سیاستمدار فرانسوی: ناتو می‌خواهد «جنگ تمام عیار» علیه روسیه آغاز کند

«فلوریان فیلیپو» رهبر حزب میهن‌پرستان فرانسه امروز (دوشنبه) گفت: حمله روز گذشته ارتش اوکراین به سواستوپل، نشان‌دهنده تشدید درگیری و قصد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای آغاز یک «جنگ تمام عیار» با روسیه است. به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، فلوریان فیلیپو در شبکه اجتماعی «ایکس» (توییتر سابق) نوشت: روسیه به طور مستقیم آمریکا ... سیاستمدار فرانسوی: ناتو می‌خواهد «جنگ تمام عیار» علیه روسیه آغاز کند

ادامه

آمریکا, اوکراین, تروریسم, جنگ نیابتی, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب, فرانسه, کودکان, ناتو

چپ فرانسه با تشکیل «جبهه مردمی نوین» ابتکار مبارزه با راست افراطی را بدست گرفت!

نتایج انتخابات “پارلمان اروپا” در روز یکشنبه ۹ ژوئن ۲۰۲۴ (۲۰ خرداد ۱۴۰۳) افزایش نگران کننده آرای حزب‌های “راست افراطی” را به‌طورمحسوس در برخی کشورها و از جمله فرانسه، آلمان، و ایتالیا به‌همراه داشت. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، پس از مشخص شدن نتیجهٔ آرا و شکست کوبندهٔ حزبش از سوی راست افراطی، در اقدامی که ... چپ فرانسه با تشکیل «جبهه مردمی نوین» ابتکار مبارزه با راست افراطی را بدست گرفت!

ادامه

آلمان, ایتالیا, بازنشستگان, جهان, دیدگاه, سوسیالیسم, غرب اروپا, فرانسه, کمونیسم, مقاله

فرانسه و چین ماهواره مشترک به فضا پرتاب کردند

یک ماهواره فرانسوی-چینی امروز (شنبه) برای جستجوی قوی‌ترین انفجارهای کیهانی به فضا پرتاب شد؛ اقدامی که نمونه‌ای قابل توجه از همکاری بین یک قدرت غربی و این غول آسیایی است. به گزارش روز شنبه ایرنا از فرانس ۲۴، ماهواره مشترک فرانسه و چین به نام «نظارت بر اجرام متغیر فضایی» (SVOM) که توسط مهندسان هر ... فرانسه و چین ماهواره مشترک به فضا پرتاب کردند

ادامه

جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا, غرب, غرب اروپا, فرانسه

کارگران یونانی بندر پایرئوس مانع از انتقال وسایل تولید تسلیحات نظامی به کشتی اسرائیلی شدند

اقدام کارگران لنگرگاه بندر پایرئوس در یونان، مانع آن شد که کشتی متعلق به اسرائیل وسایل تولید تسلیحات و مهمات آماده را بارگیری کند. به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری «WFTU»، کارگران بندر پایرئوس یونان در لنگرگاه کشتی‌های باری و تجاری این بندر، مانع بار زدن تسلیحات به کشتی باربری ... کارگران یونانی بندر پایرئوس مانع از انتقال وسایل تولید تسلیحات نظامی به کشتی اسرائیلی شدند

ادامه

امپریالیسم, جنوب اروپا, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, طبقه کارگر, غرب اروپا, فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری, فلسطین, یونان

اعتراض به اختصاص بودجه جنگی به جای رفاه، کارگران ایتالیایی را به خیابان آورد

اتحادیه مرکزی کارگران ایتالیا «USB» در تظاهرات بزرگ علیه دولت ملونی (نخست وزیر) و اختصاص بودجه جنگی وی، به خیابان‌ها آمدند. به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از پایگاه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU)، تشکل‌های کارگری ایتالیا روز جمعه در اعتراض به سیاست‌های اختصاص بودجه نظامی ایتالیا و کاهش بودجه بخش‌های رفاهی و بازنشستگی به ... اعتراض به اختصاص بودجه جنگی به جای رفاه، کارگران ایتالیایی را به خیابان آورد

ادامه

ایتالیا, بازنشستگان, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر, دانشجویی, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, غرب اروپا, فدراسیون جهانی سندیکاهای کارگری, مبارزه طبقاتی, معلمان, ناتو

انتقاد رهبر حزب کارگر انگلیس از سیاست اقتصاد ریاضتی دولت ترزا می

رهبر حزب کارگر در میان هزاران تن از مردم انگلیس که پس از راهپیمایی از مقابل ساختمان بی.بی.سی در میدان پارلمان تجمع کرده بودند، افزود: ۶ میلیون نفر در انگلیس زیرخط فقر زندگی می‌کنند، ۴ میلیون کودک در فقر و یک‌میلیون نفر از مردم، ازجمله کارکنان بخش‌های عمومی از فرط گرسنگی به انبار مواد غذایی پناه برده‌اند.

 
کوربین توضیح داد: زمانی که محافظه‌کاران اعمال سیاست اقتصاد ریاضتی را به بهانه کسری بودجه آغاز کردند، قصد فاصله انداختن طبقاتی بین قشر مرفه و فقیر جامعه را داشتند.

 
رهبر حزب کارگر انگلیس تصریح کرد:اقتصاد ریاضتی، یک سیاست گزینشی و بی‌رحمانه علیه مردم بوده که همخوانی با جامعه مدرن ندارد.

 
کوربین گفت: اقتصاد ریاضتی یعنی آنچه در فاجعه آتش‌سوزی برج گرنفل شاهد بودیم. هیچ‌کدام از ساکنان گرنفل نبایستی می‌مردند اما در مقطعی یک جریانی تصمیم اشتباه گرفت و مردم را در یک ساختمان اشتعال‌زا حبس کرد.

 
وی تاکید کرد: گرنفل به ما درس داد که بسیاری از مردم جامعه از فرط ناچاری در مجتمع‌های شلوغ و غیر امن زندگی کنند. این دستاورد اقتصاد ریاضتی تحت دولت محافظه‌کار است. پس تمام کنید اقتصاد ریاضتی را و در آینده سرمایه‌گذاری کنید.

 
کوربین همچنین گفت که حزب کارگر برای اصلاح سیاست خارجه انگلیس بر مبنای دفاع از حقوق بشر، پایان دخالت در جنگ‌های خارجی و دفاع از محیط‌ زیست تلاش می کند.

 
«لیندزی جرمن» عضو ارشد کارزار ائتلاف ضد جنگ نیز در این تجمع گفت: ترزا می در انتخابات هشتم ژوئن تصور می‌کرد که کرسی‌های بیشتری را به دست بیاورد اما با ناکامی روبه رو شد و برای ماندن در قدرت با پول ما با حزب اتحادگرای دمکراتیک معامله می‌کند.

 
وی افزود: چطور است وقتی نمایندگان پارلمان به حمله هوایی علیه یک کشور رای می‌دهند، از فردا حملات شروع می‌شود، اما اکنون دو هفته از حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل گذشته اما هنوز وضعیت کشته‌شدگان مشخص نبوده و برخی از گزارش‌ها حاکیست که از برخی قربانیان این حادثه اجاره گرفته می‌شود

 
جرمن افزود: دیگر بس است. ما نیازمند تغییر حکومت هستیم و تا برکناری ترزا می به تظاهراتمان ادامه می‌دهیم.

 
عضو ارشد کارزار ائتلاف ضد جنگ انگلیس ادامه داد: ما به ترزا می هشدار می‌دهیم تا هرچه سریع‌تر شماره ۱۰ (دفتر نخست‌وزیری) را ترک کند.

 
«جان مک دانل» وزیر دارایی کابینه در سایه نیز بابیان اینکه «آتش‌سوزی برج گرنفل نماد تمام اشتباهات محافظه‌کاران و ریاضت اقتصاد است» افزود: اما ما استراحت نمی‌کنیم تا زمانی که قربانیان گرنفل اسکان داده شوند.

 
وی توضیح داد: ۱۰ سال پیش محافظه‌کاران به بهانه کسری بودجه ریاضت اقتصادی علیه مردم اعمال کردند تا منافع قشر مرفه را تامین کنند. اما از آن زمان مردم دچار زحمت شده و رو به انبار مواد غذایی آورده تا شکم خود را سیر کنند.

 
مک دانل ادامه داد: ریاضت اقتصادی وضعیت مسکن را برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم به شرایط بحرانی رسانده و اکنون افراد زیادی کارتن‌خواب و در خیابان جان می‌دهند.

 
وی گفت که اما زمانی که ما دولت را به دست بگیریم از حقوق مردمی که تحت‌فشار ریاضت اقتصادی کمر خم کرده‌اند دفاع خواهیم کرد. ما در اولین فرصت دولت ضعیف محافظه‌کار را کنار می زنیم و از هر اهرمی استفاده می‌کنیم.

 
«لن مک کلاسکی» رئیس بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری انگلیس نیز در این تجمع گفت: دولت به ما وعده دروغین می‌دهد که با اقتصاد ریاضتی آینده را تضمین خواهد کرد. اما ریاضت اقتصادی دزدی از مال مردم است.

 
وی افزود: ریاضت اقتصادی یعنی بچه‌های ما در فقر بزرگ شوند، از فرار مالیاتی قشر مرفه چشم‌پوشی شود و ارزش‌های کشور زیر سؤال برود.

 
مک کلاسکی آتش‌سوزی برج گرنفل را نماد سیاست اشتباه محافظه‌کاران خواند و گفت: ترزا می مایه ننگ کشور است و بایستی هرچه از قدرت کنار برود.

 
در جریان این تجمع اعتراضی همچنین نمایندگانی از سایر اتحادیه‌های کارگری، اتحادیه ملی معلمان، فعالان مدنی سخنرانی کردند.

 
هزاران تن از مردم انگلیس روز شنبه با برگزاری تظاهرات گسترده در خیابان های شهر لندن، مخالفت خود را با سیاست ریاضتی دولت «ترزا می» اعلام کردند.

 
تجمع کنندگان با دردست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن عبارت هایی همچون محافظه کاران بیرون باید گردند، کاپیتالیسم سم است، حملات نژادپرستانه را پایان دهید، ‘نه به جنگ نه به سیاست اقتصاد ریاضتی’ ، اعتراض خود را به دولت انگلیس نشان دادند. تظاهرات معترضان به سیاست های دولت لندن از مقابل دفتر بی.بی.سی آغاز و به سمت پارلمان انگلیس کشیده شد.

ایرنا

آغاز تظاهرات گسترده مردم انگلیس علیه سیاست اقتصاد ریاضتی دولت «ترزا می» + ویدئو

هزاران تن از مردم انگلیس روز شنبه با برگزاری تظاهرات گسترده در خیابان های شهر لندن، مخالفت خود را با سیاست ریاضتی دولت «ترزا می» اعلام کردند.   در این حرکت اعتراضی که از سوی گروه‌های مدنی ضد جنگ و طرفدار صلح از جمله کارزار مدنی «ائتلاف ضد جنگ» برنامه‌ریزی ‌شده است، علاوه بر مردم، ... آغاز تظاهرات گسترده مردم انگلیس علیه سیاست اقتصاد ریاضتی دولت «ترزا می» + ویدئو

ادامه

اعتراضات اجتماعی, انگلستان, جهان, خبر

درخواست جرمی کوربین برای منع فروش سلاح به عربستان

رهبر حزب کارگر انگلیس خواهان منع فروش سلاح به کشورهایی شد که مرتکب نقض حقوق بشر و تجاوز در یمن می‌شوند.   جرمی کوربین، رهبر حزب مخالف کارگر انگلیس در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت: کشورهایی که مرتکب نقض حقوق بشر می‌شوند یا غیرنظامیان را می‌کشند نباید به سلاح انگلیس دست یابند.   وی ... درخواست جرمی کوربین برای منع فروش سلاح به عربستان

ادامه

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی, یمن

انتقاد مرکل از آمریکا و تاکید بر محور برلین – پاریس در آستانه اجلاس گروه ۲۰

یک هفته پیش شروع اجلاس گروه ۲۰ در هامبورگ که انتظار می رود آوردگاه اروپا و آمریکا برای تعیین سیاست های جهانی باشد، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان روز پنجشنبه به دفاع از اروپا پرداخت و دونالد ترامپ را آماج انتقادهای خود قرار داد.   به گزارش دویچه وله، مرکل روز پنجشنبه در سخنانی در پارلمان ... انتقاد مرکل از آمریکا و تاکید بر محور برلین – پاریس در آستانه اجلاس گروه ۲۰

ادامه

المان, امریکا, جهان, خبر

پرونده‌ای علیه خانم صدراعظم

افشاگری اخیر نشریه اشپیگل درخصوص جاسوسی سرویس اطلاعات آلمان از کاخ سفید و دیگر نهادهای دولتی ایالات متحده آمریکا شوک سنگینی را به آنگلا مرکل صدراعظم فعلی و گرهارد شرودر صدراعظم پیشین آلمان وارد ساخته است.   بازه زمانی جاسوسی آلمان از کاخ سفید، بین سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۶ میلادی بوده است.   گرهارد شرودر ... پرونده‌ای علیه خانم صدراعظم

ادامه

المان, امریکا, جهان, خبر