خبر, ایران, اجتماعی

ایران ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونا از روسیه خریداری کرد

سفیر کشورمان در روسیه در پیامی توئیتری اعلام کرد که قرارداد خرید ۶۰ میلیون دُز واکسن کرونای اسپوتنیک وی از روسیه نهایی شده و واکسن‌ها از خرداد تا آذرماه امسال به ایران ارسال خواهد شد.

ادامه

دولت روحانی بدترین دولت به روایت آمار/ کوردشکنی در تعمیق فقر برای اولین بار طی ۴۰ سال اخیر

دولت حسن روحانی برای اولین بار طی ۴۰ سال اخیر، طی ۳ سال متوالی تورم بالای ۳۰درصد و در دو سال متوالی نرخ تورم بالای ۴۰ درصد را پشت سرگذاشته که از سال ۶۰ تاکنون در هیچ دولتی سابقه نداشته و موجب گسترش و تعمیق بی‌سابقه فقر در کشور شده است.

ادامه

حدادعادل: روسیه از قالیباف خواسته بود برای ملاقات با پوتین اول باید دو هفته برود قرنطینه

غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در توضیح علت عدم ملاقات رئیس جمهوری روسیه با رئیس مجلس ایران گفته است که مسکو خواسته بود که محمدباقر قالیباف پیش از ملاقات با ولادیمیر پوتین دو هفته برود قرنطینه و واضح است که رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نمی‌توانست بابت یک ملاقات دو هفته خودش

ادامه

ایست قلبی ناشی از فشار کار و ابتلا به کرونا جان ۴ پرستار و کارکنان مراکز درمانی را گرفت

چهار نفر دیگر از کارکنان و پرستاران جوان و با سابقه مراکز بیمارستانی سرخس، شیراز، سنندج وسورک بر اثر ایست قلبی وکرونا جان باختند.

ادامه

کشاورزی جهان در خطر نابودی بر اثر تغییرات اقلیمی

زمین های کشاورزی کوچک که حدود ۹۰ درصد از ۵۷۰ میلیون زمین کشاورزی جهان را تشکیل می‌دهند به ویژه در مقابل تغییرات آب و هوایی فصلی آسیب پذیر هستند. زمین‌هایی که خانواده‌ها طی نسل‌ها از آنها استفاده کرده‌اند ممکن است ناگهان غیرقابل کشت شوند.

ادامه

اولین محموله واکسن «اسپوتنیک وی» هفته جاری به ایران ارسال می‌شود

جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه ظرفیت واکسن سازی ایران هم بالاست طرف روس و ما توافق کردیم که این واکسن در داخل ایران نیز به شکل مشترک تولید شود.

ادامه

رئیس انستیتو پاستور ؛ صنعت تولید واکسن کوبا بسیار پیشرفته است

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: کوبا یکی از معدود کشورهایی است که صنعت تولید واکسن آن بسیار پیشرفته است و در سال‌های قبل نیز تنها کشوری بوده که فناوری تولید واکسن را به ایران انتقال داده است.

ادامه

کاهش آب کارون و سرنوشت غم انگیز مردم خوزستان

خوزستان رده نخست مهاجرفرستی، رده نخست آلودگی هوا با آمار آسم دو برابر کشور، رده دوم حاشیه نشینی با ۸۵۰ هزار حاشیه نشین، رده دوم بیکاری، رده سوم جمعیت زیر خطر فقر، و رده نخست قطع برق با سالانه ۷۰۰ دقیقه در اهواز را داراست

ادامه

سخنگوی وزارت بهداشت؛ کرونا جان ۴۷۵ نفر دیگر را در ایران گرفت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۷۵ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۴ هزار و ۸۰۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

ادامه