نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

حاکمیت نظامی حاکم بر نیجر در راستای رویکرد افزایش همکاری نظامی با روسیه اعلام کرد که به دو توافق شراکت نظامی و امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داده است. به گزارش ایسنا، وزارت خارجه هیات حاکمه نظامی نیجر در بیانیه‌ای اعلام داشت، از ماموریت شراکت نظامی اتحادیه اروپا در نیجر (EUMPM) خارج شده و مجوز ... نیجر به توافق‌های امنیتی با اتحادیه اروپا پایان داد

ادامه

اتحادیه اروپا, امنیتی, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه, نیجر

جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

در شرایطی که جنگ اسرائیل علیه غزه از دو ماه عبور کرد، جرمی کوربین، رهبر سابق حزب کارگر انگلیس را به «اقدام در راستای پاکسازی کل جمعیت غزه» متهم کرد. به گزارش ایسنا، این نماینده پارلمان انگلیس گفت که حملات اسرائیل علیه غزه به هیچ وجه با «رویدادهای » هفتم اکتبر «متناسب نیست.» در جریان ... جرمی کوربین: اسرائیل آشکارا «پاکسازی کل جمعیت غزه » را اجرا می‌کند

ادامه

اسراییل, انگلیس, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین, مصر

سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

رهبر حزب «میهن‌پرستان» فرانسه از قصد ناتو برای مقصر دانستن رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست در جنگ با روسیه خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «فلوریان فیلیپو»، رهبر حزب «میهن‌‌پرستان» فرانسه اعلام کرد که مصاحبه اخیر «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو نشان‌دهنده تصمیم این ائتلاف برای مقصر دانستن «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین برای شکست ... سیاستمدار فرانسوی: ناتو به دنبال مقصر جلوه دادن زلنسکی برای شکست در جنگ است

ادامه

اوکراین, تحلیل, جنگ نیابتی, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, فرانسه, ناتو

نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیر نظامی در غزه را بی‌سابقه توصیف کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فایننشال تایمز، «الکساندر دی کرو»، نخست‌وزیر بلژیک شمار کشته‌های غیرنظامی در نوار غزه را بی‌سابقه توصیف و تاکید کرد که نابودی کل یک جامعه و سرزمین نمی‌تواند راه‌حلی برای وضعیت موجود باشد. دی کرو گفت: «هدف هرگز ... نخست‌وزیر بلژیک: کشتار غیر‌نظامیان در غزه بی‌سابقه است

ادامه

اسپانیا, اسراییل, بلژیک, تحلیل, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, غرب اروپا, فلسطین

قانونگذار آلمانی: ارتش ما در جنگ تنها دو روز دوام می‌آورد

یک نماینده پارلمان آلمان نسبت به افت شدید آمادگی رزمی ارتش این کشور به دلیل جریان کمک‌های تسلیحاتی برلین برای کی‌یف هشدار داد. به گزارش خبرگزاری فارس، «یوهان وادپول»، قانونگذار حزب مخالف «اتحاد دموکراتیک مسیحی» در پارلمان آلمان هشدار داد، ادامه جریان ارسال تسلیحات و مهمات از سوی برلین برای کی‌یف باعث کمبود ذخایر نیروهای ... قانونگذار آلمانی: ارتش ما در جنگ تنها دو روز دوام می‌آورد

ادامه

آلمان, امنیتی, اوکراین, جنگ نیابتی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, غرب اروپا, ناتو

آژیر قرمز اینترپل برای جاسوس فراری آمریکایی

پلیس انگلیس روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت، اعلام کرد جاسوس آمریکایی که به قتل نوجوان انگلیسی متهم است از سوی پلیس اینترپل تحت پیگرد قرار دارد.

 

به گزارش ایرنا؛ درنامه پلیس منطقه ثورث‌همپتون‌شایر به خانه مقتول که فرازهایی از آن در رسانه‌های انگلیس منتشر شده آمده است که در صورت خروج خانم ” آنا ساکولاس”  از خاک آمریکا، با او مطابق با قانون برخورد خواهد شد.

 

ساکولاس متهم است که پنجم شهریور ماه گذشته، بر اثر تصادف با نوجوان ۱۹ ساله انگلیسی به نام «هری دان» وی را به قتل رسانده‌است.

 

او همان زمان به پلیس انگلیس گفته بود که قصد خروج از این کشور را ندارد اما بعد مشخص شد که با سوءاستفاده از مصونیت سیاسی همسرش، این کشور را به مقصد آمریکا ترک کرده است.

 

همسر ساکولاس در زمان وقوع حادثه در کسوت جاسوس آمریکا و تحت پوشش دیپلمات در پایگاه نیروی هوایی «کراتن» انگلیس مشغول به فعالیت و از مصونیت سیاسی برخوردار بوده است.

 

دادستان انگلیس چندی پیش با صدور حکمی، خانم ساکولاس را به اتهام رانندگی خطرناک و تصادف با «هری دان» در انگلیس گناهکار معرفی کرد. متعاقبا مقام‌های رسمی دولت انگلیس خواستار استرداد متهم برای محاکمه وی در این کشور شدند.

 

با این حال وزارت امور خارجه آمریکا درخواست لندن برای استرداد خانم ساکولاس را رد کرده است. یک سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس هفته گذشته بار دیگر تکرار کرد که موضع واشنگتن در این رابطه تغییری نکرده و متهم در زمان وقوع حادثه دارای مصونیت دیپلماتیک بوده است.

 

هفته نامه ساندی میل پیشتر گزارش داد که خانم ساکولاس جاسوس ارشد سازمان اطلاعات مرکزی “سیا ” است و حتی رتبه او به لحاظ نظامی از همسرش بالاتر است.

دور خیز اروپا و چین برای کنار زدن آمریکا از معادلات بین‌المللی

با توجه به سیاست‌های یکجانبه آمریکا در سال‌های اخیر، اختلافات در دو سوی آتلانتیک موجب شده اتحادیه اروپا کاهش مناسبات با آمریکا و رویکرد به چین را در دستور کار خود قرار دهد.

ادامه

المان, جهان, چین, خبر, سیاست جهانی, شرق آسیا

لیبراسیون؛ ابتلای بیش از ۲۰ هزار نفر از کادر درمان فرانسه به کووید-۱۹

روزنامه لیبراسیون به نقل از تارنمای رسمی سازمان سلامت عمومی فرانسه گزارش داد، شمار افراد شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی فرانسه که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، از مرز ۲۰ هزار نفر گذشت.

ادامه

جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس دست‌ساز بودن ویروس کرونا را رد کرد

انگلیس اعلام کرده شواهد و مدرکی در ارتباط با دست ساز بودن ویروس کرونا را ندارد، اگرچه پیش از این مقامات آمریکا بر نشأت گرفته شدن شیوع کرونا از آزمایشگاهی در چین تاکید کرده بودند.

ادامه

امریکا, انگلستان, جهان, چین, خبر, غرب اروپا