فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد یافت. به گزارش خبرگزاری فارس، «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران در پنتاگون گفته جنگ در اوکراین بدون راه حل نظامی در آینده نزدیک ادامه خواهد ... فرمانده آمریکایی: اوکراین در کوتاه‌مدت به اهدافش دست پیدا نخواهد کرد

ادامه

آمریکا, اوکراین, جنگ سرد, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گزارش

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

وبگاه «دی کلسیفاید یوکه» در گزارشی با اشاره به تحرکات ماجراجویانه انگلیس در جنگ اوکراین، از ارسال تسلیحات آلوده به اورانیوم ضعیف شده گرفته تا لابی برای انتقال جنگنده‌های اف‌-۱۶ به جبهه اوکراین، تصریح کرد که دولت لندن، اروپا را به سمت درگیری فاجعه‌بار با روسیه سوق می‌دهد. به گزارش ایرنا، در این نوشتار با ... وبگاه «دی کلسیفاید یوکه»: جنگ‌طلبی انگلیس در اوکراین، اروپا را به سمت فاجعه سوق می‌دهد

ادامه

آمریکا, اروپا, انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, شرق اروپا, صلح, گروه ۷, ناتو

کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به فعال بودن آزمایش‌های بیولوژیک نظامی آمریکا در اوکراین، گفت که واشنگتن اهداف بلندمدتی برای استفاده از اینگونه تسلیحات علیه رقبای راهبردی خود تعیین کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از هشدارهای مکرر روسیه درباره وجود آزمایشگاه‌های تحقیقاتی نظامی آمریکا در اوکراین برای تولید تسلیحات بیولوژیک، مسکو امروز (جمعه) ... کشف اسناد و مدارکی که اثبات‌کننده تولید تسلیحات بیولوژیک در اوکراین توسط آمریکاست

ادامه

امریکا, اوکراین, بیولوژیکی, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق آفریقا, گزارش, ناتو

رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

آلکسی لیخاچف رئیس شرکت هسته‌ای روس‌اتم و ژانگ کجیان رئیس آژانس انرژی اتمی چین درباره پروژه‌های مشترک هسته‌ای و چشم‌انداز همکاری‌های دوجانبه در این زمینه رایزنی کردند. به گزارش ایرنا به نقل از اسپوتنیک، شرکت دولتی روس‌اتم چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: همکاری‌های فعلی و طولانی‌مدت دو کشور در حوزه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای از محورهای ... رایزنی مقام‌های چین و روسیه در باره چشم‌انداز همکاری هسته‌ای دو کشور

ادامه

آسیای میانه, آمریکا, اقتصادی, اورآسیا, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح

کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

هنری کیسینجر، وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که به اعتقاد او دعوت از اوکراین برای پیوستن به ناتو دلیلی بود که مجموعه‌ای از وقایع را رقم زد و به عملیات نظامی روسیه در آن کشور ختم شد. به گزارش ایسنا، هنری کیسینجر در مصاحبه‌ با نشریه «دی‌ تسایت» که بخش‌هایی از آن چهارشنبه منتشر شد، ... کیسینجر؛ بحران اوکراین بعد از دعوت از کی‌یف برای پیوستن به ناتو تشدید شد

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, صلح, ناتو

انانیمس انبوهی از فایل‌های کرملین را منتشر کرد

گروه هکری انانیمس مجموعه عظیمی از فایل‌های کرملین را منتشر کرد و متعهد شد تا زمانی که روسیه به حمله‌اش به اوکراین پایان ندهد، به هدف گرفتن این کشور ادامه دهد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از وب‌سایت دیلی میل، نهادهای دولتی و شرکت‌های روسی هدف این حمله سایبری قرار گرفته‌اند و داده‌های منتشر شده شامل بیش از ۲۰۰ هزار ایمیل از وزارت فرهنگ روسیه است؛ نهادی که بر سانسورها، آرشیوها و هنر نظارت دارد.

 

این هکرها همچنین ایمیل‌ها و داده‌های شرکت نفت و گاز “آئروگاز” را به عنوان بخشی از تلاش‌های کنونی برای نفوذ بر عملیات نظامی روسیه در اوکراین و مختل کردن آن، هک کردند.

 

گروه هکری انانیمس تاکید کرده تا زمانی که روسیه از اوکراین خارج نشود به حملات سایبری و انتشار اطلاعات محرمانه مسکو ادامه خواهد داد. این گروه در توییتی نوشت: تا زمانی که روسیه به حمله‌اش به اوکراین پایان ندهد، این حملات سایبری ادامه خواهند داشت.

 

این گروه نخستین بار در ۲۴ فوریه همزمان با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای حمله به اوکراین اعلام کرد که رسما با دولت روسیه در جنگ سایبری به سر می‌برد.

 

از آن زمان تاکنون این گروه هکری حملات سایبری متعددی را با هدف منتشر کردن اطلاعات درباره آنچه که روسیه آن را یک “عملیات نظامی ویژه” می‌نامد، انجام داده است.

 

قانون جدید سانسور خبری روسیه به شدت شفاف‌سازی درباره آنچه را که در داخل کرملین رخ می‌دهد، مختل کرده است.

 

گروه هکری انانیمس اوایل ماه جاری میلادی داده‌های شخصی ۱۲۰ هزار سرباز روس را که در اوکراین هستند، افشا کرد و اطلاعات شخصی آنها از جمله نام، تاریخ تولد، آدرس، واحد خدمت و شماره گذرنامه‌اشان را منتشر کرد.

 

این گروه هکری در توییتی نوشت: تمامی سربازانی که در حمله به اوکراین شرکت دارند باید در دادگاه‌های جنایت جنگی محاکمه شوند.

 

گروه انانیمس همچنین مدعی شد که بانک مرکزی روسیه را نیز هدف گرفته و ۳۵ هزار فایل را سرقت کرده است. این گروه همچنین مدعی شد که تمامی پرینترهای غیرایمن در سراسر روسیه را برای چاپ کردن پیام‌های “ضد پروپاگاندا” درباره حمله به اوکراین هک کرده است.

در این گزارش راجع به محتوای فایل‌های حک شده مطلبی نیامده است.

سفیر چین در روسیه: هژمونی و سیاست قدرت غرب باعث بی‌ثباتی در جهان است

سفیر چین در روسیه با بیان اینکه ناتو در سال های اخیر کشورهای مستقل از جمله ایران را به صورت یکجانبه تحریم کرده است، تأکید کرد سیاست قدرتی که غرب دنبال می‌کند، منشأ بی‌ثباتی در جهان است.

ادامه

امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, غرب, کره شمالی, ناتو

جنگ نیابتی غرب در شرق اروپا؛ نیروهای اوکراینی در انگلیس آموزش می‌بینند

وزیر دولت انگلیس تایید کرد که ارتش این کشور در خاک خود به نیروهای اوکراینی که انتظار می‌رود در چند روز آینده وارد انگلیس شوند، آموزش نظامی خواهد داد.

ادامه

انگلستان, اوکراین, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا, غرب