مخالفت آلمان با تصمیم‌گیری سیاسی درباره پروژه گازی “نورد استریم ۲”

صدر اعظم جدید آلمان پروژه گازی “نورد استریم ۲” را یک موضوع مرتبط با بخش خصوصی دانسته و هر گونه تصمیم‌گیری سیاسی درباره آن با توجه به مناقشات با روسیه بر سر اوکراین را رد کرد..

ادامه

اروپا, امریکا, اوکراین, تحریم, تحلیل, جنگ سرد, جهان, روسیه, شرق اروپا

صلح خاورمیانه در گرو تشکیل کشور مستقل فلسطین است

رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد یافتن راهکاری سیاسی و دائم برای بحران سوریه یک مسئله با اهمیت برای خاموش کردن شعله جنگ است.

ادامه

اتحادیه عرب, اتیوپی, افریقای جنوبی, امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, دیدگاه, سودان, سوریه, صلح, فلسطین, لیبی, مداخله خارجی, مداخله نظامی, مصر, همبستگی, یمن

۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله با ماجراجویی آمریکا شدند

در پی ادامه تحرکات نظامی آمریکا در نقاط مختلف عراق از جمله حمله هفته گذشته بالگردهای آمریکایی به نیروهای پلیس فدرال عراق در استان کرکوک، ۱۲۰ نماینده عراقی خواستار مقابله پارلمان با این امر شدند.

ادامه

امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا, عراق

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی

استقرار نیروهای زرهی روسیه در نزدیکی مرزهای سوریه و اردن

رسانه های عربی در گزارشی مینویسند: نیروهای زرهی ارتش روسیه وارد مناطق مرزی اردن و سوریه شدند؛ هدف از این عملیات حفاظت از موقعیت ارتش سوریه٬ تقویت آنها و حفاظت از پستهای مرزی این کشور میباشد. بر اساس این گزارشها واحدهای صحرایی ارتش روسیه در مناطق جنوبی درعا و سویدا مستقر شده اند.

 
این منابع همچنین ادعا میکنند که واحدهای ارتش روسیه برای بستن مرزهای این کشور با اردن در امتداد مرزها مستقر شده بخصوص که ارتش سوریه اخیرا در این مناطق پیروزی های مهمی بدست آورده است. (مسدود کردن مرزهای سوریه و اردن از اهمیت استراتژیکی بالائی برخوردار است٬ آمریکا و دیگر حامیان عربی تروریسم مدتهاست به آموزش تروریستهای اسلامی «میانه رو» در خاک اردن برای ادسال به سوریه مشغولند در عین حال آمریکا از فکر تجاوز نظامی گسترده متشکل از یک ناتوی عربی از جنوب سوریه هنوز خارج نشده است – مترجم )

 

یک منبع نظامی نیز میگوید که روز یکشنبه واحدهای چترباز و نیروهای ویژه روسیه وارد منطقه جنوبی السویدا شده اند این تحولات نظامی به حمله ی هفته گذشته نیروی هوائی آمریکا به واحدهای مشترک ارتش سوریه و متحدانش در نزدیکی شهر التانف ارتباط دارد.

 

همین منبع افزود حضور واحدهای ارتش روسیه برای تقویت و مشاوره نظامی ارتش سوریه انجام گرفته است و در عین حال برای هشدار به نیروهای آمریکائی و اردنی در جنوب سوریه میباشد تا آنان را که در این منطقه جا خوش کرده اند از فکر تجاوز نظامی به سوریه خارج کنند.

 

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط رسانه ها ارتش روسیه در نظر دارد پایگاهی نظامی در امتداد مرز با اردن ایجاد کند. دسته دیگری از رسانه ها اما معتقدند که این عملیات با هدف تقویت نیروهای ارتش سوریه برای آزاد سازی مرزهای سوریه و عراق صورت میگیرد.

 

ژنرال لبنانی «چارلز ابی نادر » یک از متخصصان امور نظامی خاورمیانه روز شنبه گذشته در گفتگوئی با خبرگزاری تاس گفت«ایالات متحده آمریکا با هدف خارج کردن کنترل مرز سوریه و عراق به دخالت نظامی مستقیم در سوریه دست زده است»٬ چارلز ابی در ادامه میگوید٬ «توضیح دیگری برای تجاوز مستقیم و بمباران ارتش سوریه و واحدهای متحدش وجود ندارد» او سپس گفت٬ منطقه شرقی سوریه همانجائی که ارتش سوریه مشغول انجام عملیاتی مهم است منطقه ای با اهمیت سوق الجیشی بالائی است.

 

اگر فرض را بر این بگذاریم که جاده روطباه ـ رمادی از شر تروریستهای داعش پاک بشود٬ در این منطقه فقط یک جاده قابل عبور موجود است که از آن طریق میتوان به بغداد رفت.

 

تلاش آمریکا احتمالا جلوگیری از آزاد شدن این مسیر است٬ مسیری که میتواند دمشق٬ بغداد و تهران را به هم متصل کند و ارتباط با ایران متحد این کشور را آسان نماید.

 

متخصص نظامی لبنانی معتقد است که تجاوز نظامی آمریکا شباهت زیادی با بمباران مستقیم منطقه دیرالزور در سال ۲۰۱۶ دارد٬ در آن زمان جنگنده های آمریکائی با بمباران واحدهای ارتش سوریه موجب شدند تا نیروهای تروریستی داعش که در حال شکست و فرار از دیر الزور بودند از این حمله استفاده کرده و دوباره بر بلندیهای استراتژیک جبل السردا در نزدیکی فرودگاه دیر الزور مستقر شوند. این نگرانی اکنون هم وجود دارد که عملیات جنگنده های آمریکائی در خدمت هموار کردن راه برای بازگشت داعشویا تروریستهای مشابه دیگر مورد حمایت آمریکا به این منطقه باشد.

 

بر اساس ادعاهای ارتش آمریکا٬ جنگنده های این کشور در ۱۸ ماه مه نیروهای سوری و متحدانشان را به این علت بمباران کرده اند که گویا موقعیت نظامی نیرو های آمریکائی و متحدانش (تروریستهای «میانه رو» اسلامی، عربی) مستقر در این منطقه را به خطر انداخته بودند.

مجله هفته

شلیک موشک‌های کروز “کالیبر” به‌مواضع داعش در سوریه از ناو‌های روسیه

وزارت دفاع روسیه ویدئوی شلیک موشک های کروز”کالیبر” به مواضع داعش در اطراف شهر پالمیرای سوریه از ناو های روسی را منتشر کرد. + ویدیو   به گزارش اسپوتنیک پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود ناو “آدمیرال اسن” و زیردریایی “کراسنادار” نیروی دریایی روسیه چهار موشک کروز “کالیبر” به مواضع گروه تروریستی موسوم به ... شلیک موشک‌های کروز “کالیبر” به‌مواضع داعش در سوریه از ناو‌های روسیه

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه

پاکسازی ۱۷ روستا در شرق استان حلب/ هلاکت دوهزار تروریست

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع سوریه، ارتش و نیروهای این کشور در چند روز گذشته در ادامه مبارزه با گروه تروریستی داعش در شرق استان حلب روستاهای الصالحیه، البطوشه، جباب المسعودیه، خزراف، الفرعیه، مستریحه، المزه، الواسطه، السکریه شرقی، بندوقه، الحمیدیه، القاهره، البومانع، دور احمدیاسین، خربه السوده، خان الشعر و الحمراوی را ... پاکسازی ۱۷ روستا در شرق استان حلب/ هلاکت دوهزار تروریست

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه

نیروهای بسیج مردمی عراق به مرزهای سوریه رسیدند

هادی عامری، دبیرکل سازمان بدر عراق در مصاحبه با سومریه نیوز گفت که نیروهای بسیج مردمی کمی قبل به مرزهای عراق و سوریه رسیدند.   وی افزود: این نیروها در روستای ام جریص که در مرزها واقع است، مستقر هستند. هادی عامری خاطرنشان کرد: این منطقه تحت مسئولیت بسیج مردمی است و ما در حال ... نیروهای بسیج مردمی عراق به مرزهای سوریه رسیدند

ادامه

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, عراق

سوریه خواستار پایان‌دادن به‌کشتار شهروندان خود از سوی ائتلاف غیرقانونی آمریکایی شد

وزارت امور خارجه سوریه با ارسال دو نامه به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل خواستار پایان دادن به فعالیت ائتلاف غیرقانونی آمریکایی و کشتار شهروندان خود از سوی این ائتلاف در سوریه شد.   وزارت امور خارجه سوریه شب گذشته در این دو نامه بمباران شهر المیادین در جنوب شرق استان دیرالزور که ... سوریه خواستار پایان‌دادن به‌کشتار شهروندان خود از سوی ائتلاف غیرقانونی آمریکایی شد

ادامه

امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه