اعتراض کارگران پیمانکار تعمیرات نفت از اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل

کارگران پیمانکاری تعمیرات فاز ۹ و ۱۰ پارس جنوبی هنوز مزد مبنای طبقه‌بندی مشاغل خود را دریافت نکرده‌اند.

 

به گزارش ایلنا، کارگران پیمانکاری فازهای ۹ و ۱۰ منطقه پارس جنوبی در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل صبح امروز (بیست و نهم تیرماه) مقابل ساختمان مدیریت پالایشگاه تجمع کردند.

 

کارگران بخش ایمنی و آتش‌نشانی پالایشگاه پنجم موفق به دریافت مزد مبنای طبقه‌بندی مشاغل شده‌اند اما کارگران پیمانکاری بخش تعمیرات همچنان از این قانون بی‌بهره هستند.

 

به گفته کارگران، ناظر شرکت ملی گاز وعده داده بود تا مزد طبقه‌بندی مشاغل ماه‌های فروردین و اردیبهشت تا پنجم ماه جاری به حساب کارگران واریز شود اما تاکنون مبلغی پرداخت نشده و مزد مبنای این طرح به صورت یکجا پرداخت نمی‌شود.

 

آن‌ها افزودند: به دلیل طولانی شدن اعتراض‌ها نسبت به کیفیت وعده‌ها غذایی، مدیر پالایشگاه واکنش نشان داد. وی معتقد بود که کارگران با اعتراض خود، خون به دل او کرده‌اند. اگرچه مدیر پالایشگاه باید به فکر چاره‌جویی و حل مشکلات باشد اما هیچ اقدامی از وی سرنزده است.

با آزاد سازی نرخ ارز قشرهای میانه جامعه نیز از میان خواهد رفت

اگر قرار باشد آزادسازی بیشتری اتفاق بیافتد، نه فقط دهک‌های فرودست بلکه قشرهای میانه جامعه نیز تاب گرانی بیشتر را ندارند و با این کار، یعنی آزادسازی کامل نرخ ارز، متوسط‌زدایی از اقتصاد با سرعت بیشتر اجرایی خواهد شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش