اتحاد روسیه و چین علیه آمریکا پس از حمله ایران به اسرائیل

روزنامه فرانسوی لوموند عنوان کرد روسیه و چین که حمله ایران به اسرائیل را محکوم نکرده‌اند، این بحران را فرصتی برای شکاف بین غرب و بقیه جهان می‌دانند. به گزارش ایسنا، به نقل از لوموند، برعکس، در جریان گفت‌وگوی تلفنی روز دوشنبه وانگ یی، وزیر امور خارجه چین و حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی‌اش، وزیر امور ... اتحاد روسیه و چین علیه آمریکا پس از حمله ایران به اسرائیل

ادامه

اسراییل, ایران, تحلیل, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, سوریه, شرق آسیا, شرق اروپا, غرب

درخواست آلمان از چین برای برقراری صلح در اوکراین

صدراعظم آلمان طی نشستی با رئیس جمهوری چین اعمال نفوذ پکن بر مسکو را برای پایان دادن به جنگ در اوکراین خواستار شد. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، اولاف شولتس روز سه شنبه اظهار داشت که از شی جین پینگ رئیس جمهوری چین خواسته است تا برای پایان دادن به جنگ در اوکراین ... درخواست آلمان از چین برای برقراری صلح در اوکراین

ادامه

آلمان, اقتصادی, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح, فلسطین

چین گزارش انگلیس درباره هنگ کنگ را رد کرد

چین امروز سه‌شنبه، از انگلیس خواست تا از مداخله در امور هنگ کنگ و همدستی با مجرمان و آشوبگرانی که امنیت ملی چین را تضعیف می‌کنند، دست بردارد. به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، لین جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشستی خبری در پاسخ به سوالی درباره تهمت‌های ... چین گزارش انگلیس درباره هنگ کنگ را رد کرد

ادامه

آزادی, انگلیس, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا, غرب اروپا, هنگ کنگ

دیدار و رایزنی مقام ارشد امنیتی روسیه با السیسی درباره تحولات منطقه

رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه امروز سه‌شنبه، در سفری به مصر با رئیس جمهوری این کشور دیدار و در ارتباط با تحولات منطقه به ویژه بحران غزه گفت وگو کرد. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه روسیاالیوم، «سرگئی ناریشکین» رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در سفری به قاهره با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر ... دیدار و رایزنی مقام ارشد امنیتی روسیه با السیسی درباره تحولات منطقه

ادامه

افغانستان, امنیتی, اوکراین, تروریسم, خاورمیانه, خبر, روسیه, شمال افریقا, مصر

چین خواستار پایبندی آلمان به احترام متقابل شد

شی جین‌پینگ رئیس‌جمهوری چین در دیدار با اولاف شولتس صدراعظم آلمان تاکید کرد که روابط دو جانبه با برلین پیوسته ادامه پیدا خواهد کرد و پکن به دنبال زمینه‌های مشترک است. به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، شی امروز سه‌شنبه در دیدار با شولتس در پکن گفت: ما باید روابط دو جانبه را از منظر ... چین خواستار پایبندی آلمان به احترام متقابل شد

ادامه

آلمان, اروپا, اروپای مرکزی, اسراییل, اقتصادی, اوکراین, جهان, چین, روسیه, سازمان ملل, شرق آسیا, شرق اروپا, صلح, فلسطین, گزارش

اعدام برای یک مقام چین به اتهام فساد مالی

یک دادگاه محلی در شمال شرق چین یک مقام سابق دست اندرکار امور تجاری دولتی را به دلیل ارتکاب فساد مالی به مرگ محکوم کرد.

 

به گزارش ایرنا، «جیانگ چین یو تیه» فردی است که از او به عنوان رئیس سابق یک موسسه دولتی در امور معدن نام برده می شود که دادگاه استان «خه لونگ» وی را به مرگ محکوم کرده است.

 

برآوردها نشان می دهد که این فرد در جریان ریاست این موسسه به نام «لانگ می» در استان یاد شده، بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ میلادی ۴۵ میلیون دلار رشوه دریافت کرده است.

 

دریافت چنین مبالغ هنگفتی در چین می تواند حتی برای مقام های سطوح بالا نیز حکم اعدام به دنبال داشته باشد همانطور که یک معاون کنگره ملی خلق چین در سال ۲۰۰۵ در حالی که فقط ۶۰۰ هزار دلار رشوه گرفته بود، اعدام شد.

 

در همین حال دادگاه در حکم خود آورده که این مسئول دولتی از ریاست و مقام خود سوء استفاده کرده و مبالغ زیادی رشوه گرفته و اختلاس کرده است.

 

تارنمای «چاینا ارگ» چین در گزارشی نوشته است که این فرد یکی از مصداق های بارز مبارزه جدی با فساد در چین از سال ۲۰۱۳ میلادی محسوب می شود.

 

گزارش به نقل از مقام های قضایی این کشور می افزاید: از این پس با کسانی که فساد کرده و رشوه دریافت کنند و از مسئولیت های خود سوء استفاده نمایند، مدارا نخواهد شد.

 

از سوی دیگر دادگاه محلی تصریح کرده است اکه اگر این مدیر سابق دولتی تمامی مبالغ دریافت شده از راه فساد مالی را مسترد کند و دارایی هایش ضبط شود، شاید مجازات وی به حبس ابد کاهش یابد.

 

همچنین اواسط مهر ماه سالجاری جاری نیز «بای اینپی» که از وی به عنوان مقام ارشد دولتی و نماینده سابق کنگره ملی خلق چین نام برده می شد، به اتهام دریافت مبالغ هنگفتی رشوه، به اعدام محکوم شد.

 

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین که از سال ۲۰۱۳ میلادی «مبارزه با فساد» را سرلوحه کار حکومت خود قرار داده از این پدیده به عنوان مرگبارترین منبع آلودگی که نیازمند مبارزه جدی است، یاد کرده است.

وی گفت که تقویت و تحکیم حزب حاکم کمونیست این کشور به مبارزه با فساد و ریشه کن کردن آن بستگی دارد.

 

بر همین اساس نهادهای قضایی چین تاکنون حدود ۲۰۰ هزار نفر از مقام های دولتی و نظامی در داخل کشور را مورد بازجویی قرار داده اند که فقط در سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) ۷۰ هزار نفر دستگیر و به پای میز محاکمه کشانده شدند.

کره جنوبی کشوری که دولت امریکا برای حفظ نظم موجودش؛ حتا منافع مردم خودش را نیز قربانی میکند:

در کره جنوبی بسیاری از بازنشستگان فقیر به صورت عمد مرتکب جرم می شوند که به زندان انداخته شوند، جایی که به آنها سرپناه و غذای گرم داده می شود به گفته وزارت دادگستری کره، برای اولین بار در تاریخ این کشور تعداد زندانیان بالای ۶۰ سال بیش از ۱۰ درصد کل زندانیان میباشد. این ... کره جنوبی کشوری که دولت امریکا برای حفظ نظم موجودش؛ حتا منافع مردم خودش را نیز قربانی میکند:

ادامه

جهان, خبر, شرق آسیا, کره جنوبی

فیلیپین گشت‌های دریایی مشترک با آمریکا را معلق کرد

وزیر دفاع فیلیپین گفته است که دیگر به دنبال گشت‌های دریایی مشترک با آمریکا در دریای چین جنوبی نیست.   به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ورلد بولتن نیوز، دولت مانیل امروز (جمعه) اعلام کرد رسما به آمریکا اعلام کرده که گشت‌های دریایی مشترک در منطقه چین جنوبی را به حالت تعلیق در آورده ... فیلیپین گشت‌های دریایی مشترک با آمریکا را معلق کرد

ادامه

جهان, خبر, شرق آسیا, فیلیپین