رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

رئیس‌جمهوری سابق ایرلند گفت برای آمریکا خوب نیست که با این حد از کشتار شناخته شود. به گزارش ایسنا، مری رابینسون، رئیس‌جمهوری سابق ایرلند در گفت‌وگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به حمایت‌های نظامی واشنگتن از اسرائیل گفت اینکه آمریکا را با این حجم از کشتار بشناسند، برای ایالات متحده خوب نیست. رابینسون که ... رهبر سابق ایرلند: خوب نیست آمریکا با این همه کشتار شناخته شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, ایرلند, تحلیل, جهان, سازمان ملل, غرب اروپا, فلسطین

نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

حاکمیت نظامی حاکم بر نیجر در راستای رویکرد افزایش همکاری نظامی با روسیه اعلام کرد که به دو توافق شراکت نظامی و امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داده است. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه هیات حاکمه نظامی نیجر در بیانیه‌ای اعلام داشت، از ماموریت شراکت نظامی اتحادیه اروپا در نیجر (EUMPM) خارج شده و مجوز ... نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

ادامه

اتحادیه اروپا, امنیتی, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

در شرایطی که جنگ اسرائیل علیه غزه از دو ماه عبور کرد، جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر انگلیس را به «اقدام در راستای پاکسازی کل جمعیت غزه» متهم کرد. به گزارش ایسنا، این نماینده پارلمان انگلیس گفت که حملات اسرائیل علیه غزه به هیچ وجه با «رویدادهای » هفتم اکتبر «متناسب نیست.» در جریان ... جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

ادامه

اسراییل, انگلیس, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین, مصر

سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

رهبر حزب «میهن‌پرستان» فرانسه از قصد ناتو برای مقصر دانستن رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست در جنگ با روسیه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «فلوریان فیلیپو»، رهبر حزب «میهن‌‌پرستان» فرانسه اعلام کرد که مصاحبه اخیر «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو نشان‌دهنده تصمیم این ائتلاف برای مقصر دانستن «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست ... سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

ادامه

اوکراین, تحلیل, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیر نظامی در غزه را بی‌سابقه توصیف کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فایننشال تایمز، «الکساندر دی کرو»، نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیرنظامی در نوار غزه را بی‌سابقه توصیف و تاکید کرد که نابودی کل یک جامعه و سرزمین نمی‌تواند راه‌حلی برای وضعیت موجود باشد. دی کرو گفت: «هدف هرگز ... نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

ادامه

اسپانیا, اسراییل, بلژیک, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین

بحران کرونا بیش از یک چهارم نیروی کار انگلیس را خانه‌نشین کرد

آمارهای رسمی در انگلیس نشان می‌دهد که از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون ۸.۷ میلیون شاغل خانه نشین شده‌ که این میزان برابر با یک چهارم کل نیروی کار این کشور است.

 

بر اساس گزارش وزارت دارایی انگلیس ۳۰۰ هزار شاغل در هفته گذشته به مرخصی اجباری فرستاده شده تا حقوق آنها از طریق بسته اقتصادی دولت پرداخت شود.

 

این گزارش حاکیست که شرکت‌های تجاری تاکنون ۳۱ میلیارد پوند از بسته ویژه دولت برای عبور از بحران مالی ناشی از کرونا دریافت کرده‌اند.

 

«ریشی سوناک» وزیر دارایی انگلیس هفته گذشته بسته اقتصادی دولت را تا ماه اکتبر (مهر/آبان) تمدید کرد.

 

این بسته به ارزش ۳۳۰ میلیارد پوند، اسفند ماه سال گذشته برای جبران خسارت‌های مالی ناشی از کرونا تخصیص یافت تا بخشی از آن صرف پرداخت ۸۰ درصد از حقوق افراد شاغل و جلوگیری از موج بیکاری در این کشور شود.

 

سوناک هفته گذشته خاطر نشان کرد؛ پرداخت حقوق افراد شاغلی که بر اثر کرونا خانه‌نشین شده‌اند تا اکتبر آینده ادامه خواهد یافت اما از این پس یک پنجم اعتبار آن از طریق کارفرمایان تامین می‌شود.

 

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که پرداخت حقوق افراد شاغل تا ماه اکتبر، ۸۰ میلیارد پوند خرج روی دست دولت خواهد گذاشت. این درحالیست که «آنلیز دودز» وزیر دارایی دولت در سایه انگلیس هفته گذشته نسبت به موج بیکاری ناشی از پایان بسته اقتصادی دولت هشدار داده و آن را مساله‌ای نگران کننده توصیف کرد.

 

اوضاع اقتصادی انگلیس پس از فشارهای سنگین ناشی از برگزیت و بحران کرونا چندان تعریفی ندارد.

 

تازه‌ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس نشانگر آن است که استقراض دولت این کشور در ماه گذشته میلادی به دلیل بحران‌ کرونا (کووید-۱۹) به بالاترین حد رسیده و بدهکاری ملی به سرعت در حال افزایش است.

 

بر اساس این گزارش، استقراض دولت انگلیس (اختلاف موجود میان میزان هزینه های عمومی و میزان مالیات های دریافتی) در ماه آوریل گذشته از ۱۱ میلیارد به ۶۲.۱ میلیارد پوند رسیده است. این میزان از زمانی که استقراض دولت توسط دفتر آمار ملی انگلیس در سال ۱۹۹۳ جمع‌آوری شد، سابقه نداشته است.

 

کارشناسان با وجود تمام مشکلات مالی ناشی از بحران کرونا، برآورد می‌کردند که میزان استقراض دولت لندن از ۳۵ میلیارد پوند تجاوز نخواهد کرد.

 

با این حال این حجم از استقراض نشان‌دهنده فشار هنگفت اقتصادی است که دولت را ناگزیر کرد تا برای چرخش اقتصاد، سطح قرنطینه را یک پله کاهش دهد.

 

به گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، مجموع بدهکاری دولت لندن اینک به رقم بی‌سابقه ۱،۸۸۷ میلیارد پوند، معادل ۹۷.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور رسیده که نسبت به سال گذشته ۱۷.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

بانک مرکزی انگلیس چندی پیش در گزارشی نسبت به بروز عمیق‌ترین رکود اقتصادی در تاریخ این کشور بر اثر بحران شیوع ویروس کرونا (کووید-۱۹) هشدار داد.  کمیته سیاست‌های پولی بانک مرکزی انگلیس پیش‌بینی کرده  است که این کشور ۱۴ درصد از قدرت خود را تا پایان سال جاری از دست خواهد داد که این رقم بیشترین میزان در ۷۱ سال گذشته به‌شمار می‌رود.

 

بر اساس این گزارش آمار بیکاری به‌شدت افزایش خواهد یافت و مردم بخش عمده‌ای از درآمد خود را از دست می‌دهند.

 

این گزارش حاکی است که اقتصاد انگلیس نخستین دوره رکود اقتصادی خود را در سه ماهه نخست سال جاری (ژانویه-مارس) پس از یک دهه تجربه کرده است. بر اساس گزارش کمیته سیاست‌های پولی بانک مرکزی انگلیس، ۳ درصد از قدرت اقتصادی این کشور در سه ماهه نخست و ۲۵ درصد در سه ماهه دوم سال جاری از بین رفته است.

 

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس با بیان این ادعا که آمار شیوع کرونا در این کشور کاهش یافته، محدودیت‌های قرنطینه را از دو هفته پیش کاهش داد تا اقتصاد کشور از رکود خارج شود.

 

بر اساس برنامه دولت، بازارهای روز و نمایشگاه‌های فروش خودرو در انگلیس از روز گذشته بازگشایی شد و سایر محدودیت‌ها در هفته‌های آینده تسهیل خواهد شد.

 

این در حالیست که دانشمندان تصمیم دولت در این زمینه را شتاب زده و نسبت به موج دوم شیوع کرونا هشدار داده‌اند.

حزب کارگر انگلیس خواستار توقف فروش تجهزات ضد شورش به آمریکا شد

وزیر تجارت بین‌الملل دولت در سایه انگلیس (حزب کارگر) در واکنش به تشدید اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، خواستار توقف فوری صادرات تجهیزات ضد شورش به این کشور شد.

ادامه

امریکا, انگلستان, تبعیض‌نژادی, جهان, خبر, غرب اروپا

آلمان: اعتراضات در آمریکا چیزی فراتر از مشروع است

وزیر امور خارجه آلمان اعتراضات اخیر مردم آمریکا به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را چیزی فراتر از مشروع خواند و ابراز امیدواری کرد که این اعتراضات به نتیجه مطلوب بینجامد.

ادامه

المان, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا

ترامپ پس از «نه شنیدن» از مرکل، نشست گروه ۷ را به تعویق انداخت

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه اعلام کرد که ضمن به تعویق انداختن نشست گروه هفت در نظر دارد سران کشورهای دیگری را نیز به این اجلاس دعوت کند.

ادامه

استرالیا, المان, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, جهان, چین, روسیه, سیاسی, کانادا, کره جنوبی, هندوستان

هشدار دانشمندان انگلیسی درباره برنامه دولت برای خروج از قرنطینه

مشاوران علمی دولت انگلیس با اشاره به آمار بالای شیوع ویروس کرونا در این کشور نسبت به آنچه برنامه پرشتاب دولت برای تسهیل قرنطینه در این کشور نامیدند ابراز نگرانی کرده و هشدار دادند که این روند به ایجاد موج دوم همه‌گیری کرونا منجر خواهد شد.

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا