زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

مسکو: آمریکا به دنبال مداخله بیشتر در سوریه است

وزارت خارجه روسیه اظهارات رسمی آمریکایی‌ها در متهم کردن دمشق به استفاده از سلاح شیمیایی را بهانه‌ای برای دخالت هرچه بیشتر در امور داخلی سوریه ارزیابی کرد.

 

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات مسکو این مسئله را بعید نمی دانند که اظهارات اخیر مقامات آمریکایی در متهم کردن دمشق در استفاده از سلاح‌های شیمیایی، تنها بهانه‌ای برای تلاش احتمالی به منظور مداخله هر چه بیشتر در امور داخلی سوریه باشد.

 

در این بیانیه یادآوری شده است که در تاریخ 21 آگوست سال 2013 در حومه شهر دمشق از گاز سمی سارین استفاده شد که در نتیجه این اقدام غیرانسانی حدود 1400 نفر دچار مسمومیت شدید شدند. تیم اعزامی از سوی سازمان ملل هرگز مقصر این جنایت را معرفی نکرد. این گروه در عین حال نتیجه تحقیقات کارشناسان روسی که گویای استفاده از مهمات دست ساز حاوی گاز سارین توسط گروههای مسلح تندرو، بعنوان یک اقدام تحریک آمیز بود را نیز مورد تایید قرار نداد.»

 

خشم مسکو از ادامه ریاکاری مقامات آمریکایی

 

وزارت خارجه روسیه تاکید کرد، طرف روسی از ریاکاری کاخ سفید، وزارت امور خارجه و نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل که با وجود گذشت 4 سال از این جنایت، همچنان یک صدا، مقامات دمشق را مسئول این حمله تروریستی معرفی می کنند، بسیار خشمگین است.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: «نگرانی مسکو در این رابطه است که آمریکا در ادامه اتهامات بی پایه و اساس خود، عملا از طرف جامعه بین الملل حرف زده و دولت سوریه را رسما در حمله شیمیایی صورت گرفته به شهر خان شیخون در تاریخ 4 آوریل سال جاری، مقصر دانسته و بار دیگر به نقض کنوانسیون ممنوعیت استفاده از سلاحهای شیمیایی، آنهم علیه مردم غیرنظامی کشور خود، متهم کرده است.»

 

وزارت خارجه روسیه تاکید کرده است: «این اتهامات از دید مقامات مسکو کاملا غیرقابل قبول است، برای اینکه سازمان منع سلاحهای شیمیایی تایید کرده است که کلیه سلاحهای شیمیایی موجود در سوریه تحت نظارت بین المللی از بین رفته اند. علاوه بر اینکه واشنگتن بار دیگر تلاش می کند تا اقدام خود در حمله موشکی به پایگاه هوایی ارتش سوریه در تاریخ 7 آوریل به بهانه حادثه رخ داده در شهر خان شیخون، را توجیه کند که اقدامی در نقض آشکار تمامیت ارضی کشور مستقل سوریه و خارج از چارچوب حقوق بین الملل بود. بعید نیست که اظهارات رسمی اخیر مقامات آمریکایی تنها با هدف افزایش دخالت احتمالی این کشور در امور داخلی سوریه صورت می گیرد.»
تسنیم

اردوغان از احتمال عملیات مشترک ترکیه و ایران علیه پ. ک. ک خبر داد

رجب طیب اردوغان از احتمال اقدام مشترک ایران و ترکیه علیه پ.ک.ک و شاخه ایرانی آن خبر داد.   به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌ان‌ ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در کنفرانس خبری قبل از سفر به اردن گفت: این مساله در دیدارهایم مورد گفت‌وگو قرار گرفت. در آینده‌ای نزدیک اقداماتی برای دفع تهدیدات

ادامه »

ایران, ترکیه, جهان, خبر, عراق

بارزانی: مذاکرات با بغداد درباره همه پرسی شکست خورد

به نقل از روداوو، «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد مذاکرات نمایندگان این اقلیم با مقامات بغداد برای همه‌پرسی استقلال کردستان عراق بی نتیجه ماند.   وی تاکید کرد با شکست این مذاکرات همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق در موعد مقرر برگزار خواهد شد.   بارزانی خاطرنشان کرد: درباره برگزاری این همه‌پرسی با

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عراق

اسد: بهای سنگینی را برای ناکام گذاشتن طرح غرب پرداخت کردیم

رئیس‌جمهوری سوریه امروز (یکشنبه) در سخنانی خاطرنشان کرد: ما در سوریه بهای سنگینی را در ازای ناکام گذاشتن طرح و نقشه‌های غرب در جهان پرداختیم.   به نقل از العهد، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در سخنانی خاطرنشان کرد: سوریه همواره از گذشته در هدف طرف‌های دیگر بوده است و هرکس که این هدف را تحت

ادامه »

ایران, جهان, خبر, سوریه

عطوان: جنگ سوریه در شرف پایان است / طرح سرنگونی نظام شکست مفتضحانه‌ای خورد

عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر مشهور جهان عرب در مقاله خود در روزنامه رای الیوم نوشت: نمایشگاه بین المللی دمشق روز پنجشنبه با مشارکت 43 کشور عرب و غیر عرب و در صدر آنها روسیه، چین، ایران، ونزوئلا، عراق و هند و نیز شرکت های 20 کشوری که روابط خود با سوریه را قطع کردند

ادامه »

امریکا, جهان, سوریه, گزارش