خبر, ایران, سیاسی

دادگاه عالی انتاریو: شلیک به هواپیمای اوکراینی “عمدی و اقدامی تروریستی” بود

دادگاه عالی انتاریو در کانادا در رسیدگی به شکایت بستگان مسافران پرواز ۷۵۲ شلیک به هواپیمای اوکراینی را “عمدی و اقدامی تروریستی” دانسته است. چهار شاکی این پرونده علی خامنه‌ای و فرماندهان سپاه و ارتش را متهم کرده‌اند.

ادامه

تحلیل تلویزیون چین از مذاکرات ایران و عربستان

“سی جی تی ان” تلویزیون انگلیسی زبان چین در تحلیلی به قلم «گای برتون» استاد دانشگاه وسالیوس بروکسل در واکنش به مذاکرات ایران و عربستان آورده است اگر این مذاکرات به نتیجه برسد به نفع دوطرف است زیرا حمایت های داخلی برای دوام و اجرای آن نیز وجود دارد.

ادامه

دست بسته مردم در میهن و دست باز اسرائیل؛ سرقت هزاران سند و سی‌دی از ایران، توسط اسرائیل

یک مقام جمهوری اسلامی ایران، برای نخستین‌ بار، «سرقت اسناد کاملا سرّی هسته‌ای» توسط اسرائیل را تائید کرد و نسبت به وجود «آلودگی امنیتی» در کشور هشدار داد.

ادامه

سایه جنگ دریایی ایران و اسرائیل بر مذاکرات وین/ ماجرای حمله به کشتی ایرانی ساویز چیست؟

در حالی که هیئت ایرانی در وین پس از چهار سال با هیئت آمریکایی پای میز مذاکرات غیرمستقیم نشست، کشتی ایرانی در دریای سرخ هدف حمله مین‌های چسبان قرار گرفت. حالا خبر رسیده که اسرائیل این حمله را با اطلاع آمریکا صورت داده است.

ادامه

انتقاد علی مطهری از دولت حسن روحانی برای کشتن ۲۳۰ نفر در اعتراضات آبان‌ ۹۸

علی مطهری، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران در گفت‌وگو با روزنامه خراسان، از عملکرد دولت جمهوری اسلامی ایران درباره اعتراضات آبان‌ماه سال گذشته انتقاد کرد.

ادامه

شکست اطلاعاتی ایران در برابر اسرائیل

ترور محسن فخرزاده، دانشمند هسته‌ای ایران بار دیگر ضعف دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ایران را در برابر حملات دشمنان جمهوری اسلامی عیان کرد.

ادامه

آمادگی کوبا برای همکاری با ایران در زمینه تولید واکسن کرونا

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدار با مقامات کوبایی به شکل ویدئو کنفرانسی با آقای میگل دیاز کانل رییس جمهور کوبا گفت وگو و تبادل نظر کرد.

ادامه

دُور نوین جنبش اعتراضی طبقهٔ کارگر و وظایف ما

اعتصاب‌های گسترده در مناطق نفتی جنوب کشور و برخی پالایشگاه‌های نفت، گاز و مجتمع‌های پتروشیمی، هم‌زمان با ادامه اعتصاب در مجتمع نیشکر هفت‌تپه و مبارزه کارگران هپکو در هفته‌های اخیر اوج‌گیری نارضایتی طبقه کارگر و زحمتکشان میهن ما از اوضاع موجود و سیاست‌های ضدملی حکومت جمهوری اسلامی را به‌نمایش گذاشت.

ادامه

بلوم برگ؛ هرگونه توافق بین ایران و چین تجاری است

با مقایسه پروژه‌های چینی‌ها در سایر کشورهای جهان می‌توان دید که برغم رشد ردپای پکن در ایران بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ میلادی، این ردپا در دیگر کشورهای خاورمیانه بسیار گسترده‌تر است.

ادامه

راه حل بحران‌های خطرناک کشورمان، نصیحت کردن به دیکتاتور نیست!

سران “نظام”- و در رأس آنان خامنه‌ای و روحانی- به‌همراه کارگزاران ارشد درون دستگاه‌های این “نظام” در پیشگیری، مدیریت، و حتی تخفیف بحران‌ها، بحران‌های گسترده و چندوجهی‌ای که فراروی کشورمان قرار دارند، عاجز مانده‌اند.

ادامه

ترکان: کشور با نظام پارلمانی اداره نمی‌شود، مجلس در راس امور نیست!

اکبر ترکان در انتقاد به نطق قالیباف در مجلس گفت: من انتظار داشتم که دیگران هم مثل روحانی سعی کنند رابطه دولت و مجلس وارد سیر تعاملی شود، اما آنچه که مشاهده کردیم چیزی بجز این بود.

ادامه

هاوانا تداوم محاصره آمریکا علیه کوبا را جنایتکارانه خواند

وزیر امورخارجه کوبا سه شنبه شب با محکوم کردن تداوم محاصره  آمریکا علیه کشور خود، آن را اقدام جنایتکارانه و غیرانسانی خواند. 

ادامه

بحران کورونا ضرورت برخورداری همگانی از نظام پزشکی و درمانی سراسری و رایگان را نشان داد

دنیا در حال حاضر درگیر پیکار بی‌سابقه‌ای برای غلبه بر همه‌گیری ویروس کورونای جدید است. بیماری مرگبار کووید-۱۹ اکنون به همهٔ قاره‌ها رسیده است و علاوه بر قربانیان زیادی که گرفته و فشار زیادی که به خدمات درمانی همگانی آورده، اختلالی ناگهانی نیز در زندگی روزمرهٔ مردم به وجود آورده است.

ادامه

دو تجمع اعتراضی کارگران در تهران برای رسیدگی به وضعیت معیشتی

روز دوشنبه ۲۵ فروردین ماه، جمعی از دستفروشان پایتخت در مقابل ساختمان شهرداری این شهر و شماری از کارگران شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس شعبه تهران، در مقابل ساختمان فرمانداری اسلامشهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

ادامه

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: حداقل افزایش حقوق کارگران، باید دو برابر اعمال می‌شد

با توجه به تورمی که به طور رسمی بالای ۴۰ درصد اعلام شده است و در حالی که نرخ تورم واقعی بالاتر از آن است، افزایش ۲۱ درصدی حداقل دستمزدها به مفهوم کشاندن تعداد بیشتر از زحمتکشان به زیر خط فقر خواهد بود.

ادامه