خبر, بیانیه, ایران, حقوق-بشر

خبر فوری: اخباری از معلمان در بند

بنا بر جدیدترین اخبار واصله اسماعیل عبدی هم اکنون در قرنطینه زندان کچویی سالن ۲ زندانی است. هنوز مشخص نیست تا چه زمانی قرار است عبدی در این زندان نگهداری شود. راه ارتباطی او همچنان با خانواده قطع است.

ادامه

بیانیه بازنشستگان کارگری و کارمندی تامین اجتماعی در مخالفت با واگذاری «بانک رفاه کارگران»

کارگران و کارمندان بازنشسته مشمول قانون تامین اجتماعی، در بیانیه‌ای مخالفت خود را با واگذاری سهام بانک رفاه کارگران اعلام کردند.

ادامه

بیانیه پایانی تجمع سراسری بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی + فیلم

بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی خواهان رفع تبعیض بین بازنشستگان همکار و غیرهمکار سازمان تامین اجتماعی شدند در حالیکه متاسفانه حتی وضعیت بازنشستگان تامین اجتماعی از بازنشستگان کشوری و لشکری هم بدتر است.

ادامه

بیانیه زندانیان سیاسی اوین، گوهردشت، فشافویه و عادل‌آباد

جمعی از زندانیان حاضر در اوین، گوهردشت، فشافویه و عادل‌آباد بیانیه‌ای را درباره وضعیت بهنام محجوبی و شرایط دهشتناک زندان نوشته‌اند و خواهان تغییر قوانین ضدانسانی حاکم بر زندان‌ها شده‌اند؛

ادامه

بیانیه مشترک سندیکاها و تشکل‌های کارگری در باره لایحه بودجه ۱۴۰۰

سندیکاهای شرکت واحد و نیشکر هفت تپه و چند تشکل کارگری دیگر با انتشار بیانیه ای مشترک ضمن بررسی لایحه بودجه پیشنهادی دولت یادآور شدند که کارگران، معلمان، پرستاران، سایر مزد بگیران جامعه، بیکاران, دانشجویان و فارغ التحصیلان ابدا هیچ سهمی از این بودجه نمی‌برند. بودجه‌ای که هیچ توجهی به جمعیت ۹۹ درصدی جامعه ندارد.

ادامه

بیانیه ۲۶ کشور جهان: تحریم‌های آمریکا مقابله با کرونا را دشوار کرده است

۲۶ کشور جهان از جمله ایران، سوریه، روسیه، چین و عراق در بیانیه مشترکی با اعلام اینکه تحریم‌های اقتصادی یک جانبه و ظالمانه آمریکا و برخی کشورهای غربی علیه برخی کشورهای مستقل جهان به مانع بزرگی برای مقابله با ویروس کرونا تبدیل شده است، خواستار پایان دادن به این وضعیت شدند.

ادامه

از اعتراضات و اعتصابات گسترده کارگران در هفت‌تپه، هپکو و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی حمایت کنیم

حمایت سندیکاها، شکلات مستقل کارگری، کانون‌های صنفی معلمان، شوراهای صنفی دانشجویان و نشریات دانشگاه‌ها و بازنشستگان از اعتصابات سراسری در کشور

ادامه

بیانیه گروه اتحاد بازنشستگان پیرامون اعتراضات سراسری مردم در آبان‌ماه ۹۸

فریاد خشمی که از گلوگاه کارگران، معلمان، بازنشستگان، زنان و دانشجویان و همه مردم زحمتکش علیه فقر، بی‌عدالتی و تبعیض، به ویژه طی ماه‌های گذشته از تمامی نقاط جاری گشته بود، به همصدایی و خیزش گسترده اکثریت زحمتکش بی‌چیز و فراموش شده حاشیه‌ها پیوست.

ادامه

بیانیه مشترک؛ فراخوان به تجمع اعتراضی ۱۹ آبان بازنشستگان کشور

ما بازنشستگان بار دیگر در مقابل بی‌توجهی مسئولین، در یک حرکت متحدانه، در مصاف با شرایطی بیسابقه از فقر و فلاکت تحمیلی تجمع خواهیم کرد.

ادامه

تشکل‌های کارگری خواستار لغو احکام قضایی کارگران و متهمان پرونده هفت‌تپه شدند

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه و انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه با صدور بیاینه‌های جداگانه خواستار اعاده دادرسی کارگران و متهمان پرونده هفت‌تپه شدند.

ادامه

هشدار ۱۱۶ فعال مدنی نسبت به پیامدهای “ویرانگر” جنگ ایران و آمریکا

بیش از ۱۰۰ فعال مدنی، سیاسی و رسانه‌ای داخل و خارج از ایران با انتشار بیانیه‌ای درباره پیامدهای “ویرانگر” تقابل نظامی ایران و آمریکا هشدار داده‌اند. آنها خواستار اقدام فوری نهادهای بین‌المللی برای جلوگیری از جنگ شده‌اند.

ادامه