زمان متوقف ساختن توسعه ناتو فرا رسیده است

“درک اینکه چرا از نظر برخی آوردن سوئد و فنلاند به ناتو ایده خوبی است آسان است. اما تمایل به تحقیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و تقویت سلطه نظامی آمریکا در جهان امری کوته بینانه و خطرناک خواهد بود.”

ادامه

اروپا, امریکا, امریکای شمالی, امنیتی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, سوئد, شرق اروپا, فنلاند, ناتو

آلمان و ایتالیا هم پول گاز روسیه را به روبل می‌دهند

آلمان و ایتالیا به شرکت های خود اجازه دادند تا حسابی به روبل در «گازپروم بانک» برای پرداخت به روبل و جلوگیری از قطع عرضه گاز، باز کنند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, ایتالیا, بلغارستان, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, فنلاند, لهستان

تلاش چین برای ایفای نقش مستقل در موازنه قوای آمریکا و روسیه

پایگاه اینترنتی اوراسیا ریویو در مقاله‌ای به بررسی سکوت چین در قبال جنگ اوکراین پرداخت و نوشت: پکن تلاش کرده تا نقشی مستقل در موازنه قوای آمریکا و روسیه داشته باشد.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, ژئوپلیتیک, شرق آسیا, شرق اروپا, مقاله

“سارمات” جدیدترین موشک بالستیک قاره‌پیما، بدون امکان رهگیری برای دهه‌ها

فرمانده نیروهای موشکی استراتژیک روسیه اعلام کرد، موشک “سارمات” که جدیدترین موشک بالستیک قاره‌پیمای مستقر بر زمین روسیه محسوب می‌شود، می‌تواند در کنار دیگر مسیرها بر فراز قطب شمال و قطب جنوب نیز پرواز کند.

ادامه

جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

احتمال الحاق «خرسون» به خاک روسیه تا پایان ۲۰۲۲

منابع روسی اعلام کردند، مردم منطقه خرسون در جنوب اوکراین تا پایان سال درباره پیوستن به روسیه در یک چارچوب قانونی تصمیم خواهند گرفت.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون رئیس منظقه نظامی خرسون روز چهارشنبه اعلام کرد که مقامات این شهر تا پایان سال جاری میلادی چارچوب قانونی برای پیوستن این منطقه به روسیه را فراهم خواهند کرد.

 

براساس گزارش خبرگزاری تاس، به گفته وی، چارچوب قانونی برای پیوستن به روسیه تا آخر سال آماده می‌شود. تا آن زمان خرسون براساس تصمیمات دولت نظامی-مدنی اداره خواهد شد و تصمیم درباره آینده وجودی ما تا پایان سال اتخاذ خواهد شد.

 

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین نیز روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: ساکنان منطقه خرسون برای آینده خود تصمیم می‌گیرند که آیا درخواستی برای پیوستن به روسیه می‌دهند یا نه. علاوه بر این باید روشی قانونی برای امکان این روند فراهم شود.

 

پسکوف افزود: مطمئنا اینکه چنین درخواستی برای پیوستن به روسیه مطرح شود یا نه به اراده مردم منطقه بستگی دارد و علاوه بر این مردم خودشان باید سرنوشت آینده خود را تعیین کنند.

 

خرسون در جنوب اوکراین از اولین مناطقی بود که تحت کنترل نیروهای نظامی روسیه قرار گرفت.

 

ولادیمیر پوتین پیش از این روس‌ها و اوکراینی‌ها را ملتی واحد خوانده و بر آزادی مناطق روس نشین از کنترل نئونازی‌های اوکراینی تاکید کرده است.

 

رئیس‌جمهور روسیه از ۵ اسفند گذشته با اعلام تلاش برای دور کردن تهدیدات ناتو و غرب از مرز‌های این کشور، فرمان آغاز عملیات نظامی ویژه ارتش روسیه در اوکراین را صادر کرد.

 

دولت روسیه در سال ۲۰۱۴ شبه جزیره کریمه را با همین روش و از طریق برگزاری یک همه پرسی به خاک خود ضمیمه کرد.

لاوروف: سرقت اموال خارجی عادت غرب شده است

وزیر خارجه روسیه ایده رئیس دیپلماسی اروپایی مبنی بر صرف دارایی‌های مسدود شده روسیه برای بازسازی اوکراین را “سرقت” خواند.

ادامه

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, اوکراین, تحلیل, جنگ سرد, جهان, حقوق بشر, روسیه, شرق اروپا, غرب

نگرانی مدیر اطلاعات ملی آمریکا:‌ پوتین برای جنگی طولانی، فراتر از شرق اوکراین آماده می‌شود

گمانه زنی دستگاه اطلاعاتی و امنیتی آمریکابر آن است که روسیه برای «درگیری طولانی» در اوکراین آماده می‌شود. اوریل هینز، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا، به نقل از بررسی‌های کارشناسان گفت که این جنگ به‌دلیل «عدم تطابق» میان بلندپروازی‌های ولادیمیر پوتین و قابلیت‌های نظامی، احتمالا «غیرقابل پیش‌بینی‌تر و فزاینده‌تر» خواهد بود.

ادامه

امریکا, اوکراین, تایوان, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, شرق آسیا, شرق اروپا

سازمان‌ ملل: اطلاعات موثقی درباره شکنجه نیروهای روسی از سوی اوکراین داریم

رئیس مأموریت ناظر حقوق بشر سازمان ملل متحد در اوکراین اذعان کرد شواهدی از سوء رفتار و شکنجه اسیران روسی از سوی نیروهای اوکراینی بدست آورده است.

ادامه

امریکا, اوکراین, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سازمان ملل, شرق اروپا