افزایش گرمای هوا درآینده می‌تواند میلیون‌ها نفر را از بین ببرد

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود

 

تیمی از محققان دفتر ملی تحقیقات اقتصادی، بنا به یافته‌هایی که از تحقیقات خود داشته‌اند، بر این اعتقاد هستند که اگر انتشار گازهای گلخانه‌ای مهار نشود، گرمایش هوا در آینده می‌تواند باعث مرگ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شود.

 

در مقاله‌ای که در وب سایت ” ان بی ایی آر ” منتشر شده است، این گروه چگونگی مقایسه مرگ و میر ناشی از گرما در چندین کشور در جریان گرمایش هوا در گذشته، با دمای پیش‌بینی شده برای آینده، تلاش کرده‌اند تا در مورد مرگ‌های احتمالی در آینده اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 

همانطور که این محققان خاطرنشان کرده‌اند، گرمای بیش از حد در مناطق آب و هوایی شدیدأ متغیر یکی از کشنده‌ترین عوامل مرگ و میر است. گرما علاوه بر کشتن افراد به طور مستقیم از طریق عدم توانایی بدن برای کنترل گرمای بدن یا سکته قلبی، می‌تواند افراد را به طور غیر مستقیم با فشار آوردن بدن برای خنک‌تر شدن، بکشد. در عین حال قربانی اصلی گرما بیشتر افراد مسن و یا افرادی با بیماری‌های ویژه هستند .

 

تحقیقات قبلی نشان داده است که موج های گرما‌یشی می‌توانند کشنده باشند، به ویژه در مکان‌هایی که مردم منابع لازم برای مقابله با آنها را ندارند. همچنین در مناطق گرمتر کره زمین، مانند کشورهایی که نزدیک استوا هستند، امواج گرمایشی بسیار شدیدتر است. فقط یک نمونه از این بخش، بخش‌هایی از خاورمیانه است که در تابستان امسال دمای تا ۱۲۵ درجه فارنهایت ( ۵۱.۶ درجه سلسیوس) را تجربه کرده‌اند. در این تلاش جدید، محققان مرگ‌و‌میر ناشی از گرما را برای هشت کشور (و اتحادیه اروپادر دوره های مختلف و امواج گرمایشی مختلف را نشان داده‌اند. آنها همچنین داده‌هایی را در مورد چگونگی گرم‌شدن سیاره تا پایان این قرن بدست آورده‌اند. آن‌ها سپس با استفاده از مدل‌های ریاضی و طراحی‌های مدل‌های علمی، تخمین زده‌اندکه احتمالاً تا پایان قرن حاضر تعداد زیادی از مردم بخاطر گرما می‌میرند.

 

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود. آنها همچنین خاطرنشان کردند که چنین مرگ و میرهایی بیشتر برای افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند، اتفاق خواهد افتاد، افراد فقیر و سالخورده که در گرم‌ترین نقاط جهان زندگی می‌کنند و هیچگونه دسترسی به وسایل خنک کننده هوا یا مکانی برای خنک‌شدن در گرمترین اوقات روز ندارند. آنها در برابر گرمایش شدید هوا شانس کمی دارند که در آینده به یقین ما شاهد گرمایش بیشتری و مرگ و میر بیشتری در میان این گروه خواهیم بود.

۸۰۰ میلیون کودکِ جهان در معرض خطر آلودگی سرب

این مطالعه نشان می‌دهد در حالی که سطح سرب خون در کودکان کشورهای ثروتمند در طول سالها کاهش یافته است، در کشورهای فقیرتر این مشکل به طرز چشمگیری افزایش یافته است

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, جهان, حقوق کودک, حقوق کودکان, خبر, دانش, سازمان ملل, محیط زیست