خبر, بیانیه, ایران, حقوق-بشر

بیانیه گروه اتحاد بازنشستگان پیرامون اعتراضات سراسری مردم در آبان‌ماه ۹۸

فریاد خشمی که از گلوگاه کارگران، معلمان، بازنشستگان، زنان و دانشجویان و همه مردم زحمتکش علیه فقر، بی‌عدالتی و تبعیض، به ویژه طی ماه‌های گذشته از تمامی نقاط جاری گشته بود، به همصدایی و خیزش گسترده اکثریت زحمتکش بی‌چیز و فراموش شده حاشیه‌ها پیوست.

ادامه &raquo

بیانیه مشترک؛ فراخوان به تجمع اعتراضی ۱۹ آبان بازنشستگان کشور

ما بازنشستگان بار دیگر در مقابل بی‌توجهی مسئولین، در یک حرکت متحدانه، در مصاف با شرایطی بیسابقه از فقر و فلاکت تحمیلی تجمع خواهیم کرد.

ادامه &raquo

تشکل‌های کارگری خواستار لغو احکام قضایی کارگران و متهمان پرونده هفت‌تپه شدند

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه و انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور بیاینه‌های جداگانه خواستار اعاده دادرسی کارگران و متهمان پرونده هفت‌تپه شدند.

ادامه &raquo

هشدار ۱۱۶ فعال مدنی نسبت به پیامدهای “ویرانگر” جنگ ایران و آمریکا

بیش از ۱۰۰ فعال مدنی، سیاسی و رسانه‌ای داخل و خارج از ایران با انتشار بیانیه‌ای درباره پیامدهای “ویرانگر” تقابل نظامی ایران و آمریکا هشدار داده‌اند. آنها خواستار اقدام فوری نهادهای بین‌المللی برای جلوگیری از جنگ شده‌اند.

ادامه &raquo

چرا بحران سیل در ایران تا این اندازه عمیق می‌شود؟!

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در بیانیه‌ای ضمن تسلیت به مردم استان‌های سیل‌زده خواستار رسیدگی سریع مسئولان به اوضاع ناگوار سیل‌زدگان شد.

ادامه &raquo

درخواست صدها کنشگر مدنی و سیاسی، هنرمند، روزنامه‌نگار و حقوقدان برای آزادی اسماعیل بخشی و سپیده قلیان

بیش از ۸۰۰ کنشگر مدنی و سیاسی، هنرمند، روزنامه‌نگار و حقوقدان، در بیانیه‌ای از وضعیت نامشخص اسماعیل بخشی، کارگر کارخانه نیشکر هفتتپه و سپیده قلیان، دانشجوی معترض، در زندان ابراز نگرانی کرده‌اند.

ادامه &raquo

جمعی از فعالان ملی- مذهبی از تظلم خواهی اسماعیل بخشی حمایت کردند

تعدادی از فعالان ملی و مذهبی با انتشار نامه‌ای ضمن محکومیت شکنجه علیه اسماعیل بخشی از مطالبه این فعال کارگری برای بررسی شکنجه های صورت گرفته حمایت کردند.

ادامه &raquo

همبستگی بین‌المللی با پیکار زحمتکشان ایران ادامه دارد

در پی ادامهٔ جنبش اعتراضی و حق‌طلبانهٔ کارگرانِ مجتمع نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز، که در چارچوب گروه ملّی صنعتی فولاد ایران فعالیت می‌کند، و نیز گردهمایی‌ها و کنش‌های اعتراضی دیگر زحمتکشان کشور، همبستگی بین‌المللی با پیکارهای برحق مردم و زحمتکشان ایران همچنان ادامه دارد.

ادامه &raquo