگرانی نسبت به تحقیقات مالیاتی و یا ممنوعیت فعالیتشان چنین مسئله‌ای را تکذیب نکردند. در این میان دادستانان همچنین در تلاشند تا چا ائون تائک، کارگردان مشهور کلیپ‌های موسیقی را به استفاده از روابط نزدیک خود با چوی برای دریافت پروژه‌های کلان دولتی متهم کنند.

در این میان در پی اعتراضات گسترده مردمی و همچنین سیاسیون اپوزیسیون، به هیچ وجه دور از انتظار نیست که سرنوشت پارک به استیضاح ختم شود مگر اینکه خود تصمیم به کناره گیری از قدرت بگیرد. این دوره ریاست جمهوری پارک تا فوریه ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت. در صورت کناره گیری وی از قدرت تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ طی ۶۰ روز کره جنوبی شاهد برگزاری یک انتخابات دیگر خواهد بود.

کره جنوبی کشوری که دولت امریکا برای حفظ نظم موجودش؛ حتا منافع مردم خودش را نیز قربانی میکند:

در کره جنوبی بسیاری از بازنشستگان فقیر به صورت عمد مرتکب جرم می شوند که به زندان انداخته شوند، جایی که به آنها سرپناه و غذای گرم داده می شود به گفته وزارت دادگستری کره، برای اولین بار در تاریخ این کشور تعداد زندانیان بالای ۶۰ سال بیش از ۱۰ درصد کل زندانیان میباشد. این ... کره جنوبی کشوری که دولت امریکا برای حفظ نظم موجودش؛ حتا منافع مردم خودش را نیز قربانی میکند:

ادامه

جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی