خبر, ایران, اقتصادی

با وجود تحریم؛ چین نخستین آمار رسمی واردات نفت از ایران را منتشر کرد

با وجود تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا، چین به خرید نفت از ایران ادامه داده است. این کشور نخستین گزارش از واردات نفت از ایران را منتشر کرد.

ادامه

افشاگری رئیس سابق پلیس راهور تهران؛ مافیای خودرو تا شورای نگهبان هم نفوذ کرده‌!

یکی از نمایندگان مجلس از طرف مجلس رفت و اشکالات خودروها را جمع‌آوری کرد و با نجابت این موارد را در صحن مجلس مطرح کرد. می‌دانید چه شد؟ دور بعد این نماینده تایید صلاحیت نشد.

ادامه

خبر آزادسازی ۳.۵ میلیارد دلار تلویحا تایید شد

با گذشت سه روز از انتشار خبر جنجالی و مبهم آزادسازی ۳.۵میلیارد دلار از منابع بلوکه شده، بالاخره صحت و سقم آن از سوی برخی مسئولان به صورت غیرمستقیم تایید شد.

ادامه

رسانه روسی؛ آغاز مراحل عضویت ایران در سازمان شانگ‌های در اجلاس تاجیکستان

روزنامه روسی کامرسانت به نقل از منابع آگاه نوشت که مراحل عضویت ایران در سازمان همکاری شانگ‌های در اجلاس دوشنبه پایتخت تاجیکستان آغاز خواهد شد.

ادامه

الاخبار: کشتی ایرانی وارد آب‌های سوریه شد/ سوخت با تانکر به لبنان منتقل می‌شود

یک روزنامه لبنانی از ورود کشتی ایرانی حامل سوخت برای لبنان به آب‌های سوریه خبر داد و نوشت، این کشتی بار خود را در یکی از بنادر سوریه تخلیه می‌کند و سپس سوخت مذکور با تانکر به لبنان منتقل خواهد شد.

ادامه

تورم سالانه به ۴۵.٢ درصد رسید

بر اساس گزارش مرکز آمار، تورم سالانه مرداد‌ماه به ۴۵.٢ درصد رسید که نسبت به ماه گذشته افزایش یک واحد درصدی را نشان می‌دهد.   به گزارش اقتصادآنلاین؛ از اواسط سال ١٣٩٧ که تورم روند صعودی به خود گرفت، اقتصاد ایران طی سه سال گذشته دو موج تورمی بیش از ۴٠ درصدی را تجربه کرد.

ادامه

رویترز: شرکت تحریم شده چینی به ایران و ونزوئلا برای صادرات نفت کمک می‌کند

شرکت کنکورد پترولیوم چین که به خاطر مداخله عامدانه در انتقال نفت از ایران، توسط آمریکا تحریم شده هنوز هم یک عامل کلیدی در انتقال نفت به خارج از ونزوئلا و ایران است.

ادامه

موافقت امریکا با لغو تحریم‌های انرژی، پتروشیمی، بانک، خودروسازی، کشتیرانی، بانک، بیمه و ۷۴۸مقام ایرانی

روزنامه اطلاعات نوشت: گفت و گوهای غیرمستقیم ایران و آمریکا در وین، طی ۶ مرحله به سرانجام یک سند پیش‌نویس رسیده است.

ادامه

دستورالعمل جدید خزانه‌داری آمریکا: مبادلات کرونایی ایران از تحریم‌ها معاف شد

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور دستورالعملی جدید اعلام کرد مبادلاتی را که برای مقابله ایران با ویروس کرونا ضروری هستند از قوانین تحریم‌ها معاف کرده است.

ادامه

بلومبرگ؛ ۶۹ میلیون بشکه نفت ذخیره ایران روی آب منتظر لغو تحریم‌هاست / دو برابر شدن صادرات نفت ایران نسبت به سال گذشته

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده که ایران هم اکنون ۶۹ میلیون بشکه نفت بی‌مشتری ذخیره شده در نفتکش‌ها در خلیج فارس دارد و منتظر فروش تدریجی آن بعد از لغو تحریم‌های آمریکا است.

ادامه

تحلیل تلویزیون چین از مذاکرات ایران و عربستان

“سی جی تی ان” تلویزیون انگلیسی زبان چین در تحلیلی به قلم «گای برتون» استاد دانشگاه وسالیوس بروکسل در واکنش به مذاکرات ایران و عربستان آورده است اگر این مذاکرات به نتیجه برسد به نفع دوطرف است زیرا حمایت های داخلی برای دوام و اجرای آن نیز وجود دارد.

ادامه