رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: کمک به اوکراین باید از لایحه بودجه حذف شود

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته، با هدف جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال، هرگونه کمک به اوکراین باید از لایحه بودجه ایالات متحده حذف شود. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، امروز (شنبه) برای قانونگذاران زمان ضرب‌الاجل به منظور توافق بر سر بودجه فدرال و اجتناب از بحرانی است که می‌تواند برنامه‌های کلیدی ... رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: کمک به اوکراین باید از لایحه بودجه حذف شود

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, اوکراین, جنگ نیابتی, گزارش

اعتراض خانواده‌های کانادایی به آموزش‌ جنسی دانش‌آموزان در مدارس + فیلم

هزاران نفر به سیاست‌های دولت کانادا در تدوین آموزش‌های جنسی در مدارس و مراکز آموزشی اعتراض کردند و آن را نشانه تعرض دولت به آزادی فردی دانستند. هزاران نفر در شهر‌های سراسر کانادا از جمله مونترال نسبت به نحوه‌ی آموزش جنسی و هویت جنسیتی در مدارس و نحوه‌ی اشاره‌ی معلمان به دانش‌آموزان تراجنسیتی تجمع اعتراضی ... اعتراض خانواده‌های کانادایی به آموزش‌ جنسی دانش‌آموزان در مدارس + فیلم

ادامه

آمریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, زنان, کانادا, ویدیو

غارت فروشگاه‌ها در ایالت پنسیلوانیای آمریکا + فیلم

مسئولان و پلیس ایالت پنسیلوانیا در آمریکا از غارت فروشگاه‌های مختلف توسط گروهی از شهروندان این کشور خبر دادند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از شبکه ای‌بی‌سی نیوز، مسئولان و شاهدان عینی در ایالت پنسلیوانیا اعلام کردند که گروهی از افراد (روز سه‌شنبه به وقت محلی) به فروشگاه‌های شهر فیلادلفیا هجوم بردند و با کیسه‌های ... غارت فروشگاه‌ها در ایالت پنسیلوانیای آمریکا + فیلم

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, جهان, خبر, غارتگری, فیلم

حمله به سفارت کوبا در آمریکا

وزیر امور خارجه کوبا اعلام کرد، سفارت این کشور در آمریکا شامگاه یکشنبه ساعاتی بعد از آنکه میگوئل دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا خاک آمریکا را بعد از شرکت در چند رویداد در مقر سازمان ملل ترک کرد، مورد حمله قرار گرفت. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه میامی هرالد، برونو رودریگز، وزیر امور ... حمله به سفارت کوبا در آمریکا

ادامه

آمریکا, آمریکای شمالی, آمریکای لاتین, تروریسم, جهان, خبر, سازمان ملل, سیاسی, کوبا

لاوروف: نظام جهانی جدیدی در حال شکل‌گیری است

وزیر خارجه روسیه امروز شنبه اعلام کرد، نظام جهانی جدیدی در حال شکل گیری است و مرزهای آن در حال ترسیم است. به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد، کشورهای غربی با اصل برابری مخالف بوده و این کشورها به ... لاوروف: نظام جهانی جدیدی در حال شکل‌گیری است

ادامه

آذربایجان, آسیا, آمریکا, آمریکای شمالی, ارمنستان, اروپا, استعمار, اسراییل, امنیتی, اوکراین, بریکس, تحلیل, جنگ سرد, جهان, خاورمیانه, روسیه, سازمان ملل, شبه جزیره کره, شرق, غرب, فلسطین, قره‌باغ, قفقاز, لیبی, ناتو

اعلام آمادگی عشایر سوریه برای بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشورشان

به نقل از روزنامه رای الیوم، عشایر سوریه در شمال این کشور کنگره ای را در منطقه دیرحافر در ریف شمالی شهر حلب با مشارکت ۷۰ عشیره و قبیله با شعار “عشایر سوریه علیه دخالت خارجی و آمریکایی در داخل سوریه” برگزار کردند. آنها بر چند نکته که مهمترین آنها پایبندی به وحدت کشور سوریه و حمایت از بشار اسد رئیس جمهور منتخب آن تاکید کردند.

 

شیخ قصی الویس شیخ عشیره الویسات گفت: این کنگره روز شنبه در شرایط پرچالشی در ریف حلب برگزار شد زیرا کشور با تداوم دخالت نظامی خارجی بدون موافقت دولت سوریه روبرو است.

 

در بیانیه پایانی کنگره عشایر آمده است: شیوخ قبایل و عشایر روی پایبندی و حفاظت از کشور با وحدت سرزمینی و مردمی سوریه در مرزهای شناخته شده اش و نیز پرچم سوریه به عنوان تنها پرچم کشور که در تاریخ ۲۲ فوریه سال ۱۹۵۸ میلادی به عنوان پرچم رسمی کشور تعیین شد، اتفاق نظر کردند.

 

این بیانیه تاکید کرد: ملت سوریه با همه اقشار و طوایف خود تنها مسئول تدوین قانون اساسی کشورشان و تصویب آن هستند.

 

عشایر و قبایل شرکت کننده در کنگره بر “حمایت از رئیس جمهور منتخب کشور به عنوان تنها رئیس جمهور قانونی توافق نظر کردند زیرا باقی ماندن رئیس جمهور تضمین کننده باقی ماندن وحدت کشور سوریه و به شکست کشاندن طرح های تقسیم این کشور است و هرکس که بدنبال تغییر است باید فقط از طریق صندوق های رای گیری اقدام کند”.

 

این بیانیه بر “بر مخالفت با هرگونه حضور یا ورود نیروهای نظامی به خاک سوریه بدون موافقت دولت سوریه و هماهنگی با آن” تاکید کرد و افزود که “با چنین حضور یا ورودی را متخاصم خواهیم دانست و با تمام ابزارها با هرکسی که به یک وجب از خاک ما دست اندازی کند، مقابله خواهیم کرد”.

 

در این بیانیه آمده است: بسیار خوشحالیم که به ملت سربلند سوریه خبر تشکیل یگان های مقاومت مردمی عشایری را با تکیه بر خداوند و ملت خود به منظور بیرون راندن دخالتگران اشغالگر از آمریکایی ها و ترک ها گرفته تا فرانسوی ها و حمایت از ملت سوریه بدهیم؛ اشغالگرانی که به بهانه های واهی نظیر مبارزه با تروریسم خاک میهن ارزشمندمان را آلوده کرده اند.

 

این بیانیه افزود: ما اعلام می کنیم که یگان های مقاومت مردمی عشایری کمک حال ارتش دلاور ما هستند و از ملت سوریه می خواهیم که با همه امکانات خود از سرزمین سوریه دفاع کرده و با هرگونه حضور ناهمگون در خاک کشور که از موافقت دولت قانونی سوریه برخوردار نیست، مقابله کنند زیرا ما این حضور را تعرض آشکار به سوریه و حاکمیت آن می دانیم که با هدف برهم زدن ثبات و امنیت سوریه انجام می‌شود.

 

این بیانیه افزود: دخالت گران و اشغالگران بدانند که سوریه در برابر دشمنانی که درتلاش برای تقسیم و تجزیه آن هستند، سربلند خواهد ایستاد. زمین و دریا و آسمان سوریه مقدس است و از این منظر ما از مواضع برخی کشورهای عربی سرسپرده نظیر عربستان که به خواست آمریکایی ها برای اعزام نیروهای عربی و مزدور به منظور جایگزینی با نیروهای آمریکایی ها در خاک سوریه پاسخ مثبت دادند، ابراز تعجب می کنیم. آمریکایی ها تلخی و هزینه تداوم حضورشان در خاک سوریه را احساس کرده اند. یگان های مقاومت مردمی عشایری بی صبرانه منتظر ورود چنین مزدورانی به خاک سوریه هستند تا به آنها و حکومت های توطئه گر و مزدور آنها درسی فراموش نشدنی بدهند که در تاریخ ثبت خواهد شد.

تسنیم

برنی سندرز: سکان ایالات متحده در دست یک «بیمار درغگو» قرار دارد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «برنی سندرز»، سناتور مستقل و نامزد پیشین ریاست‌جمهوری ایالات متحده، در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که شمار آمریکایی‌هایی که معتقدند «دونالد ترامپ»، ساکن فعلی کاخ سفید، «بدترین رئیس‌جمهوری تاریخ آمریکاست» روز به روز افزایش می‌یابد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

گزارشگر ویژه سازمان ملل؛ آمریکایی‌ها در دوره ترامپ، فقیرتر می‌شوند

«فیلیپ آلستون» گزارشگر ویژه سازمان ملل در زمینه فقر اعلام کرد که میزان فقر در آمریکا در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» بالاست و بیشتر هم می شود.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

ریاست سوریه بر کنفرانس بین المللی خلع سلاح با وجود مخالفت آمریکا

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، این کنفرانس تا ۲۴ ماه ژوئن آینده با حضور ۶۵ کشور جهان از جمله پنج کشور دائم شورای امنیت برگزار می شود که سوریه چهار هفته ریاست آن را برعهده خواهد داشت.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه