آلودگی هوا تهدیدی جدی برای سلامت بشر امروز

حدود یک‌چهارم از جمعیت جهان در چهار کشور آسیایی شامل بنگلادش، هند، نپال و پاکستان زندگی می‌کنند که از جمله آلوده‌ترین کشورها هستند

 

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران ، در حالیکه جهان در رقابتی کم‌سابقه برای پیدا کردن واکسنی علیه کرونا به منظور مهار همه‌گیری این بیماریست، آلودگی هوا همچنان میلیادرها نفر را در سراسر جهان بیمار و عمر آنها را کوتاهتر می‌کند و به همین خاطر متخصصان و محققان دنیا از دولت‌ها می‌خواهند که پس از ویروس کرونا، آلودگی هوا را در اولویت قرار دهند.

 

متخصصان در این مطالعه هشدار داده‌اند که آلودگی هوا امید به زندگی مردان، زنان و کودکان سراسر جهان را تا دو سال کاهش می‌دهد و این به معنای آن است که کیفیت پایین هوا، “بزرگ‌ترین تهدید برای سلامتی انسان است.”

 

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که آلاینده‌های هوا به‌ خصوص آلاینده‌های ناشی از سوخت‌های فسیلی به‌ طورکلی در دو دهه گذشته ثابت مانده است.

 

در برخی مناطق از کشورهایی مانند هند و بنگلادش، آلودگی شدید هوا موجب کاهش امید به زندگی تا حدود ۱۰ سال شده است.

 

حدود یک‌چهارم از جمعیت جهان در چهار کشور آسیایی شامل بنگلادش، هند، نپال و پاکستان زندگی می‌کنند که از جمله آلوده‌ترین کشورها هستند.

 

متخصصان هشدار می‌دهند که آلاینده‌ها یک نگرانی بزرگ در جنوب‌شرقی آسیا هستند؛ جایی که آتش‌سوزی جنگل‌ها و زمین‌های زراعی به آلودگی ناشی از اگزوز ماشین و انتشار گازهای گلخانه‌ای افزوده شده و هوا را مسموم کرده است.

 

به گزارش فرانس۲۴، حدود ۹۰ درصد از۶۵۰ میلیون نفر این منطقه در نواحی زندگی می‌کنند که آلودگی هوا از استانداردهای سازمان جهانی بهداشت بالاتر است.

۸۰۰ میلیون کودکِ جهان در معرض خطر آلودگی سرب

این مطالعه نشان می‌دهد در حالی که سطح سرب خون در کودکان کشورهای ثروتمند در طول سالها کاهش یافته است، در کشورهای فقیرتر این مشکل به طرز چشمگیری افزایش یافته است

ادامه »

اجتماعی, اختلاف طبقاتی, جهان, حقوق کودک, حقوق کودکان, خبر, دانش, سازمان ملل, محیط زیست

 افزایش گرمای هوا درآینده می‌تواند میلیون‌ها نفر را از بین ببرد

محققان دریافتند که اگر میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای با سرعت فعلی خود ادامه داشته باشد- تا سال ۲۱۰۰ میزان انتشار موج های گرمایی در آینده می‌تواند به طور کلی باعث مرگ ۷۳ نفر از هر ۱۰۰۰۰۰ نفر شود

ادامه »

اختلاف طبقاتی, اروپا, اسیا, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دانش, فقر, محیط زیست