هدف قرار گرفتن یک کشتی دیگر در سواحل یمن

شرکت امنیت دریایی «امبری» انگلیس از هدف قرارگرفتن یک کشتی در نزدیکی سواحل جنوب غربی الحدیده یمن خبر داد به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه ارم نیوز، شرکت امنیت دریایی امبری انگلیس امروز چهارشنبه اعلام کرد که یک کشتی تجاری در حدود ۶۷.۷ مایلی سواحل جنوب غربی الحدیده در یمن هدف قرار گرفته است. ... هدف قرار گرفتن یک کشتی دیگر در سواحل یمن

ادامه

اسراییل, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, دریای سرخ, فلسطین, یمن

یحیی سریع: ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی را هدف قرار دادیم

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات‌های ارتش یمن علیه ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی در اقیانوس هند و دریای سرخ خبر داد. «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات‌های جدید ارتش این کشور در اقیانوس هند و دریای سرخ خبر داد. به نقل از المسیره، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: ۳ عملیات مشترک ... یحیی سریع: ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی را هدف قرار دادیم

ادامه

آمریکا, اقیانوسیه, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, دریای سرخ, فلسطین, یمن

ارتش یمن: دو کشتی اسرائیلی را هدف قرار دادیم

ارتش یمن اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور سه عملیات منحصر به فرد علیه کشتی‌هایی اسرائیلی و کشتی‌هایی که عازم بنادر اسرائیل هستند، انجام داده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز جمعه در راهپیمایی مردم یمن در میدان السبعین صنعاء اعلام کرد که نیروهای مسلح یمن سه ... ارتش یمن: دو کشتی اسرائیلی را هدف قرار دادیم

ادامه

اسراییل, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, دریای سرخ, فلسطین, یمن, یونان

بلومبرگ: توافق روسیه و چین با یمنی‌ها درباره تحولات دریای سرخ

نشریه بلومبرگ مدعی شد که «منابع آگاه» به این نشریه اطلاع داده‌اند که اخیراً مقام‌های دولت یمن، چین و روسیه درباره عبور امن کشتی‌های این دو کشور در دریای سرخ به توافق رسیدند. به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه بلومبرگ امروز پنج‌شنبه به نقل از «منابع آگاه» مدعی شد که در گفت‌وگوی‌های اخیر بین مقام‌های ۳ ... بلومبرگ: توافق روسیه و چین با یمنی‌ها درباره تحولات دریای سرخ

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جنوب غرب اروپا, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, فلسطین, نسل‌کشی, یمن

یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سرتیپ یحیی سریع امروز چهارشنبه ۳۱ ژانویه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی هدف حملات موشکی صنعاء قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس؛ «ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی را در دریای سرخ با موشک هدف قرار دادیم»، این بخشی از بیانیه امروز سخنگوی نیروهای مسلح یمن است.  یحیی سریع در ... یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, یمن

براساس یک نظرسنجی؛ مردم انگلیس خواهان توقف فروش سلاح به عربستان هستند

نظرسنجی صورت گرفته برای روزنامه ایندیپندنت، نشان داد، اکثریت قاطع از مردم انگلیس معتقدند که اقدام لندن برای تامین سلاح به ارزش چندین میلیارد پوند برای عربستان سعودی کار اشتباهی است.

 

براساس این نظرسنجی اکثر مردم نیز از دولت می‌خواهند تا گزارش مربوط به تامین بودجه افراط گرایان در انگلیس توسط عربستان را که انتشار آن توقیف شده با وجود خواست لندن برای داشتن رابطه با ریاض منتشر کند.

 

نتایج این نظرسنجی نگرانی شدید مردم نسبت به روابط نزدیک انگلیس با یک حکومت استبدادی را نشان می‌دهد که مشغول یک جنگ زیان‌آور در یمن است.

 

سازمان ملل و دیگر ناظران ائتلاف تحت رهبری عربستان را به بمباران بیمارستان‌ها، مدارس و مراسم ازدواج متهم کرده‌اند.

 

سازمان ملل اوضاع در یمن را یک فاجعه انسانی اعلام کرده به طوری که سیستم‌های بهداشت و درمان در آن تخریب شده و دست‌کم ۳۰۰ هزار تن به بیماری وبا مبتلا شده‌اند.

 

مخالفت‌ها با فروش سلاح در انگلیس ظاهرا به داخل دولت نیز کشیده شده به طوری که برخی از نمایندگان کلیدی حزب توری در خفا تاکید کرده‌اند که فروش سلاح به ریاض باید متوقف شود.

 

از زمان آغاز بمباران یمن در مارس ۲۰۱۵ میلادی انگلیس مجوزهایی را برای فروش تسلیحات به ارزش ۳.۳ میلیارد پوند از جمله مجوزهای ML۴ که به بمب‌ها، موشک‌ها و دیگر مواد منفجره مربوط می‌باشند، صادر کرده است.

 

این نظرسنجی که توسط پایگاه تحقیقاتی BMG صورت گرفته نشان داد تنها ۱۸ درصد از مردم از فروش سلاح به عربستان در حالی که مشغول جنگ داخلی در یمن است حمایت می‌کند در حالی که ۵۸ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی با این مساله مخالفند.

 

تام بریک، یکی از قانونگذاران لیبرال دموکرات گفت: این آمار نشان می‌دهد که محافظه کاران با سرعت از نظرات عمومی دور می‌شوند. وزرا به جای برگزاری مذاکرات جدی با سعودی‌ها در حال فروش سلاح به آنها هستند.

 

وی افزود: مردم نسبت به توافقات تجاری مشکوک با خاورمیانه نگران هستند چراکه آنها مصمم هستند تا ما را از پرمنفعت‌ترین بازار واحد جهان در اروپا آن هم با کشورهایی که با آنها ارزش‌های مشترک داریم، بیرون کنند.

 

دادگاه عالی انگلیس اخیرا اعلام کرد که دولت با متوقف کردن فروش سلاح به عربستان قوانین را نقض نمی‌کند. قضات این دادگاه اعلام کردند که اسناد و مدارک موثقی وجود دارد که نشان می‌دهد ائتلاف عربستان مرتکب نقض‌های جدی قوانین حقوق بشر بین‌المللی در جریان اقداماتش در جنگ یمن شده است.

 

این در حالی است که به دنبال اظهارات دادگاه عالی امبر رود، وزیر کشور انگلیس اعلام کرد: دولت به دلایل امنیت ملی گزارش خود مربوط به تامین بودجه افراط گرایان در انگلیس توسط عربستان و دیگر کشورهای خارجی را منتشر نخواهد کرد.

 

اما این نظرسنجی روزنامه ایندیپندنت نشان داد که ۶۴ درصد از شرکت کنندگان می‌خواهند این گزارش که دستور انجام آن توسط دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس صادر شده بود به طور کامل در دسترس عموم قرار گیرد در حالی که تنها ۱۱ درصد از شرکت کنندگان از عدم انتشار آن حمایت کردند.

 

بریگ گفت: کاملا ریاکارانه است که وزرا تروریسم را محکوم کنند اما نخواهند علت‌ها و ریشه تروریسم را از بین ببرند. مردم شاهد این مساله هستند و برای محافظه کاران بسیار رسواکننده است که نمی‌خواهند بزرگترین تامین کننده افراط گرایان جهان را برنجانند.

ایسنا

ترامپ: وقتی سعودی‌ها خرید صدها میلیارد دلار تسلیحات را پذیرفتند عازم ریاض شدم

به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه در مقاله خود نوشت: اظهارات مفصل و طولانی ترامپ با شبکه سی.بی.ان آمریکا درمورد سفر چهار روزه رکس تیلرسون به عربستان کویت و قطر و نیز دلیل اینکه چرا در اولین سفر خارجی خود عازم عربستان شد، دو نکته مهم را در خود جا ... ترامپ: وقتی سعودی‌ها خرید صدها میلیارد دلار تسلیحات را پذیرفتند عازم ریاض شدم

ادامه

امارات, امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی, قطر

شکایت خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر از امارات به‌اتهام دست‌داشتن در این حملات تروریستی

به نقل از راشاتودی، خانواده های قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا ممکن است به دعوی که علیه عربستان سعودی به اتهام دست داشتن ریاض در این حملات تروریستی اقامه کرده اند، نام امارات متحده عربی را نیز بیافزایند.   خانواده های قربانیان حملات تروریستی یازدهم سپتامبر در تلاش و مبارزه برای طرح ... شکایت خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر از امارات به‌اتهام دست‌داشتن در این حملات تروریستی

ادامه

امارات, امریکا, تروریسم, جهان, خبر

رای الیوم: آیا منطقه خلیج فارس درآرامش قبل‌از طوفان به‌سر می‌برد؟

«عبدالباری عطوان» تحلیلگر برجسته مسائل عرب در تحلیلی درباره آخرین تحولات بحران در روابط کشورهای عضو شورای همکاری و حضور «رکس تیلرسون» در منطقه نوشت: تلاش های میانجیگرانه تا حد زیادی به بن بست رسیده و منطقه خلیج در آرامش قبل از طوفان به سر می برد.   به گزارش انتخاب، وی در مقاله روز ... رای الیوم: آیا منطقه خلیج فارس درآرامش قبل‌از طوفان به‌سر می‌برد؟

ادامه

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, عربستان سعودی, قطر

قطر، سند حمایت ولیعهدان سعودی و امارات از القاعده و داعش در یمن را فاش کرد

شبکه المیادین گزارش داد، افشای اسنادی از سوی قطر نشان می دهد که عربستان و امارات از تروریست های القاعده و داعش در یمن حمایت می کنند.   المیادین روز چهارشنبه گزارش داد، این اسناد دیپلماتیک که از سفارت قطر در واشنگتن به بیرون درز کرده و در ۲۶ اکتبر گذشته در اختیار ‘ محمد ... قطر، سند حمایت ولیعهدان سعودی و امارات از القاعده و داعش در یمن را فاش کرد

ادامه

جهان, خبر, عربستان سعودی, قطر