ایستادگی و پایداری در مقابل طرح ضدکارگری نمایندگان جلوگیری از نابودی تامین اجتماعی است

حسین اکبری می‌گوید: به نام حمایت از تولید می‌خواهند تامین اجتماعی را از روابط کار حذف کنند و به کارفرمایان پاداش بدهند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم شدند

کارگران پیمانی «تعمیرات واگن» راه آهن آذربایجان که در چند سال گذشته در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند، خواستار تغییر وضعیت استخدامی خود به قرارداد مستقیم هستند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, خبر, عدالت اجتماعی, کارگری

بحرانهای اقتصادی و خیزش‌های اجتماعی

بحران‌های فزایندهٔ کنونی کشور که از سیاست‌های رژیم ولایت فقیه سرچشمه می‌گیرند به‌اوج خود رسیده‌اند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, امپریالیسم, ایران, بازنشستگان, پرستاری, دهقانی, سرمایه‌داری, سیاسی, فقر, کارگری, مبارزه طبقاتی, مقاله, نئولیبرالیسم

اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی به‌دلیل حمایت از تجمع کارگران پتروشیمی منحل شد

رژیم ضدکارگری ولایی اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی را به‌دلیل حمایت از خواست‌های تجمع کارگران پتروشیمی منحل کرد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، «اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی بندر ماهشهر و بندر امام» در ارتباط با رسیدگی به وضعیت کارگران پتروشیمی رجال و تعطیلی این اتحادیه، بیانیه‌ای صادر کرد.

 

در بخشی از این بیانیه آمده است:

 

«اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی بندر ماهشهر و بندر امام» تنها تشکل کارگری این شهرستان در جریان تجمع نیروهای پتروشیمی رجال است. این انتظار وجود داشت تا اتحادیه در جلسه کمیسیون کارگری شهرستان بندر امام حضور داشته باشد ولی صبح روز سیزدهم دی ماه، خبر تعلیق این اتحادیه به دبیر اجرایی خانه کارگر اعلام شد.

 

حمایت از کارگران منجر به تعطیلی اتحادیه

 

ابراهیم پیرایش دبیر اجرایی خانه کارگر بندر امام، در ارتباط با این بیانیه‌ توضیح داد: دبیر کمیسیون کارگری که دبیری شورای تامین شهرستان را هم برعهده دارد، صبح روز دوشنبه (سیزدهم دی ماه) در یک تماس تلفنی؛ مصوبه شورای تامین مبنی بر تعطیلی اتحادیه را اعلام کرد.

 

وی ادامه داد: از ایشان خواستم تا این موضوع را به صورت کتبی اعلام کند اما به دلیل اینکه دبیر شورای تامین در این بازه زمانی در شهر اهواز بود، اعلام خبر تعطیلی اتحادیه به صورت کتبی را به زمان دیگر موکول کرد. بر اساس وظیفه‌ای که برعهده داشتم، این خبر را به اعضای هیات مدیره اعلام کردم.

 

دبیر اجرایی خانه کارگر بندر اظهار کرد: هنگامی که دبیر اتحادیه از این اقدام غیرقانونی مطلع شده بود، مانند دیگر اعضای اتحادیه این موضوع را پیگیری کرد که در نتیجه این بیانه صادر شد. اتحادیه بدون هیچ چشم‌داشتی از کارگران شرکت پتروشیمی حمایت می‌کند.

 

کارگران پتروشیمی مطالبات متعددی دارند. بهره‌مندی از تشکل کارگری، در عین حال، کارگران خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس الزامات قانونی هستند. پرداخت معوقات جمعه‌کاری و تعطیل‌کاری، پرداخت پاداش پرسنل نفت، پرداخت ودیعه مسکن، تسهیلات و مزایای انگیزشی و تهیه مسکن و منازل شرکتی، از دیگر خواسته‌های این کارگران است.

۴.۵ میلیون آمریکایی در یک ماه بیکار شدند

ترک شغل از سوی آمریکای ها به علت مشکلات اقتصادی از جمله تورم و دستمزدهای پایین، به آمار بی سابقه ای رسیده، بطوریکه بیش از ۴.۵ میلیون آمریکایی در نوامبر گذشته شغل خود را ترک کردند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, کارگری, گزارش

اندوخته بین‌نسلی کارگران، بازنشستگان و مستمری‌بگیران زیر ضربات خردکننده اصلاحات ضد‌کارگری پارامتریکِ

برای پرداخت مطالبات سازمان، باید تکلیف دولت را به دقت و با صراحت مشخص کنند و پرداخت را دقیق در یکی از تبصره‌های بودجه بگنجانند. باید بگویند تسعیر نرخ ارز به چه میزان و با چه مبلغی قرار است به سازمان پرداخت شود.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

افزایش اعتراضات کارگری در امریکا؛ ثروتمندان ثروتمندتر و فقرا فقیرتر شده‌اند

ایالات‌متحده در سال گذشته میلادی با بحران‌های متعددی مثل افزایش اعتراضات کارگری، خروج نیروی کار، اشتغال گریزی و بسیاری موارد دیگر روبرو شده است.

ادامه

اختلاف طبقاتی, امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, سرمایه‌داری, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

رژیم عوام‌فریب ولایی و کتمان واقعیت‌ها

نگاهی به آخرین آمارهای رسمی تورمی نشان می‌دهد که ادعای «هزینه‌های کمتر زندگی در روستاها نسبت به شهرها و در مناطق محروم نسبت به کلانشهرها» چندان با واقعیت‌های تورمی همخوانی ندارد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش