نظارت رهبر کره شمالی بر اجرای شبیه سازی یک ضد حمله هسته‌ای

خبرگزاری دولتی کره شمالی امروز دوشنبه گزارش کرد، کیم جونگ اون، رهبر این کشور در اقدامی به عنوان هشدار به آمریکا و کره جنوبی، بر روند اجرای یک رزمایش با شبیه سازی یک ضدحمله هسته‌ای علیه این دو کشور متحد، نظارت کرده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این رزمایش کره شمالی ... نظارت رهبر کره شمالی بر اجرای شبیه سازی یک ضد حمله هسته‌ای

ادامه

آمریکا, جهان, خبر, ژاپن, شبه جزیره کره, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

رسانه‌های کره شمالی از آمادگی ۸۰۰ هزار داوطلب برای جنگ با آمریکا خبر داد

رسانه‌های کره شمالی از داوطلب بودن حدود ۸۰۰ هزار شهروند این کشور برای پیوستن به ارتش در مبارزه با آمریکا خبر دادد. به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه رودونگ سیمون، حدود ۸۰۰ هزار شهروند کره شمالی ظرف ۲۴ ساعت برای خدمت در ارتش در راستای مبارزه با ایالات متحده که به نقض حاکمیت کشورشان ... رسانه‌های کره شمالی از آمادگی ۸۰۰ هزار داوطلب برای جنگ با آمریکا خبر داد

ادامه

آمریکا, امپریالیسم, خبر, شبه جزیره کره, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

کره شمالی واشنگتن و سئول را تهدید کرد

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در پیامی واشنگتن و سئول را تهدید کرد و خطاب به این دو کشور گفت که در صورت ادامه تحریکات نظامی خود علیه پیونگ یانگ با اقدامات متقابل این کشور مواجه خواهند شد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، کیم جونگ اون پس از پرتاب موشک بالستیک ... کره شمالی واشنگتن و سئول را تهدید کرد

ادامه

آمریکا, شبه جزیره کره, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد

ستاد مشترک کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد پنجشنبه بار دیگر یک موشک بالستیک به سمت «دریای شرق» شلیک کرد. ستاد مشترک کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد پنجشنبه بار دیگر یک موشک بالستیک به سمت «دریای شرق» شلیک کرد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این شلیک ساعاتی ... کره شمالی موشک بالستیک شلیک کرد

ادامه

آمریکا, جهان, خبر, شبه جزیره کره, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

کره شمالی برای دومین روز پیاپی آزمایش موشکی انجام داد

ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نظامیان پیونگ‌یانگ دو فروند موشک بالستیک کوتاه‌بُرد را به سمت دریای شرقی شلیک کرده‌اند. به گزارش فارس، رسانه‌های شرق آسیا بامداد سه‌شنبه از شلیک آزمایشی یک پرتابه توسط ارتش کره شمالی خبر دادند. ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد که ... کره شمالی برای دومین روز پیاپی آزمایش موشکی انجام داد

ادامه

آمریکای شمالی, جهان, خبر, شبه جزیره کره, شرق آسیا, کره جنوبی, کره شمالی

به اتهام مشارکت در فساد؛ دادستانان کره جنوبی علیه رئیس جمهوری اعلام جرم کردند

دادستانان کره جنوبی اعلام کردند که در جریان تحقیقات خود دریافته‌اند که رئیس جمهور این کشور در فعالیت مجرمانه دوست و مشاور پنهانی خود که به دخالت در امور دولتی و سو استفاده از روابط خود با رئیس جمهور کره جنوبی متهم است، مشارکت داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادستانان کره جنوبی در تلاشند تا به زودی بتوانند از پارک گئون های، رئیس جمهور این کشور بازجویی کنند؛ در حالیکه این مقام سیاسی به دلیل مصونیت قانونی نمی‌تواند مورد بازجویی قرار بگیرد. با این حال این وکلای حقوقی به طور رسمی چوی سون سیل، دوست قدیمی رئیس جمهور کره جنوبی را به مداخله در امور دولتی و وارد کردن فشار بر شرکت‌های مختلف برای اختصاص ده‌ها میلیون دلار به نهادها و شرکت‌های تحت نظارت خود متهم کردند.

دادستان ارشد دفتر دادستانی مرکزی سئول در کنفرانس خبری اعلام کرد که بر اساس شواهد رئیس جمهور کره جنوبی نقش مهمی در فعالیت‌های مجرمانه چوی سون سیل، آن جان بئوم و جونگ هو سونگ، از معاونان و دستیاران ریاست جمهوری کشور داشته است.

وی در بخشی از این کنفرانس اظهار کرد: با این حال به دلیل مصونیت قضایی رئیس جمهور قادر به متهم کردن او نخواهیم بود اما تحقیقات ویژه برای بررسی میزان مشارکت رئیس جمهور در این جرایم ادامه خواهد داشت. تاکنون دفتر پارک در این خصوص واکنشی نشان نداده است.

معاونان رئیس جمهور کره جنوبی در کنار دوست قدیمی‌اش به سو استفاده از قدرت خود به اعمال فشار بر شرکت‌ها جهت اختصاص مبالغ هنگفت به شرکت‌ها و بنیادهای تحت مدیریت چوی سون سیل متهم هستند.

شرکت‌های مذکور به دلیل نگرانی نسبت به تحقیقات مالیاتی و یا ممنوعیت فعالیتشان چنین مسئله‌ای را تکذیب نکردند. در این میان دادستانان همچنین در تلاشند تا چا ائون تائک، کارگردان مشهور کلیپ‌های موسیقی را به استفاده از روابط نزدیک خود با چوی برای دریافت پروژه‌های کلان دولتی متهم کنند.

در این میان در پی اعتراضات گسترده مردمی و همچنین سیاسیون اپوزیسیون، به هیچ وجه دور از انتظار نیست که سرنوشت پارک به استیضاح ختم شود مگر اینکه خود تصمیم به کناره گیری از قدرت بگیرد. این دوره ریاست جمهوری پارک تا فوریه ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت. در صورت کناره گیری وی از قدرت تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ طی ۶۰ روز کره جنوبی شاهد برگزاری یک انتخابات دیگر خواهد بود.

کره جنوبی کشوری که دولت امریکا برای حفظ نظم موجودش؛ حتا منافع مردم خودش را نیز قربانی میکند:

در کره جنوبی بسیاری از بازنشستگان فقیر به صورت عمد مرتکب جرم می شوند که به زندان انداخته شوند، جایی که به آنها سرپناه و غذای گرم داده می شود به گفته وزارت دادگستری کره، برای اولین بار در تاریخ این کشور تعداد زندانیان بالای ۶۰ سال بیش از ۱۰ درصد کل زندانیان میباشد. این ... کره جنوبی کشوری که دولت امریکا برای حفظ نظم موجودش؛ حتا منافع مردم خودش را نیز قربانی میکند:

ادامه

جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی