خبر, ایران, محیط زیست

سیلاب‌های اخیر جان ۴۰۰ تن را در افغانستان گرفته است

وزارت دولت افغانستان در امور رسیدگی به حوادث اعلام کرد: ۴۰۰ نفر در نتیجه جاری شدن سیلاب‌ها در چند روز گذشته در سراسر کشور جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه

تولد در اوج محرومیت؛ عبور مادر و نوزادش از دره مرگ + فیلم

یک مادر جوان از عشایر بختیاری پس از وضع حمل برای بازگشت به روستا به همراه نوزاد چند روزه‌اش در میان استقبال گرم خانواده با طناب از دره مرگ گذشت.

ادامه

حال سدها و تالاب‌های استان مرکزی نامساعد نیست

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای مرکزی گفت: با توجه به بارشهای نامنظم سال آبی جاری و علیرغم خشکسالی‌های پی در پی سال های اخیر، خوشبختانه تاکنون تالاب یا سدی در استان به طور کامل خشک یا از دایره مصرف خارج نشده است.

ادامه

هشدار بارش‌های سیل‌آسا در ۱۹ استان/ مردم از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند

سازمان هواشناسی با هشدار نسبت به بارش‌های سیل‌آسا در ۱۹ استان به مردم توصیه کرد در سفرهای برون‌شهری ضمن همراه داشتن تجهیزات زمستانی از توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

ادامه

کسری عجیب ذخایر آبی سدهای تهران

با کسری ۲۴۲ میلیون مترمکعبی ذخایر آبی سدهای تهران نسبت به زمان مشابه سال آبی گذشته که سالی خشک بود، مواجه‌ایم و اگر در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱، بارش‌هایی زیر نرمال داشته باشیم، احتمال بروز تنش آبی شدید در تهران در تابستان ۱۴۰۱ بسیار زیاد است.

ادامه

هواشناسی؛ برف وباران کشور را فرا می‌گیرد/ هشدار کولاک برف وآبگرفتگی در ۲۶ استان

سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور خبر و با صدور اطلاعیه‌هایی نسبت به کولاک برف،‌آب‌گرفتگی،ریزش بهمن و انسداد راه‌های روستایی هشدار داد.

ادامه