ارتش سوریه با تمام قوا در مقابل تجاوز ترکیه ایستادگی خواهد نمود /روسیه از احتمال برخورد نظامی ترکیه و سوریه ابراز نگرانی کرد

بنا به بیانیه منتشر شده توسط فرماندهی ارتش سوریه: ورود نیروهای ترکیه به اراضی سوریه تعرض محسوب می گردد و ارتش سوریه با تمام نیرو با آن مبارزه خواهد نمود.

در ادامه بیانیه آمده است: “حضور ارتش ترکیه در اراضی سوریه غیر قابل قبول و تعرض محسوب می گردد. ما با تمام توان خود به مبارزه با آنها خواهیم پرداخت”.

به نقل از فرمانده ارتش سوریه، فعالیت های طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نقص حریم سوریه محسوب می گردد، که تنها منجر به تشدید درگیری ها می گردد.

پیش از این، نمایندگان جنبش چریک های کرد خبر از ورود ۲۰ تانک ارتش ترکیه جهت جلوگیری از حملات گروه های افراطی به منطقه تل رفعت داده بودند.

همزمان با تداوم لشکرکشی ترکیه به سوریه همراه عملیات بمباران و هشدار جدی دمشق در این زمینه، وزیر خارجه روسیه به گونه ضمنی نسبت به احتمال برخورد نظامی بین دو کشور ابراز نگرانی کرد.
.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف در این باره گفت: عملیات ترکیه در شمال سوریه نگران کننده است و مسکو از این اقدام ها به شدت دغدغه دارد.

بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه، لاوروف اظهار کرد که سوریه به عنوان یک کشور مستقل و عضو سازمان ملل متحد حق حاکمیت ملی بر تمامی سرزمین های خود و حریم هوایی آن را دارد.

وزیر خارجه روسیه گفت: از حمله های هوایی ترکیه به شمال سوریه اطلاع داریم و بشدت نگرانیم. بر اساس دانسته ها، هدف حمله های هوایی مناطق کردنشین است.

لاوروف همچنین گفت: ترکیه عضو ائتلاف وابسته به آمریکاست و این کشور اعلام کرده بود که ائتلافی برای مبارزه با داعش و جبهه النصره شکل می گیرد؛ اما مبارزه ای با این گروه صورت نگرفته است؛ در حالی که سرکوب جبهه النصره یکی از اهداف ائتلاف آمریکایی اعلام شده بود.