درگیری معترضان و پلیس ارمنستان ۳۴ زخمی بر جای گذاشت

وزارت بهداشت ارمنستان اعلام کرد در پی درگیری‌ها مقابل ساختمان‌های دولتی در ایروان دستکم ۳۴ تن زخمی شدند. به گزارش ایرنا به نقل از تاس، دفتر مطبوعاتی وزارت بهداشت ارمنستان سه‌شنبه شب گفت: ۱۶ نفر از زخمی‌ها از اعضای پلیس و ۱۸ تن دیگر غیرنظامی هستند. این درگیری‌ها پس از آن آغاز شد که جمهوری ... درگیری معترضان و پلیس ارمنستان ۳۴ زخمی بر جای گذاشت

ادامه

اتحادیه اروپا, تروریسم, جنوب شرق اروپا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, شمال غرب آسیا

آغاز رزمایش ۱۰ روزه آمریکا و ارمنستان

رزمایش مشترک ۱۰ روزه ارمنستان و آمریکا در ۲ مرکز آموزشی در نزدیک ایروان آغاز شد. به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، در رزمایش «شریک عقاب» که دوشنبه آغاز شد، ۸۵ سرباز آمریکایی و ۱۷۵ نظامی ارمنستان حضور دارند. هدف از این رزمایش آماده کردن سربازان ارمنستان برای حضور در ماموریت‌های صلحبانی بین‌المللی اعلام ... آغاز رزمایش ۱۰ روزه آمریکا و ارمنستان

ادامه

آذربایجان, آمریکا, ارمنستان, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, روسیه, شمال غرب آسیا, قفقاز

توافق برای بازگشایی گذرگاه لاچین و جاده آغ‌دام و ارسال کمک‌های بشردوستانه به قره‌باغ

مقام‌های قره‌باغ اعلام کردند که توافقی برای ازسرگیری ترانزیت کمک‌های بشردوستانه از طریق گذرگاه لاچین حاصل شده و کمک‌های روسیه از طریق جاده «آغ‌دام» نیز به این منطقه ارسال خواهد شد. به گزارش ایرنا به نقل از آرمن پرس، مرکز اطلاع‌رسانی قره‌باغ شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بحران انسانی در قره‌باغ-ناگورنو، دولت ... توافق برای بازگشایی گذرگاه لاچین و جاده آغ‌دام و ارسال کمک‌های بشردوستانه به قره‌باغ

ادامه

آذربایجان, ارمنستان, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, روسیه, شمال غرب آسیا, فرانسه, قفقاز

۲ نظامی ارمنستانی کشته و ۳ نیروی جمهوری آذربایجان زخمی شدند

در ادامه تنش‌ها میان ایروان و باکو در قره‌باغ، ۲ نظامی ارمنستانی کشته و ۳ نیروی جمهوری آذربایجان زخمی شدند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، ارمنستان و جمهوری آذربایجان امروز جمعه اعلام کردند که در جریان درگیری ها در امتداد مرز مشترک خود در شمال غربی منطقه قره باغ، متحمل تلفاتی ... ۲ نظامی ارمنستانی کشته و ۳ نیروی جمهوری آذربایجان زخمی شدند

ادامه

آذربایجان, اتحاد شوروی, ارمنستان, جنوب شرق اروپا, جهان, خبر, دیوان بین‌‌المللی لاهه, روسیه, شمال غرب آسیا, هلند

لاچین؛ محور رایزنی وزرای خارجه فرانسه و چین

وزرای خارجه چین و فرانسه در تماسی تلفنی به تبادل نظر درباره موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای از جمله بحران در قره‌باغ پرداختند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آرمنا پرس، وزرای خارجه چین و فرانسه به بحث و تبادل نظر درباره مناقشه قره‌باغ پرداختند. «کاترین کولونا» وزیر امور خارجه فرانسه روز شنبه در تماسی ... لاچین؛ محور رایزنی وزرای خارجه فرانسه و چین

ادامه

آذربایجان, ارمنستان, جنوب شرق اروپا, چین, خبر, روسیه, شمال غرب آسیا, فرانسه

از گزارش عملکرد روس‌ها در سوریه: روسیه با مهار جنگ داخلی، مانع فروپاشی دولت سوریه شد

سرگئی شولگو، وزیر دفاع روسیه از عملکرد نیروهای ارتش کشورش در سوریه تقدیر کرد و گفت:‌ در جنگ سوریه سلاح‌های جدید روسیه ارزشمندی خود را ثابت کردند.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزیر دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) در سخنانی در پارلمان این کشور گفت: ارتش روسیه ۱۶۲ نوع سلاح را در سوریه آزمایش کرده است و تنها ۱۰ مورد از این سلاح‌ها انتظارات را برآورده نکردند.

 

وی همچنین گفت: خلبان‌های روسی ۱۷۶۰ ماموریت پروازی در سوریه از زمان آغاز کمپین هوایی روسیه در سپتامبر ۲۰۱۵ در این کشور انجام داده و بیش از ۳۱۰۰ شبه نظامی شامل ۲۶ فرمانده آنها را به هلاکت رساندند.

 

وی ادامه داد: روسیه به جلوگیری از فروپاشی دولت سوریه کمک کرد.

 

شویگو خاطر نشان کرد که حدود ۹۰ درصد همه خلبان‌های ارتش روسیه در آسمان‌های سوریه تجربه رزمی به دست آوردند.

 

به گفته وزیر دفاع روسیه نیروهای ویژه ارتش این کشور در جنگ سوریه عملکرد خوبی نشان دادند و رهبران شبه‌نظامیان را هدف قرار داده و به گرادهی به حملات هوایی کمک کردند.

 

شویگو تاکید کرد: نیروی هوایی روسیه ۵۶۸۲ حمله‌هایی علیه زیرساخت‌های تروریست‌ها انجام داد. در نتیجه این کمپین ۴۰ اردوگاه آموزشی، ۴۷۵ پست فرماندهی، ۴۵ انبار مهمات از بین رفت و ۳۱۱۹ شبه نظامی نیز کشته شدند.

 

وی تصریح کرد: فروپاشی دولت سوریه اکنون کاملا جلوگیری شده و جنگ داخلی در سوریه نیز عملا متوقف شده است.

 

وزیر دفاع روسیه در سخنرانی در مجلس سفلی پارلمان روسیه گفت: واحدهای نیروهای عملیات ویژه روسیه تاثیر بالای خود را نشان دادند. آنها نقش کلیدی در از بین بردن تروریست‌ها و نابود کردن اهداف حیاتی دشمن و تنظیم حملات هوایی ما ایفا کردند.

 

به گفته وزیر دفاع روسیه همچنین ۵۸.۳ درصد نیروهای مسلح روسیه اکنون با سلاح‌های جدید مواجه شدند.

 

وی ادامه داد: در سال ۲۰۱۶، ۶۲ درصد نیروهای موشکی روسیه سلاح‌های مدرن دریافت کردند و سلاح‌های هسته‌ای راهبردی روسیه نیز در سال گذشته میلادی به میزان ۶۰ درصد تسلیحات مدرن دریافت کردند.

 

شولگو افزود: نیروی دریایی روسیه نیز به یژمیزان ۷۴ درصد و یگان‌های هوابرد روسیه نیز به میزان ۴۷ درصد با سلاح‌های مدرن تجهیز شدند.
ایسنا