خبر, ایران, اجتماعی

وقوع زلزله ۶.۴ ریشتری در جنوب کشور/ بندرعباس ۲ بار لرزید + ویدئو

لحظاتی قبل دو زلزله ۶.۴ و ۶.۳ ریشتری فین بندرعباس را به لرزه در آورد و نقاط مختلف استان‌ هرمزگان و استان‌های همجوار احساس شد. ۳ پس‌لرزه نیز تاکنون این مناطق را لرزانده است.

ادامه

هدر رفت آب شرب ایران ۵ برابر آلمان است/ ۲۸ درصد از آب تصفیه شده کشور هدر می‌رود

میزان هدر رفت آب در کشور در قالب آمار آب بدون درآمد، نزدیک به ۵ برابر کشور توسعه یافته آلمان است، در حالیکه متوسط بارش سالانه در کشور آلمان ۳ برابر متوسط بارش در ایران برآورد می‌شود.

ادامه

سودای مرگ و آبیاری سبزی با فاضلاب تصفیه نشده در شیراز

گاه و بیگاه خبرهایی مبنی بر مشاهدات عینی یا فعالیت رسانه‌ای از آبیاری انواع سبزی با فاضلاب تصفیه نشده در کشتزارها و جالیزهای حاشیه شیراز به گوش می‌رسد، خبرهایی که در هاله‌ای از ابهام به فراموشی سپرده می‌شوند ولی سلامت شهروندان را نشانه رفته است.

ادامه

نیمی از جمعیت روستایی کشور به آب سالم دسترسی ندارند

رضا اردکانیان، وزیر نیرو، اعلام کرده تا پایان کار دولت دوازدهم، جمعیت روستایی برخوردار از شبکه آب سالم به اندکی بیش از ۱۰ میلیون نفر می‌رسد این در حالی است که جمعیت روستایی ایران بالغ بر ۲۰ میلیون نفر است و همچنان ۱۰ میلیون نفر دیگر از دسترسی به آب سالم محروم هستند.

ادامه

ماندگاری ویروس کرونا در محیط‌های آبی و فاضلاب

به اعتقاد محققان، ویروس کرونا در محیط‌های آبی به ویژه در فصول سرد ماندگاری بالایی دارد، ولی نتایج مطالعات نشان می دهد که استفاده از روش های نوین گندزدایی و کلرزنی می تواند به میزان ۹۰ درصد از انتقال این ویروس به انسان جلوگیری کند، ضمن آنکه اپراتورهای تصفیه خانه‎های آب و مجموعه‌های تفریحی آبی

ادامه

ایران ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونا از روسیه خریداری کرد

سفیر کشورمان در روسیه در پیامی توئیتری اعلام کرد که قرارداد خرید ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونای اسپوتنیک وی از روسیه نهایی شده و واکسن‌ها از خرداد تا آذرماه امسال به ایران ارسال خواهد شد.

ادامه

دولت روحانی بدترین دولت به روایت آمار/ کوردشکنی در تعمیق فقر برای اولین بار طی ۴۰ سال اخیر

دولت حسن روحانی برای اولین بار طی ۴۰ سال اخیر، طی ۳ سال متوالی تورم بالای ۳۰درصد و در دو سال متوالی نرخ تورم بالای ۴۰ درصد را پشت سرگذاشته که از سال ۶۰ تاکنون در هیچ دولتی سابقه نداشته و موجب گسترش و تعمیق بی‌سابقه فقر در کشور شده است.

ادامه

حدادعادل: روسیه از قالیباف خواسته بود برای ملاقات با پوتین اول باید دو هفته برود قرنطینه

غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در توضیح علت عدم ملاقات رئیس جمهوری روسیه با رئیس مجلس ایران گفته است که مسکو خواسته بود که محمدباقر قالیباف پیش از ملاقات با ولادیمیر پوتین دو هفته برود قرنطینه و واضح است که رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نمی‌توانست بابت یک ملاقات دو هفته خودش

ادامه