هدف قرار گرفتن یک کشتی دیگر در سواحل یمن

شرکت امنیت دریایی «امبری» انگلیس از هدف قرارگرفتن یک کشتی در نزدیکی سواحل جنوب غربی الحدیده یمن خبر داد به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه ارم نیوز، شرکت امنیت دریایی امبری انگلیس امروز چهارشنبه اعلام کرد که یک کشتی تجاری در حدود ۶۷.۷ مایلی سواحل جنوب غربی الحدیده در یمن هدف قرار گرفته است. ... هدف قرار گرفتن یک کشتی دیگر در سواحل یمن

ادامه

اسراییل, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, دریای سرخ, فلسطین, یمن

یحیی سریع: ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی را هدف قرار دادیم

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات‌های ارتش یمن علیه ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی در اقیانوس هند و دریای سرخ خبر داد. «یحیی سریع» سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از عملیات‌های جدید ارتش این کشور در اقیانوس هند و دریای سرخ خبر داد. به نقل از المسیره، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن گفت: ۳ عملیات مشترک ... یحیی سریع: ۲ ناوشکن آمریکایی و ۳ کشتی را هدف قرار دادیم

ادامه

آمریکا, اقیانوسیه, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, دریای سرخ, فلسطین, یمن

ارتش یمن: دو کشتی اسرائیلی را هدف قرار دادیم

ارتش یمن اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور سه عملیات منحصر به فرد علیه کشتی‌هایی اسرائیلی و کشتی‌هایی که عازم بنادر اسرائیل هستند، انجام داده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز جمعه در راهپیمایی مردم یمن در میدان السبعین صنعاء اعلام کرد که نیروهای مسلح یمن سه ... ارتش یمن: دو کشتی اسرائیلی را هدف قرار دادیم

ادامه

اسراییل, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, دریای سرخ, فلسطین, یمن, یونان

بلومبرگ: توافق روسیه و چین با یمنی‌ها درباره تحولات دریای سرخ

نشریه بلومبرگ مدعی شد که «منابع آگاه» به این نشریه اطلاع داده‌اند که اخیراً مقام‌های دولت یمن، چین و روسیه درباره عبور امن کشتی‌های این دو کشور در دریای سرخ به توافق رسیدند. به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه بلومبرگ امروز پنج‌شنبه به نقل از «منابع آگاه» مدعی شد که در گفت‌وگوی‌های اخیر بین مقام‌های ۳ ... بلومبرگ: توافق روسیه و چین با یمنی‌ها درباره تحولات دریای سرخ

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جنوب غرب اروپا, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, فلسطین, نسل‌کشی, یمن

یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سرتیپ یحیی سریع امروز چهارشنبه ۳۱ ژانویه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی هدف حملات موشکی صنعاء قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس؛ «ناوشکن آمریکایی یواس‌اس گریولی را در دریای سرخ با موشک هدف قرار دادیم»، این بخشی از بیانیه امروز سخنگوی نیروهای مسلح یمن است.  یحیی سریع در ... یمن: ناوشکن آمریکایی را مورد هدف قرار دادیم

ادامه

آمریکا, اسراییل, انگلیس, جنوب غرب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین, یمن

اپوزیسیون عربستان خواهان اداره کشور به دست برادر پادشاه در دوره انتقالی شدند

به نقل از خلیج آنلاین، گروه‌های اپوزیسیون عربستانی در نخستین بیانیه‌ خود اعلام کردند از این که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز بر مسند پادشاهی عربستان برای یک دوره انتقالی یک ساله تکیه بزند، حمایت می‌کنند تا در مرحله بعد مردم درمورد سرنوشت خود تصمیم‌گیری کنند.

 

گروه‌های اپوزیسیون عربستان اعلام کردند که دلیل این حمایت این است که شاهزاده احمد به نجات کشور تمایل دارد و به دنبال رسیدن به حکمرانی نیست و در نقض‌ حقوق بشر در دوره‌های پیشین دخیل نبوده است.

 

این گروه‌ها تاکید کردند که سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی عربستان شرایط لازم برای حکمرانی را ندارند و روش آن‌ها در اداره کشور، عربستان، مقدسات، ملت و منابع آن‌ها را در معرض استثمار قرار می‌دهد.

 

شاهزاده احمد، برادر پادشاه عربستان در اواخر ماه گذشته از لندن به ریاض بازگشت. وی چندین ماه در لندن ماند و بازگشت وی به عربستان پس از آن صورت گرفت که ضمانت‌هایی را از ایالات متحده و انگلیس درباره مصون ماندن از گزند بن سلمان به دست آورد.

 

شاهزاده احمد بن عبدالعزیز، مخالف سیاست‌های برادرزاده‌اش است و در سال ۲۰۱۷ میلادی زمانی که عضوی در شورای بیعت بود، با تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان مخالفت کرده و با او بیعت نکرد.

 

وی در سپتامبر گذشته نیز علناً از جنگ علیه یمن انتقاد کرد و پادشاه و ولیعهد عربستان را مسئول پیامدهای این جنگ دانست نه خاندان آل سعود.

 

در این گروه مخالف سعودی، شش جنبش سیاسی و هفت فرد مستقل از جمله: هارون امین احمد، عبد العزیز المؤید، خالد بن فرحان آل سعود، امین عبد الاله علی، فیصل ناصر الرشیدان، علی العمار و حسن الکنانی حضور دارند.

 

از سوی دیگر، شماری از شاهزادگان سعودی نیز از ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان خواستند تا محمد بن سلمان را جانشین خود نکند و از اختیارات وی بکاهد.

 

یکی از اشخاص نزدیک به خاندان حاکم اعلام کرد که گروهی از شاهزادگان سعودی علیه شاهزاده محمد بن سلمان وارد عمل شده‌اند و معتقدند وی با کشتن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد سعودی و انجام عملیاتی خارج از حیطه دربار پادشاهی، جایگاه عربستان در جهان را در معرض خطر قرار داده است.

ایسنا

افشاگری نیویورک تایمز از برنامه‌های سوء قصد عربستان

در پی قتل جمال خاشقجی، نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از منابع موثق از برنامه‌های محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و نزدیکانش برای سوء قصد علیه مخالفان خود خبر داد.

ادامه

اسراییل, امارات, امریکا, ایران, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

پارلمان اروپا، ائتلاف عربی را تحریم تسلیحاتی می‌کند

اعضای پارلمان اروپا، روز دوشنبه از پیش‌نویس طرحی خبر داد که در آن از کشورهای عضو می‌خواهد که فروش تسلیحاتی به تمامی کشورهای شرکت کننده در ائتلاف عربی به سرکردگی فوری تحریم شود.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یمن

توئیتر اطلاعات منتقدی را که زیر شکنجه مرد، به عربستان داده بود

در پی کشته شدن یک روزنامه‌نگار مخالف عربستانی دیگر، توئیتر در مظان اتهام قرار گرفته که اطلاعات این منتقد را در اختیار دولت عربستان قرار داده است.

ادامه

امارات, امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی

ائتلاف عرب از آمریکا خواست تا سوخت‌رسانی به جنگنده‌هایش را متوقف کند

ائتلاف عرب به رهبری عربستان سعودی روز شنبه ١۰ نوامبر/  ٩ آبان اعلام کرد که از آمریکا خواسته است تا سوخت‌رسانی به هواپیماهایش را در طی جنگ با حوثی‌های یمن متوقف سازد.

ادامه

امریکا, جنوب غرب آسیا, خبر, عربستان سعودی