خبر, ایران, محیط زیست

هشدار موسسه تحقیقات آب؛ احتمال وقوع سیل در تعدادی از استان‌های کشور

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو موارد محتمل وقوع سیل تا روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه را اعلام کرد که براساس آن وقوع سیل در تعدادی از استان‌های کشور پیش‌بینی شده است.

ادامه

منابع آب رودخانه‌های حوضه کارون بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد کاهش می‌یابد

چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

ادامه

گرد وغبار برای دومین روز در ۱۵شهر خوزستان و در جنوب استان ۱۵برابر حد مجاز

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام کرد: گرد و غبار برای دومین روز متوالی ۱۵ شهر خوزستان را فرا گرفته و در جنوب این استان به هفت برابر حد مجاز رسیده است.

ادامه

سدسازی بی‌ضابطه به‌قیمت نابودی رودخانه‌ها، تالاب‌ها و زیر آب رفتن صدها روستا، مرتع، مزارع و هزاران آثار تاریخی

در دنیای امروز با رشد جمعیت شهرها و روستا ایجاد سد بر بستر رودخانه‌ها به امری ضروری به‌منظور تامین آب شرب تبدیل شده است.

ادامه

کشاورزی جهان در خطر نابودی بر اثر تغییرات اقلیمی

زمین های کشاورزی کوچک که حدود ۹۰ درصد از ۵۷۰ میلیون زمین کشاورزی جهان را تشکیل می‌دهند به ویژه در مقابل تغییرات آب و هوایی فصلی آسیب پذیر هستند. زمین‌هایی که خانواده‌ها طی نسل‌ها از آنها استفاده کرده‌اند ممکن است ناگهان غیرقابل کشت شوند.

ادامه

کاهش آب کارون و سرنوشت غم انگیز مردم خوزستان

خوزستان رده نخست مهاجرفرستی، رده نخست آلودگی هوا با آمار آسم دو برابر کشور، رده دوم حاشیه نشینی با ۸۵۰ هزار حاشیه نشین، رده دوم بیکاری، رده سوم جمعیت زیر خطر فقر، و رده نخست قطع برق با سالانه ۷۰۰ دقیقه در اهواز را داراست

ادامه

” امید” امسال هم به مازندران آمد

” امید ” ، تک درنای سفید سیبری با وجود از دست دادن زوجش ” آرزو” امسال هم در میانه ماه آبان برای زمستان‌گذرانی در تالاب فریدونکنار استان مازندران فرود آمد و چشم دوستداران محیط زیست را روشن کرد.

ادامه