خبر, ایران, حقوق-بشر

سوختگی ۹ کارگر در اثر انفجار مواد محترقه در کارخانه صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان

به گفته یک فعال صنفی کارگری در استان اصفهان در حادثه بامداد امروز کارخانه صنایع شیمیایی نارگستر سپاهان که به مصدومیت ۹ کارگر انجامید، انفجار مواد محترقه عامل بروز انفجار بوده است.

ادامه

دادگاه عالی انتاریو: شلیک به هواپیمای اوکراینی “عمدی و اقدامی تروریستی” بود

دادگاه عالی انتاریو در کانادا در رسیدگی به شکایت بستگان مسافران پرواز ۷۵۲ شلیک به هواپیمای اوکراینی را “عمدی و اقدامی تروریستی” دانسته است. چهار شاکی این پرونده علی خامنه‌ای و فرماندهان سپاه و ارتش را متهم کرده‌اند.

ادامه

پرس تی وی: آمریکا قصد لغو کامل هیچ‌یک از تحریم‌ها را ندارد

منابع آگاه از مذاکرات جاری در وین میان ایران و طرف‌های برجام می‌گویند، آمریکا قصد لغو کامل هیچ‌یک از تحریم‌های نفتی، بانکی، مالی و انرژی را ندارد.

ادامه

تجمع کارگران «شهرداری لوشان» در واکنش به رفتار توهین‌آمیز شهردار و معوقات مزدی

شماری از کارگران شهرداری شهر لوشان، از صبح دیروز و امروز در اعتراض به آنچه «توهین شهردار به کارگران» می‌خوانند، مقابل ساختمان شهرداری تجمع کرده‌اند.

ادامه

تجمع کارگران شهرداری سراوان مقابل ساختمان شورای شهر؛ از ابتدای دی‌ماه ۹۹ حقوق نگرفتیم

شماری از کارگران بخش خدمات شهری شهرداری سراوان در استان سیستان و بلوچستان به روند دریافت نکردن چندین ماه حقوق خود اعتراض کردند.

ادامه

هشدار موسسه تحقیقات آب؛ احتمال وقوع سیل در تعدادی از استان‌های کشور

موسسه تحقیقات آب وزارت نیرو موارد محتمل وقوع سیل تا روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه را اعلام کرد که براساس آن وقوع سیل در تعدادی از استان‌های کشور پیش‌بینی شده است.

ادامه

نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع برق؛ نباید توزیع برق به‌ شرکت‌های خصوصی واگذار شود

نیروهای شرکتی و حجمی شرکت‌های توزیع برق کشور، روز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت، در اعتراض به‌عدم رسیدگی وزارت نیرو به مطالبه تبدیل وضعیت استخدامیِ بی‌قید و شرط، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

ادامه

تجمع اعتراضی کارگران به بازگشت پیمانکاران به شهرداری و معوقات مزدی

کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری منطقه ۴ زنجان در تجمع گفتند: برخلاف ادعای مدیران شهری که مدعی هستند ورود پیمانکار باعث افزایش درآمد کارگران می‌شود، با باز شدن پای پیمانکاران در مجموعه شهرداری، وضعیت امنیت شغلی و معیشتی آن‌ها بطور جدی آسیب‌پذیر خواهد شد.

ادامه

عدم دسترسی به معدنچیان محبوس در عمق ۳۵ متری زمین در سومین روز

با وجود گذشت سه روز از ریزش آوار در معدن البرز شرقی در طزره دامغان و محبوس شدن دو کارگر پیمانکاری به اسامی آقایان «میلاد روشنائی» و «سید اصغر افضلی»، متاسفانه علی‌رغم تلاش‌های شبانه‌روزی تیم‌های امدادی، هنوز به معدنچیان گرفتار دسترسی پیدا نکردند.

ادامه

ما در روند اضمحلال و فروپاشی اقتصادی قرار داریم

فرشاد مومنی بیان کرد: میانگین مصرف مواد پروتئینی به ۱۰ درصد مصرف مواد پروتئینی در سال‌های جنگ رسیده است و این موضوع به معنای این است که ما در روند اضمحلال و فروپاشی اقتصادی قرار داریم.

ادامه

امتناع پیمانکار از افزایش ۳۰ درصدی حقوق مصوبه اداره کار و تجمع اعتراضی کارگران

تعدادی از کارگران پیمانکاری در پتروشیمی تخت جمشید واقع در پارس جنوبی صبح امروز، پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه در تجمعی رسیدگی به وضعیت حقوق و قراردادهای خود را خواستار شدند.

ادامه