نیویورک‌تایمز: بایدن در اقدامی شجاعانه از انتخابات کناره‌گیری کند

روزنامه نیویورک‌تایمز در مطلبی با فهرست کردن ناکامی‌های چهار ساله بایدن، تاکید کرد که او هنوز هم می‌تواند انتخاب کند که نامزد انتخابات ۲۰۲۴ نشود و میدان را به دموکراتی واگذار کند که ممکن است پیروز شود. به گزارش ایسنا، نیویورک‌تایمز در مطلبی تحت عنوان «شجاعانه‌ترین کاری که جو بایدن می‌تواند انجام دهد» نوشت: «در ... نیویورک‌تایمز: بایدن در اقدامی شجاعانه از انتخابات کناره‌گیری کند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, اوکراین, پناهجویی, تحلیل, جنگ نیابتی, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, شرق اروپا, عربستان سعودی, فلسطین

آمریکا با استقرار ناو و جنگنده به حرکت روسیه پاسخ داد

به گفته مقام‌های آمریکایی، پس از آن که کشتی‌های روسی سه‌شنبه در کمتر از ۳۰ مایلی سواحل فلوریدا جنوبی حرکت کردند، نیروی دریایی ایالات متحده کشتی‌ها و هواپیماهای جنگی را برای ردیابی ناوگان دریایی روسیه مستقر کرده است. به گزارش خبرآنلاین طی روزهای گذشته مسکو سه کشتی و یک زیردریایی هسته‌ای را برای آنچه که ... آمریکا با استقرار ناو و جنگنده به حرکت روسیه پاسخ داد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, کانادا, کوبا, ونزوئلا

افشاگری عضو کنگره آمریکا: اعضای جمهوریخواه طبق نظر آیپک رای می‌دهند

یکی از اعضای جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا فاش کرد که لابی اسرائیلی “آیپک” برای تک تک هم‌حزبی‌هایش مراقبی تعیین کرده تا به آنها فشار آورند که در رای گیری‌ها به سود اسرائیل رای دهند. به گزارش ایرنا، توماس مسی (Thomas Massie)، قانونگذار ایالت کنتاکی در برنامه اینترنتی تاکر کارلسون گفت که کمیته روابط عمومی آمریکا ... افشاگری عضو کنگره آمریکا: اعضای جمهوریخواه طبق نظر آیپک رای می‌دهند

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, جهان, خبر

سندرز: نباید قاتل ۳۸ هزار فلسطینی را به کنگره دعوت کرد

سناتور برجسته آمریکایی با تکرار مخالفت خود با دعوت از نخست‌وزیر اسرائیل برای سخنرانی در کنگره آمریکا، گفت رئیس مجلس نمایندگان این کشور باید توضیح دهد که چرا مسبب قتل «حدود ۳۸ هزار فلسطینی» را به کنگره دعوت کرده است. به گزارش ایسنا، «برنی سندرز» سناتور مستقل آمریکایی از رهبران ارشد هر دو حزب جمهوری‌خواه ... سندرز: نباید قاتل ۳۸ هزار فلسطینی را به کنگره دعوت کرد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اسراییل, خبر, صلح, صهیونیسم, فلسطین, کودکان

طرح ناتو برای ایجاد مسیرهای زمینی با هدف انتقال نیروهای آمریکا به اروپا در صورت بروز جنگ با روسیه

روزنامه تلگراف نوشت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) از طریق کریدورهای زمینی به دنبال انتقال سریع نیروهای آمریکایی به خط مقدم جنگ در صورت رویارویی احتمالی اروپا با روسیه است. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این روزنامه افزود: کریدورهای زمینی جدیدی برای انتقال سریع نیروها از طریق اروپای مرکزی و با دور زدن موانع محلی در ... طرح ناتو برای ایجاد مسیرهای زمینی با هدف انتقال نیروهای آمریکا به اروپا در صورت بروز جنگ با روسیه

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اروپا, اروپای مرکزی, انگلیس, اوکراین, ایتالیا, ترکیه, جنگ سرد, جهان, روسیه, رومانی, غرب, فرانسه, گزارش, ناتو, یونان

ایندیپندنت: ارتش آمریکا دیگر در جهان سرآمد نیست

تارنمای خبری ‘ایندیپندنت’ به نقل از یک فرمانده نظامی آمریکا در انتقاد از شرایط موجود نیروهای نظامی این کشور نوشت که ارتش آمریکا دیگر درجهان سرآمد نیست چراکه مانند شرکای بین المللی خود به خوبی آماده رزم نیست.

 
این نشریه انگلیسی افزود: ‘جی. اسکات متز’ (J Scott Metz) یکی از فرماندهان نظامی آمریکا در مجله حرفه ای ‘ارتش’ (Army) به تازگی نوشته است که وی احساس می کند که نیروهای نظامی دیگر کشورها حتی متخاصمان آمریکا از لحاظ تاکتیکی بهتر از نظامیان آمریکایی هستند چراکه نیروهای آمریکایی در پایگاه های مستقر در خاک خود به خوبی آموزش نمی بینند.

 
بنا براین گزارش، کاپتن متز مشکل را متوجه آماده نبودن نیروها می داند که تمامی رده ها ارتش از پایین ترین تا بالاترین سطوح در پنتاگون را شامل می شود.

 
وی دراین باره نوشته است بطور مثال یک جوخه نظامی ارتش آمریکا نمی داند از میدان جنگ چگونه در درگیری های نظامی به نفع خود بهره برند و در رزمایش های مشترک با شرکای نظامی خارجی خود چگونه از رقبای نظامی خود سرتر بوده و خود را برتر از آنها نشان دهند؛ امری که باید در پایگاه های نظامی در داخل کشور خود(آمریکا) پیش از اعزام به به ‘مرکز آمادگی مشترک چند ملیتی’ (JMRC) واحد فرماندهی ارتش آمریکا در آلمان، دوره های آن را پشت سر گذارند.

 
درحالی که به گفته این فرمانده نظامی آمریکایی، مقامات عالی ارتش آمریکا آمادگی نیروها را در اولویت قرارداده اما واحدهای کوچک تر نظامی و فرماندهان آنها بدلیل مشغله های زیاد این امکان را برای آمادگی کامل نیروهای نظامی آمریکایی فراهم نمی کنند.

 
ایندیپندنت نوشت: گفته های این فرمانده نظامی که در نشریه ارتش به چاپ رسیده است از سوی ‘تام ریکس’ تحلیلگر اندیشکده ‘فارین پالسی’ که وضعیت ارتش آمریکا را از دهه ۹۰ میلادی تاکنون تحت نظر دارد، مورد تایید قرار گرفت.

 
این تارنمای خبری انگلیسی در ادامه افزود: مطالبی که این فرمانده نظامی آمریکا درمجله ارتش عنوان کرده درپی دیدار اخیر وی از مرکز آمادگی مشترک چندملیتی JMRC مستقر در ‘هونفلز’ (Hohenfels) واقع در ایالت ‘باواریا’ آلمان عنوان می شود که در آنجا شاهد سطح آمادگی نیروهای نظامی آمریکایی با سایر همتایان بین المللی آن بوده است.

 
ایندیپندنت نوشت: مطلبی که اسکات متز در این مجله بیان کرده است با توجه به سیاست ها جدید کاخ سفید که در قبال افغانستان و دیگر مناقشات منطقه ای همچون عراق، سوریه و دیگر مناطق دیگر جهان در پیش گرفته ، حائز اهمیت است.

 
درحالی این فرمانده نظامی آمریکایی از ناآماده بودن نیروهای نظامی آمریکایی در درگیری های زمینی خبر می دهد که ارتش آمریکا در دیگر بخش های نظامی خود همچون در هوا و دریا نیز با مشکلات مهمی مواجه است.

 
شبکه خبری سی ان ان بهمن ماه ۱۳۹۵ در گزارشی به صراحت اعلام کرد: دو سوم از جنگنده های اف- ۱۸ مدل A نیروی دریایی آمریکا به دلیل نبود قطعات یدکی و تاخیر در تعمیرات، قادر به پرواز نبوده و زمین گیر شده اند.

 
سی ان ان این امر را قطع کاهش بودجه نظامی آمریکا دانست که کار ساخت لوازم یدکی و ناوگان هوایی جدید برای جایگزین شدن جنگنده هایی که درحال از رده خارج شدن هستند، با مشکل مواجه ساخته است.

 
همچنین در دی ماه ۱۳۹۵ نیروی دریایی آمریکا به دلیل مشکلات در بخش تعمیر و نگاهداری ناوگان جنگی خود، ناچار شد به مدت بیش از یک هفته درهیچ نقطه از آب های جهان ناوهواپیمابری نداشته باشد از آن جمله در آب های خلیج فارس که ناچار شد از ناو هواپیما فرانسوی شارل دوگل استفاده کند.

 
یکی از موارد مهم اعزام نشدن و نبود ناوهای هواپیمابر آمریکایی به نقاط جهان کاهش میلیاردها دلار از بودجه نیروی دریایی آمریکاست که یکی از پیامدهای آن باقی ماندن ناوهواپیمابر جرج دبلیو بوش در لنگرگاه بود.

 
از سویی دیگر، ناوگان جدیدی که برای جایگزین شدن با ناوهای سالخورده آمریکایی ساخته شده اند خود دچار اشکال بوده و امکان استفاده آنها بعنوان ماموریت های نظامی را ندارند.

 
دراین مورد ناو هواپیمابر ۱۳میلیارد دلاری یو.اس.اس جرالد آر فورد (USS Gerald R. Ford) هم اکنون دو سال از زمان پیش بینی شده عقب است، حتی برای تحویل به نیروی دریایی آمریکا که زمان آن برای سپتامبر ۲۰۱۶ (شهریور – مهر ۱۳۹۵) میلادی مقرر شده بود، آماده نشد.

 
مایکل گیلمور (Michael Gilmore)، مدیر بخش آزمایش و ارزیابی عملیاتی پنتاگون، در تیرماه سال گذشته اعلام کرد گران قیمت ترین کشتی جنگی در تاریخ با مشکلاتی همچون برخاستن و نشستن جنگنده ها، جابجایی مهمات بر روی آن، هدایت هواپیماها از طریق برج مراقبت و دفاع نظامی از خود مواجه است.

 
در تازه ترین این موارد نیز حادثه روز گذشته (شنبه ۲۷ خردادماه) برخورد ناو جنگی ‘فیتز جرالد’ آمریکا با یک کشتی باری در یکی از خطوط پر رفت آمد کشتیرانی نزدیکی سواحل ژاپن است که هفت خدمه آن کشته شدند و به گفته شبکه خبری سی ان ان بیشترین خسارت وارده شده به این ناو در بخشی که در زیر آب قرار دارد وارده آمده و با خطر غرق شدن مواجه است.

 
سی ان ان برخورد این ناو جنگی با یک فروند کشتی باری را سوال برانگیز خواند چرا که ناو فیتزجرالد مجهز به پیشرفته ترین ادوات رهگیری و راداری الکترونیکی درجهان است.

ایرنا

طی ۱۰ روز؛ ارسال ۱۳۰ کامیون سلاح برای کردهای سوریه توسط آمریکا

به نقل از آناتولی، آمریکا به ارسال سلاح برای کردهای سوریه ادامه می دهد و طی ۱۰ روز گذشته ۱۳۰ کامیون سلاح از عراق وارد سوریه شده، که از این مجموع، فقط در روز جمعه ۵۰ کامیون سلاح وارد استان حسکه شده است.   وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: از جمله سلاح هایی که قرار ... طی ۱۰ روز؛ ارسال ۱۳۰ کامیون سلاح برای کردهای سوریه توسط آمریکا

ادامه

امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه

تظاهرات در آمریکا در اعتراض به تبرئه پلیس قاتل یک سیاه‌پوست

هزاران تن از معترضان آمریکایی در شهر سنت پل در اعتراض به تبرئه یک افسر پلیس متهم به قتل یک جوان سیاه‌پوست تظاهرات کرده و اقدام به بستن یک اتوبان بین ایالتی کردند.   به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این تظاهرات جمعه شب بعد از اعلام تبرئه یک افسر پلیس به نام جرونیمو یانز متهم اصلی ... تظاهرات در آمریکا در اعتراض به تبرئه پلیس قاتل یک سیاه‌پوست

ادامه

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

نهادهای آمریکایی در صدد رشوه دادن به کارمندان « تلگرام» برآمدند

به گزارش اسپوتنیک، پاول دوروف، بنیان گذار مسنجر «تلگرام» اعلام نمود که نهادهای آمریکایی سعی کردند به کارمندان «تلگرام» رشوه بدهند.   وی در صفحه «تویتر» خود که به پاسخ به سوالات کاربران اختصاص دارد نوشت:«در سفر سال گذشته تیم شرکت ما به آمریکا، کارمندان نهادهای دولتی آمریکا دوبار سعی کردند به برنامه نویسان ما ... نهادهای آمریکایی در صدد رشوه دادن به کارمندان « تلگرام» برآمدند

ادامه

امریکا, جهان, خبر, روسیه

برنی سندرز خواستار تعویق زمان رای‌گیری درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران شد

سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا با اشاره به حمله‌های تروریستی تهران، به تعویق افتادن زمان رای‌گیری درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را خواستار شد.   «برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا در جلسه امروز سنا گفت: «آقای رییس‌جمهور، درباره تحریم‌های علیه ایران در این طرح پیشنهادی نگرانی و تردید بسیاری دارم. چراکه مسئولان ... برنی سندرز خواستار تعویق زمان رای‌گیری درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران شد

ادامه

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر