ارتش سومالی دومین روستای تحت اشغال الشباب را پس گرفت

ارتش سومالی از بازپس‌گیری شهرک عماره در استان جلجدود از الشباب خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، ارتش سومالی اعلام کرد که موفق شده شهرک عماره در استان جلجدود را از کنترل جنبش الشباب خارج کند.

 

این دومین روستایی است که ارتش سومالی از ابتدای هفته کنترل آن را پس گرفته است.

 

به گفته ابراهیم محمود، از مسؤولان محلی منطقه عملیات، ارتش سومالی کنترل این شهرک را پس از درگیری شدیدی با جنبش الشباب وابسته به تشکیلات تروریستی القاعده به دست گرفت و در پی این درگیری نیروهای الشباب مجبور به فرار شدند.

 

محمود گفت: در نتیجه این درگیری نیروهایی از دو طرف زخمی شدند.

 

محمد ابراهیم معلمو، سخنگوی دولت سومالی نیز توییت کرد: نیروهای امنیتی در منطقه مودوغ در کنار نیروهای ارتش ایستاده و پس از حمله برنامه‌ریزی شده صبح یکشنبه، کنترل شهرک عماره را به شکل کامل از نیروهای الشباب پس گرفتند.

 

ابراهیم معلمو افزود: در حال حاضر نیز این سربازان برای آزادسازی روستای سیجرو که در کنترل الشباب است، در حرکت هستند.

 

نیروهای نظامی سومالی و نیروهای شبه‌نظامی منطقه روز شنبه نیز کنترل شهرک کوچک “بعدوین” واقع در منطقه مدج را از الشباب پس گرفتند.

 

سومالی از زمان تاسیس جنبش الشباب در ابتدای سال ۲۰۰۴ نبردی را علیه این جنبش مسلح وابسته به القاعده را آغاز کرده است. این جنبش تا امروز مسؤولیت عملیات‌های متعددی که به کشته شدن صدها تن انجامیدند، برعهده گرفته است.

آمریکا باید در حضور نظامی خود در سراسر خاورمیانه تجدیدنظر کند

“همزمان با تامل روی پایان جنگ بیهوده، طولانی و پرهزینه آمریکا در افغانستان، سیاستمداران لازم است مجدداً به منافع ملی ایالات متحده در جاهای دیگر بپردازند و نظامیان آمریکایی را از خاورمیانه به خانه برگردانند.”

ادامه

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, حضور نظامی, حقوق بشر, خاورمیانه, سوریه, عراق, عربستان سعودی, مداخله نظامی, مکزیک, یمن

وانگ‌ یی: چین اجازه نمی‌دهد افغانستان به‌پناهگاه امن تروریست‌ها تبدیل شود

وانگ‌ یی، وزیر خارجه چین تاکید کرد که کشورش اجازه نخواهد داد افغانستان پس از خروج نظامیان خارجی به پناهگاه امن تروریست‌های بین‌المللی تبدیل شود.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تاجیکستان, تحلیل, تروریسم, جهان, چین, شرق آسیا, ناتو

پاکستان اتهام افغانستان مبنی بر پشتیبانی از طالبان را رد کرد

وزارت امور خارجه پاکستان در واکنش به اظهارات روز گذشته معاون اشرف غنی مبنی بر پشتیبانی هوایی پاکستان از جنگجویان طالبان در منطقه مرزی دو کشور، آن را رد و اعلام کرد: این ادعاها موجب تضعیف تلاش‌های پاکستان برای صلح در کشور همسایه می‌شود.

ادامه

اسیای مرکزی, افغانستان, پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر