سیمور هرش: جنگ تمام شده و روسیه پیروز شده است

سیمور هرش می‌گوید که حمله «تروریستی» به نورد استریم ارتباط چندانی با بحران اوکراین نداشت. به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، سیمور هرش، روزنامه‌نگار تحقیقی می‌گوید: عناصر قابل توجهی در جامعه اطلاعاتی آمریکا، با تکیه بر گزارش‌های میدانی و اطلاعات فنی وجود دارند که معتقدند ارتش تضعیف شده اوکراین از امکان غلبه بر خطوط ... سیمور هرش: جنگ تمام شده و روسیه پیروز شده است

ادامه

آلمان, آمریکا, اتحاد شوروی, اتحادیه اروپا, اروپا, اوکراین, بالتیک, تروریسم, جنگ نیابتی, دانمارک, روسیه, سازمان ملل, سوئد, شرق اروپا, غرب اروپا, فقر, گزارش, لهستان, ناتو, نروژ

نیکی: تورم اروپای غربی را ویران می‌کند

برآوردهای شاخص بورس توکیو نشان می‌دهد که تورم در اروپای غربی در حال افزایش است و این افزایش اقتصاد آن را ویران می‌کند. بر اساس گزارش نیکی (شاخص بورس توکیو)، تورم در اروپای غربی همچنان در حال افزایش است و قیمت‌های مصرف کننده ماهانه بیش از ۱۴ درصد در انگلیس و بیش از ۱۰ درصد ... نیکی: تورم اروپای غربی را ویران می‌کند

ادامه

اروپا, اروپای غربی, اقتصادی, انگلیس, ژاپن, شرق آسیا, غرب اروپا, مالی, مقاله, نیجر

بسته شدن حریم هوایی نیجر به روی هواپیماهای فرانسوی

سازمان هواپیمایی کشوری در نیجر اعلام کرد که پرواز هواپیماهای فرانسوی در حریم هوایی این کشور ممنوع است. به گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که سازمان هواپیمایی کشوری وابسته به شورای نظامی در نیجر از ممنوعیت عبور هواپیماهای فرانسوی از حریم هوایی این کشور خبر داد. بر اساس بیانیه‌ای که در سایت آژانس ... بسته شدن حریم هوایی نیجر به روی هواپیماهای فرانسوی

ادامه

جهان, خبر, سازمان ملل, غرب آفریقا, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

تظاهرات گسترده علیه خشونت پلیس در فرانسه

در تظاهرات ده‌ها هزار نفری علیه خشونت پلیس در شهرهای مختلف فرانسه که به درخواست حدود ۱۰۰ اتحادیه‌ کارگری و سیاسی برگزار شد، سه افسر پلیس زخمی و شش نفر بازداشت شدند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، ده‌ها هزار نفر در چندین شهر فرانسه از جمله پاریس علیه خشونت پلیس تظاهرات کردند ... تظاهرات گسترده علیه خشونت پلیس در فرانسه

ادامه

اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر, صلح, غرب, غرب اروپا, فرانسه, کارگری

فعالیت گروه نئونازی مرتبط با آمریکا در آلمان ممنوع شد

وزیر کشور آلمان فعالیت گروه راست افراطی موسوم به «پوست چکشی آلمانی» (Hammerskins Deutschland) و همچنین شاخه‌های منطقه‌ای آن و گروه وابسته «Crew ۳۸» را ممنوع اعلام کرد. به گزارش ایرنا از تارنمای خبری دویچه وله، براساس اعلام وزارت کشور آلمان پلیس این کشور، خانه‌های افراط‌گرایان راست‌گرای گروه پوست چکشی آلمانی (Hammerskins Deutschland) را بازرسی ... فعالیت گروه نئونازی مرتبط با آمریکا در آلمان ممنوع شد

ادامه

آپارتایت, آلمان, آمریکا, آمریکای شمالی, جهان, خبر, نئونازیسم

افزایش فشارها بر دولت انگلیس به دلیل فروش سلاح به عربستان

به نوشته روزنامه گاردین، “شبکه گزارشگری تحقیقاتی بالکان” (Birn) با تاکید بر خطرات تغییر مسیر تسلیحات و مهماتی که به صورت قانونی برای عربستان سعودی تامین می‌شود و بعدا به دست “شبه‌نظامیان نیابتی” از جمله گروه‌های تروریستی افتاده، هشدار داده و آن را “تحریک‌کننده درگیری‌های بیشتر” توصیف کرده است.

 

این هشدار در شرایطی مطرح می‌شود که انگلیس در تلاش برای توسعه قرارداد تسلیحاتی چندین میلیارد پوندی با آل سعود است که نیروهای ائتلاف تحت امر آنان از ۲۰۱۵ درگیر جنگ یمن شده‌اند.

 

لیوید راسل-مویل، از قانونگذاران حزب کارگر انگلیس به آبزرور گاردین گفت: در بهترین حالت، دولت انگلیس چشمانش را روی صادرات تسلیحات برای گروه‌های افراطی در سوریه بسته است و در بدترین حالت، در این انتقال‌های تسلیحاتی همدست است. بر خلاف بیانیه‌های قدرتمند دولت شاهدیم که چیزی در رژیم کنترل تسلیحاتی انگلیس سر جای خودش نیست.

 

ادعاهای اخیر به درخواست‌های سال ۲۰۱۴ دو دلال سلاح انگلیسی که نامشان مشخص نیست، مربوط می‌شود. آنها از وزارت تجارت بین‌المللی انگلیس خواسته بودند تا مجوزهایی برای معامله سلاح صادر کنند. این درخواست‌ها از دولت می‌خواست تا فعالیت‌ این دلال‌ها به عنوان میانجی در فروش سلاح و مهمات ساخت بوسنی برای دولت عربستان را تایید کند.

 

این وزارتخانه پس از ۲۰ روز مجوزها را تایید کرد و این در صورتی است که آنها می‌توانستند با ظن به اینکه چنین تسلیحات و مهماتی نهایتا به دست تروریست‌ها یا مجرمان می‌افتد، چنین مجوزی ندهند. این مهمات طی دو بخش در نوامبر ۲۰۱۵ و ژانویه ۲۰۱۶ به عربستان فرستاده شد.

 

مقام‌های بوسنی تایید کردند که انگلیس نگرانی یا امتناع خودش را از این فروش اعلام نکرده بود و همین امر منجر شده تا آنها با انتقال چنین مهماتی به عربستان مخالفتی نشان ندهند.

 

از زمان آغاز عملیات نظامی عربستان در یمن، انگلیس قراردادهایی به ارزش بیش از ۳.۳ میلیارد پوند را با عربستان کامل کرده است.

ایسنا

زنجیره انسانی ۲۰۲ کیلومتری باسک در حمایت از رای استقلال

به نقل از دیلی صباح، دهها هزارتن از ساکنان ناحیه خودمختار «باسک» (Basque) در کشور اسپانیا روز یکشنبه با تشکیل یک زنجیره انسانی به طول ۲۰۲ کیلومتر خواستار برخورداری از حقِ برگزاری انتخابات منطقه ای برای اعلام استقلال شدند.

ادامه

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا

نخست وزیر جدید اسپانیا وعده داد که فساد و ریاضت‌ اقتصادی تحمیل شده بر مردم را ریشه‌کن کند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پدرو سانچز رهبر حزب سوسیالیست اسپانیا در سخنرانی خود صحبت از تغییراتی کرد و در آن اولویت‌هایی که ماریانو راخوی برای کاهش بدهی ملی اعلام کرده بود را زیرسوال برد.

ادامه

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا