اعتصاب گسترده کارگران و لوکوموتیورانان راه آهن انگلیس در اعتراض به دستمزدها

حمل و نقل ریلی در انگلیس بار دیگر تحت تاثیر اعتصاب کارکنان و لوکوموتیورانان راه آهن در اعتراض به دستمزدها در بسیاری مناطق فلج شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, انگلستان, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, کارگری, گزارش

موج اعتصابات کارگری در شرکت آمریکایی آمازون به انگلستان رسید

صدها کارگر آمازون در رسانه‌های اجتماعی و گروه‌های پیام‌رسان خصوصی در واتس‌اپ و تلگرام خواستار اعتراضات بیشتر و توقف کار در این هفته و افزایش دستمزد ساعتی خود به ۱۵ پوند هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

اویل پرایس؛ اعتراضات کارگری، بحران جهانی تورم را وخیم‌تر می‌کند

تارنمای اویل پرایس با اشاره به بحران جهانی تورم که بیشتر کشورها را درگیر کرده است، نوشت، تهدید کارگران شاغل در زنجیره‌های اصلی تامین کالا به اعتصاب، به دلیل نارضایتی از اوضاع شغلی خود، می‌تواند بحران تورم را وخیم‌تر کند.

 

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، تارنمای اویل پرایس نوشت: کارگرانی که نقش کلیدی را در زنجیره‌های تامین در سراسر جهان ایفا می‌کنند، به خوبی می‌دانند که شغل آنها هرگز تا به این اندازه مهم نبوده است و آنها اکنون از این اهرم استفاده می‌کنند و خواستار شرایط بهتر اشتغال هستند.

 

بر اساس گزارش جدید تارنمای بلومبرگ، اعتراضات کارگری در همه نقاط زنجیره تامین جهانی، از جمله راه‌آهن، حمل‌ونقل، انبارها و بنادر، و در همه نقاط جهان از  استرالیا گرفته تا پرو در حال افزایش است.

 

«کِیتی فاکس هادس» مدرس روابط استخدامی در دانشکده مدیریت دانشگاه شفیلد در انگلیس در این زمینه گفت: «زنجیره‌های تأمین جهانی برای مقابله با بحرانی هایی مانند همه‌گیری تنظیم نشده اند و کارفرمایان واقعا بار این بحران را بر کارگران منتقل کرده‌اند.»

 

اویل پرایس تورم را مهم ترین مساله سیاسی کنونی ارزیابی کرد و نوشت اختلال هایی که در زنجیره های عرضه کالاها ایجاد شده تاثیرات پیچیده ای بر قیمت ها داشته و اهمیت فوق العاده ای یافته است.

 

حتی تهدید به اعتصاب نیز می تواند باعث افزایش قیمت ها شود؛ همان طوری که در سال جاری در نروژ اتفاق افتاد و کارگران بخش انرژی تهدید به اعتصاب کردند و قیمت گاز طبیعی اروپا در نتیجه چنین تهدیدی افزایش یافت.

 

بر اساس گزارش ها، در آمریکا، تهدید اعتصاب در بخش راه آهن خطر بسیار مشهودی است و جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا تلاش می کند به حل اختلافات درباره شرایط کاری ۱۱۵ هزار کارگر و کارفرمای آنها کمک کند. بزرگترین تهدید در آمریکا ۲۲ هزار کارگر اسکله ساحل غربی است که قراردادهای آنها در اوایل ماه ژوئیه به پایان رسید. آنها در بحبوحه مذاکره برای یک قرارداد جدید هستند و هم کارگران و هم کارفرمایان گفته اند که قصد دارند از تعطیلی بنادر جلوگیری کنند.

 

بر اساس برآورد دانشگاه کرنل آمریکا  در سال  ۲۰۲۱ میلادی، ۲۶۰ اعتصاب با مشارکت ۱۴۰ کارمند انجام شده است. «اِلی فریدمن» استادیار این داشنگاه گفت: یک بازار کار بسیار فشرده وجود دارد؛ چنین شرایطی کارگران را در موقعیتی قرار می‌‌دهد که علاوه بر تعداد فراوانی از شکایات خود، احساس قدرت نیز می‌کنند.

 

در انگلیس نیز مساله مشابهی وجود دارد و رانندگان قطار تهدید به اعتصاب در ۳۰ ژوئیه (۸ مرداد) کرده‌اند.

 

کانادا شاهد بود که «ده‌ها هزار» کارگر ساختمانی در ماه مه (اردیبهشت) کار خود را ترک کردند و راه‌آهن‌های این کشور نیز با خطر اعتصاب مقابله کردند.

 

کامیون داران در پرو در این ماه اعتصاب سراسری برگزار می کنند. آرژانتین و آفریقای جنوبی نیز به دلیل اعتراض کارگران با تاخیرهایی در ارائه خدمات مواجه شده‌اند.

 

بنادر آلمان به تازگی با یک اعتصاب دو روزه مواجه شده اند و صنعت کشتی سازی کره جنوبی نیز با اعتراضات روبرو شده است.

 

اویل پرایس در پایان نوشت: در خارج از زنجیره عرضه، اعتصابات کارگری همچنان ادامه دارد. بعد از همه گیری شرکت های هواپیمایی با کمبود نیرو مواجه هستند  و به دلیل اعتصابات کارگری با اختلال در پروازها مواجه بوده‌اند.

 

فرودگاه شارل دوگل فرانسه بعد از اعتصابات کارگری مجبور به لغو پروازها شد و فرودگاه هیترو در انگلیس با دشواری از بروز سرنوشت مشابهی خودداری کرد.

اعلامیۀ تشکیلات دموکراتیک زنان ایران: تشدید خفقان و اعمال فشار بر زنان نشانهٔ هراس رژیم ولایی از نیروی پُرتوان زنان است

تشکیلات دموکراتیک زنان ایران دستگیری‌های گستردهٔ اخیر، از جمله بازداشت عدهٔ زیادی از مادران دادخواه، و اعمال فشار بر زنان و تضییق حقوق انسانی آنها به بهانهٔ “حفظ عفاف و حجاب” را قاطعانه محکوم می‌کند.

ادامه

اسلام سیاسی, ایران, بازنشستگان, برابری اجتماعی, بیانیه, حقوق بشر, دهقانی, زنان, سیاسی, کارگری, معلمان, مقاله

سرگردانی صد‌ها مسافر درپی اعتصاب کارکنان فرودگاه‌های استرالیا

کارکنان بخش حمل و نقل بار در فرودگاه‌های بخش شرقی استرالیا دست به اعتصاب زدند که باعث ایجاد مشکل در تحویل بار به مسافران شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, استرالیا, انگلستان, ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

معلمان حق‌التدریسی وغیررسمی خواستار همسان‌سازی حقوق ومزایای مزدی شدند

با توجه به ابلاغ شرایط و ضوابط رتبه‌بندی معلمان، نیروهای حق‌التدریس و آزاد، خواستار همسان‌سازی حقوق و مزایای مزدی شدند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری, معلمان