خبر, ایران, محیط زیست

هشدار هواشناسی درباره سیلابی‌شدن رودخانه‌ها و بارش باران و برف در ۲۱ استان تا جمعه

سازمان هواشناسی از بارش باران و برف طی امروز تا جمعه در ۲۱ استان خبر و نسیت به بارش‌های سیل‌آسا، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها در ۹ استان هشدار داد.

ادامه

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در جنوب کشور/ بندرعباس ۲ بار لرزید + ویدئو

لحظاتی قبل دو زلزله ۶.۴ و ۶.۳ ریشتری فین بندرعباس را به لرزه در آورد و نقاط مختلف استان‌ هرمزگان و استان‌های همجوار احساس شد. ۳ پس‌لرزه نیز تاکنون این مناطق را لرزانده است.

ادامه

سودای مرگ و آبیاری سبزی با فاضلاب تصفیه نشده در شیراز

گاه و بیگاه خبرهایی مبنی بر مشاهدات عینی یا فعالیت رسانه‌ای از آبیاری انواع سبزی با فاضلاب تصفیه نشده در کشتزارها و جالیزهای حاشیه شیراز به گوش می‌رسد، خبرهایی که در هاله‌ای از ابهام به فراموشی سپرده می‌شوند ولی سلامت شهروندان را نشانه رفته است.

ادامه

ششمین شب اعتراضات خوزستان؛ تیراندازی و شلیک گاز اشک‌آور

ایذه، سوسنگرد، شلنگ آباد، کوت عبدالله و آبادان صحنه تیراندازی و شلیک اشک‌آور بوده‌اند. شاهدان محلی از کشته شدن یک جوان ۱۶ساله در ایذه خبر دادند. وزارت دفاع چاره کار را در اعزام ده تانکر آب‌رسان به منطقه دیده است.

ادامه

چهارمین شب ناآرامی‌ها در خوزستان و گزارش‌ها از زخمی شدن یک نفر در سوسنگرد + ویدئو

«چهارمین شب ناآرامی‌ها در شهرهای استان خوزستان در شامگاه یکشنبه ۲۷ تیر در حالی روی داد که بحران بی‌آبی در این استان همچنان بیداد می‌کند.

ادامه

مسدود شدن راه ارتباطی۴۰ روستای سیستان و بلوچستان بر اثر سیل / جستجو برای پیدا کردن پنج مفقودی در کرمان

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: راه ارتباطی حدود ۴۰ روستای جنوب این استان براثر بارندگی‌ شدید و جاری شدن سیلاب در رودخانه‌های فصلی بسته است.

ادامه

نیمی از جمعیت روستایی کشور به آب سالم دسترسی ندارند

رضا اردکانیان، وزیر نیرو، اعلام کرده تا پایان کار دولت دوازدهم، جمعیت روستایی برخوردار از شبکه آب سالم به اندکی بیش از ۱۰ میلیون نفر می‌رسد این در حالی است که جمعیت روستایی ایران بالغ بر ۲۰ میلیون نفر است و همچنان ۱۰ میلیون نفر دیگر از دسترسی به آب سالم محروم هستند.

ادامه

ماندگاری ویروس کرونا در محیط‌های آبی و فاضلاب

به اعتقاد محققان، ویروس کرونا در محیط‌های آبی به ویژه در فصول سرد ماندگاری بالایی دارد، ولی نتایج مطالعات نشان می دهد که استفاده از روش های نوین گندزدایی و کلرزنی می تواند به میزان ۹۰ درصد از انتقال این ویروس به انسان جلوگیری کند، ضمن آنکه اپراتورهای تصفیه خانه‎های آب و مجموعه‌های تفریحی آبی

ادامه

هشدار موسسه تحقیقات آب؛ احتمال وقوع سیل در تعدادی از استان‌های کشور

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو موارد محتمل وقوع سیل تا روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه را اعلام کرد که براساس آن وقوع سیل در تعدادی از استان‌های کشور پیش‌بینی شده است.

ادامه

منابع آب رودخانه‌های حوضه کارون بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد کاهش می‌یابد

چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

ادامه