روسیه: خودداری آمریکا و ناتو از مبارزه با مواد مخدر در افغانستان مشکوک است

روسیه با توجه به افزایش قابل توجه تولید، کشت و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، خودداری آمریکا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از مبارزه با این پدیده را بسیار مشکوک و حیرت آور خواند.   وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: متاسفانه وضعیت تولید و قاچاق مواد مخدر ... روسیه: خودداری آمریکا و ناتو از مبارزه با مواد مخدر در افغانستان مشکوک است

ادامه

افغانستان, امریکا, جهان, خبر, روسیه, ناتو

مسکو حضور مزدوران جنگی آمریکا در افغانستان را بی خردی واشنگتن خواند

روسیه جایگزینی مزدوران جنگی آمریکا با نظامیان این کشور در افغانستان را بی خردانه خواند و این رویکرد را رد کرد.   ضمیر کابل‌اف نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور افغانستان در گفت وگو با روزنامه نزاویسیمایا گازتا خاطرنشان کرد که مسکو در مورد قصد واشنگتن برای اعزام کارکنان شرکت‌های نظامی خصوصی به افغانستان بدبین ... مسکو حضور مزدوران جنگی آمریکا در افغانستان را بی خردی واشنگتن خواند

ادامه

اقتصادی, امریکا, تروریسم, جهان, خبر, روسیه

بنیانگذار بلک واتر: راهبرد آمریکا در افغانستان پرهزینه و شکست خورده است

‘اریک پرینس’ بنیانگذار گروه امنیتی ‘بلک واتر’ و نظامی سابق نیروی دریایی آمریکا گفت ‏که راهبرد آمریکا در افغانستان پرهزینه بوده و شکست خورده است.‏   این مقام نظامی- امنیتی نزدیک به کاخ سفید، روز یکشنبه در گفت و گو با تلویزیون فاکس نیوز اظهار داشت: ما اکنون برای افغانستان بیش ‏از بودجه نظامی سالانه ... بنیانگذار بلک واتر: راهبرد آمریکا در افغانستان پرهزینه و شکست خورده است

ادامه

افغانستان, امریکا, جهان, خبر

اقدام ۳ نظامی آمریکایی برای فروش تسلیحات به داعش در افغانستان

به نقل از افق، وزارت خارجه روسیه با انتشار خبری اعلام کرد که بر اساس اطلاعات موجود، ۳ نظامی آمریکایی در حالی که مقداری تسلیحات داشتند در منطقه «کوهستانات «ولایت «سرپل» افغانستان دستگیر شدند و در همین منطقه نیز چند داعشی با مقداری پول بازداشت شدند که می خواستند این تسلیحات را از نظامیان آمریکایی خریداری کنند.

 

لازم به ذکر است که آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر اشتباهات ۱۶ ساله خود در افغانستان، مسکو را همواره متهم به حمایت مالی و تسلیحاتی از طالبان می‌کند.

 

در ادامه این خبر آمده است که هرچند دولت افغانستان اطمینان داده که مسکو را متهم به حمایت تسلیحاتی از طالبان نکند، اما برخی از اعضای مجلس این کشور چنین ادعاهای بی اساس را مطرح می‌کنند.

 

لازم به ذکر است که پیش از گزارش‌هایی به نقل از منابع محلی در شمال افغانستان منتشر شده بود، مبنی بر اینکه مسکو با طالبان ارتباط برقرار کرده و از آنها حمایت تسلیحاتی می‌کند.

 

اما در خبر وزارت خارجه روسیه آمده است که اخیرا شبکه تلویزیونی آمریکایی «فاکس نیوز» نیز برای گمراه کردن افکار عمومی در این باره گزارشی منتشر کرده است.

 

در این گزارش آمده است که ۲ فروند بالگرد ناشناس در منطقه مرزی افغانستان و تاجیکستان فرود آمده و حامل مشاوران نظامی روسی و مقدار سلاح و کمک‌های مالی بوده است.

 

مقامات آمریکایی و افغانستانی هنوز در این باره، واکنشی نشان نداده اند.
مهر

تهدید هند به تکرار “حملات هدفمند” در کشمیر پاکستان

فرمانده ارتش هند تهدید کرد در صورت لزوم “حملات هدفمند” بیشتری در سراسر خط جدایی منطقه کشمیر پاکستان صورت می‌گیرد.   به گزارش خبرگزاری فرانسه، فرمانده ارتش پهند در جریان کنفرانس خبری در دهلی‌نو گفت: حملات هدفمند سپتامبر گذشته نشان داد که اگر شرایط هشدار دهنده باشد،‌ چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم. اگر باز هم ... تهدید هند به تکرار “حملات هدفمند” در کشمیر پاکستان

ادامه

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان