بحران کشاورزان اروپایی به پارلمان اروپا کشیده شد

جلسه امروز اتحادیه اروپا در بروکسل تحت الشعاع کشاورزان معترضی قرار گرفت که برای اعتراض به شرایط خود مقابل پارلمان اروپا تجمع کردند. به گزارش خبرگزاری فارس؛ «اگر ببینید که با چه تعداد امروز در این‌جا حضور داریم و اگر ببینید که (اعتراضات) سراسر اروپا را فراگرفته، پس باید امیدوار باشیم. شما به ما نیاز ... بحران کشاورزان اروپایی به پارلمان اروپا کشیده شد

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, ایتالیا, بلژیک, پرتغال, جهان, حقوق بشر, خبر, دهقانی, فرانسه, کشاورزی, محیط زیست

گزارش‌هایی از پیکار و زندگی مردم

رژیمِ ناتوان از حلِ مشکلات اساسی مردم ادامۀ گرانی مواد اساسی غذائی خصوصاً نان، اجارۀ مسکن، و نیز افزایش تعرفه اینترنت به‌میزان ۳۴ درصد در هفته‌های گذشته، فشار بیشتری بر گردۀ زحمتکشان وارد آورده‌ است. خالی شدن صندوق توسعه ملی به‌دلیل برداشت‌های پی در پی دولت از این صندوق، عدم پرداخت حقوق کارگران و نیز ... گزارش‌هایی از پیکار و زندگی مردم

ادامه

اقتصادی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, دانشجویی, روزنامه نگاران, زنان, سرمایه‌داری, سیاسی, عدالت اجتماعی, کارگری, محیط زیست, وکلا

تاکید چین و مالدیو بر ارتقای روابط به سطح راهبردی

«شی جین‌پینگ» رییس جمهور چین در دیدار با «محمد موئیزو» رئیس جمهور مالدیو بر ارتقای روابط فیمابین به سطح راهبردی تاکید کرد. به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، «محمد موئیزو» رئیس جمهور مالدیو که برای دیدار با مقامات ارشد چینی روز دوشنبه وارد پکن شده است، عصر امروز (چهارشنبه) با «شی جین‌پینگ» همتای ... تاکید چین و مالدیو بر ارتقای روابط به سطح راهبردی

ادامه

اقتصادی, جنوب آسیا, جهان, چین, شرق آسیا, گزارش, مالدیو, محیط زیست, همکاری استراتژیک

فاجعهٔ جان‌باختن پنج کارگر در تلمبه‌خانهٔ کوهدشت لرستان: جان کارگر بی‌بهاست؟!

رئیس روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران خبر اسفناک جان باختن پنج کارگر شاغل در شرکت پیمانکار “ارگ سازان ناوه” را در ۱۹ آذرماه ۱۴۰۲ اطلاع‌رسانی کرد. بار دیگر در اثر عدم وجود شرایط ایمنی در محیط کار در میهن ما پنج کارگر جوان که با هزاران امید به زندگی و آینده ... فاجعهٔ جان‌باختن پنج کارگر در تلمبه‌خانهٔ کوهدشت لرستان: جان کارگر بی‌بهاست؟!

ادامه

ایران, حقوق بشر, حوادث, کارگری, محیط زیست, مقاله

ضرورت مبارزۀ هم‌زمان با دیکتاتوری ولایی و امپریالیسم در راه آزادی، حاکمیت ملی، صلح، و عدالت اجتماعی

هفتۀ گذشته رسانه‌های مجاز کشور دو گزارش نمایشی و عملا وقیحانه دربارۀ خامنه‌ای “نمایندۀ خدا بر زمین” و رئیس‌جمهور برگمارده‌اش ابراهیم رئیسی منتشر کردند. اینکه چرا واکنش بخش عمده‌ای از جامعه به این گونه نمایش‌های حکومتی بی‌اعتنایی و تمسخر است روشن است. حکومت ولایی در سطح وسیعی در جامعه کاملاً بی‌اعتبار شده و درۀ ژرف ... ضرورت مبارزۀ هم‌زمان با دیکتاتوری ولایی و امپریالیسم در راه آزادی، حاکمیت ملی، صلح، و عدالت اجتماعی

ادامه

آزادی, آمریکا, استبداد, اسلام سیاسی, اقتصادی, امپریالیسم, انقلاب ملّی-دموکراتیک, ایران, تحریم, ژئوپلیتیک, سازمان ملل, سرمایه‌داری, صلح, طبقه کارگر, عدالت اجتماعی, غرب, فلسطین, مبارزه طبقاتی, محیط زیست, نئولیبرالیسم

استاندار اردبیل خواستار ارسال تجهیزات از تبریز برای مقابله با بحران برف شد

استاندار اردبیل با بیان اینکه تمام ارگان ها و اداره های اجرایی در اردبیل از عصر دیروز سه شنبه به حال آماده باش هستند از دستگاه های ذی ربط خواست برای کمک به کاهش مشکل های ناشی از ریزش سنگین برف در منطقه از تبریز درخواست امکانات کنند.

 

به گزارش ایرنا، مجید خدابحش عصر چهارشنبه در نشست مدیریت بحران اردبیل افزود : باوجود به کارگیری همه نیروها و امکانات موجود هنوز پیامدهای منفی ناشی از ریزش سنگین برف در قسمت عمده ای از منطقه و به خصوص در شهر اردبیل باقی است.

 

وی عملکرد مدیران ذی ربط در این ارتباط را به شکل نسبی مطلوب توصیف و اظهار کرد: بررسی ها نشان می دهند امکانات موجود برای ترمیم خرابی ها و خسارت های ناشی از برف به خصوص قطعی برق در سطح وسیعی از شهر اردبیل کافی نیست.

 

او کمبود شدید بالابر را برای تعمیر و رفع نواقص مربوط به قطعی و پارگی سیم های برق ، اساسی ترین نیاز اردبیل در شرایط کنونی دانست و خاطرنشان کرد خاموشی برق نباید مزید بر مشکل های ساکنان اردبیل در این هوای سرد و برفی باشد.

 

خدابخش در عین حال ریزش سنگین برف در منطقه اردبیل را که سبب جبران قسمتی از کمبود بارش های چند سال گذشته شد یک نعمت بزرگ برای منطقه دانست و گفت: مردم ما بطور یقین شاکر این نزولات جوی هستند.

 

مدیرکل مدیریت بحران اردبیل هم در این نشست گفت: بارش سنگین برف از عصر دیروز سبب شکسته شدن بیش از ۱۰ هزار اصله درخت در سطح شهر اردبیل و شهرک های حاشیه ای شده است.

 

مسعود امامی یگانه افزود: همچنین در زمان حاضر برق بیش از ۵۰ محله بزرگ در سطح شهر اردبیل قطع است.

 

وی ادامه داد: تمام ارگان های ذی ربط برای کمک به کاهش اثرهای منفی ناشی از ریزش برف و کولاک آماده باش می باشند و با به بکارگیری تمام نیروهای انسانی و تجهیزات تلاش می کنند.

 

فرماندار اردبیل نیز در این نشست گفت : آماده باش ارگان های اجرایی ذی ربط تا شنبه پیش رو در شهرستان اردبیل ادامه می یابد.

 

جواد زنجانی افزود: هر چند تلاش هایی برای کمک به جلوگیری از شکسته شدن تعداد بیشتری از شاخه های درختان و نیز تعمیر پارگی سیم ها انجام شده اند ولی هنوز ۸۰ درصد درختان و سیم های مربوط به تیرهای برق در سطح شهر با خطر شکستگی و پارگی و در نهایت قطعی برق مواجه می باشند.

 

وی با تشکر از ساکنان اردبیل در همکاری با نیروهای امدادی خواستار توجه به تکاندن درختان و نیز کمک به مشکل های ناشی از بحران برف در اردبیل شد.

 

ریزش ۴۰ سانتی متر برف از نخستین ساعات دیروز در اردبیل علاوه بر مشکل های جزیی برای مردم سبب پارگی سیم ها و قطعی برق در اکثر منازل و واحدهای تجاری این شهر شده است.

 

شکسته شدن و افتادن شاخه های تنومند درختان روی سیم های انتقال نیرو علت بیشتر قطعی برق در سطح شهر اردبیل است.

 

علاوه بر ۵۰ محله اعلام شده هنوز منازل و مغازه های کوچه ها و خیابان های قسمت وسیعی از شهر اردبیل به شکل موردی با قطعی برق روبرو هستند.

کامیون‌هایی که در رودخانه‌های گیلان زباله می‌ریزند

چندین دستگاه کامیون دیشب زباله‌های فراوانی را در حاشیه یکی از رودخانه‌های گیلان ریختند.   به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی محیط‌زیست گیلان، در جریان گشت و کنترل توسط مأمورین اداره حفاظت محیط استان مشاهده شد، چندین کامیون زباله در حاشیه رودخانه ماسوله رودخان در روستای کلرم بدون ملاحظات زیست محیطی در ... کامیون‌هایی که در رودخانه‌های گیلان زباله می‌ریزند

ادامه

ایران, خبر, محیط زیست

فعالیت دومین فرودگاه خورشیدی جهان در آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی با هدف کاهش خاموشی ها و کربن آزاد شده در محیط زیست، فرودگاه یکی از شهرهایش را به نیروگاه خورشیدی مجهز کرده است که انرژی لازم برای تمامی فعالیت های روزانه این فرودگاه را تامین می کند.   پایگاه اینترنتی روزنامه ایندیپندنت انگلیس امروز دوشنبه نوشت: فرودگاه جورج در جنوب آفریقای جنوبی با ... فعالیت دومین فرودگاه خورشیدی جهان در آفریقای جنوبی

ادامه

افریقای جنوبی, جنوب آفریقا, جهان, خبر