خبر , ایران , زنان

کارگران پسماند صفیره اهواز که غالب آنها را زنان و زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، تجمع کردند

صبح امروز شماری از کارگران پیمانکاری سایت پسماند صفیره اهواز در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و مطالبات مزدی‌شان مقابل ساختمان سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز تجمع کردند.

ادامه

١۶ کارشناس سازمان ملل خواستار آزادی سریع نرگس محمدی شدند

نرگس محمدی روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر که در زنجان زندانی است، در یادداشتی از درون زندان بیماری خود و صحنه‌سازی‌های مسئولان زندان را شرح داده است. این در حالی است که کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل از جمهوری اسلامی ایران خواسته‌اند که هرچه سریع‌تر نرگس محمدی را آزاد کند. خانم محمدی که به ده

ادامه

وکیل مدافع نسرین ستوده ؛ امید ما به مصوبه تقلیل مجازات حبس تعزیری است

وکیل مدافع نسرین ستوده گفت: منتظر هستیم تا مصوبه اخیر مجلس در خصوص اصلاح طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری، ابلاغ و اجرا شود تا ببینیم چه تحولی در وضعیت ایشان ایجاد شود.

ادامه

هفته‌نامه “تایم” ؛ اعتراض نسرین ستوده به “نقض سیستماتیک حقوق زنان” در ایران

نسرین ستوده از زندان اوین پیامی به‌مناسبت هشت مارس منتشر کرده است. فراخوانی برای مبارزه مشترک علیه تبعیض و بی‌عدالتی. او با اشاره به شیوع کرونا در ایران از حکومت ایران خواسته است تا به دشمنی خود با جهان پایان دهد.

ادامه

نماینده مجلس؛ از ۱۰ نفر سن اشتغال تنها سه نفر شاغل هستند/ نیازمند مدیریت درست هستیم

محمدرضا بادامچی، در مراسمی که به مناسبت روز مادر در دانشکده علمی کاربردی خانه کارگر برگزار شد، گفت: کار روز به روز در کشور ما بی‌ارزش شده و در حال از بین رفتن است.

ادامه

در عربستان یک چهارم کرسی‌های پارلمانی در اختیار زنان است و در ایران شش درصد

عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید مطابق آمار بین‌المللی ایران به لحاظ شکاف جنسیتی یکی از کشورهای آخر فهرست است. بر پایه این آمار ایران به لحاظ برابری جنسیتی در میان ۱۹ کشور خاورمیانه در جایگاه شانزدهم قرار دارد.

ادامه

انتقاد شدید از جریانی که “سودای حضور زنان در حرامسراهای خانگی را دارد”

دستیار معاون رئیس جمهوری ایران، چندهمسری را عامل فروپاشی خانواده دانست. به گفته شهناز سجادی، جریانی سودای “حضور زنان در حرمسراهای خانگی” را دارد. به گفته یک نماینده نیز چندهمسری “کیان خانواده را نشانه گرفته است.”

ادامه

نماینده کهگیلویه: فقر اقصادی عامل خودسوزی زنان در دهدشت

عدل هاشمی گفت: یک خانواده ۵ الی ۶ جوان تحصیلکرده دارد و دستش به هیچ جا بند نیست و کاری نیست که انجام دهند. رودخانه هم بغل دست شان است اما نمی توانند آب برای کشاورزی پمپاژ کنند وچنان مشکلات زندگی به آنها فشار می‌آورد که مرگ را ترجیح می‌دهد.

ادامه

“پای زنان که به میان می‌آید فیفا خود را به ندانستن می‌زند”

سرنوشت سحر خدایاری بازتاب گسترد‌ه‌ای در رسانه‌ها و مطبوعات جهان داشته است. یوشا وبر، مفسر ورزشی دویچه‌وله معتقد است فیفا طوری رفتار می‌‌کند که انگار نمی‌د‌انسته که زنان ایران چهل سال است که تحت تبعیض هستند.

ادامه

درگذشت سحر، “دختر آبی” هوادار فوتبال در اثر خودسوزی

سحر خ. یک هفته پس از خودسوزی در بیمارستان مطهری درگذشت؛ دختری عاشق فوتبال که تلاش کرده بود با لباس مبدل مردانه وارد استادیوم آزادی شود. موضوع مرگ “دختر آبی” در شبکه‌های اجتماعی بازتابی وسیع داشته است.

ادامه

سلحشوری: چرا وقتی این همه زنان را تحت فشار قرار می‌دهند، ساکت هستیم!

سلحشوری: «از خودم می‌پرسم آیا همین فوتبالیست‌ها نمی‌توانند [در واکنش به خودسوزی دختر فوتبال‌دوست] یک مقاومتی کنند و مثلا بگویند که ما بازی نمی‌کنیم. نمی‌دانم می‌شود این کار را کرد یا خیر اما بالاخره وجود یک حرکت‌هایی از جانب مردم لازم است.

ادامه