۸۰۰ جنگجو در مأرب به نیروهای ارتش یمن پیوستند

معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در توییتی نوشت: ۸۰۰ جنگجو در مأرب به نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی پیوستند.

 

به گزارش ایرنا، «حسین العزی» روز پنجشنبه در توییتی نوشت: ۸۰۰ جنگجو از فرزندان بزرگ مأرب به آغوش وطن بازگشتند و هدف درست را از این پس با سلاح خود نشانه می‌روند. به آنها خوشامد می‌گوییم.

 

پیش‌تر نیز منابع یمنی گزارش داده بودند که هیأتی از شیوخ و سران قبایل «جبل مراد» به صنعاء رفته‌ و مورد استقبال قبیله «بنی مطر» در این استان قرار گرفته‌اند.

 

«حسین العزی» پیش از نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر از پیوستن ۱۵۰۰ نفر از قبایل مأرب به  صنعاء خبر داده بود.

 

با آزادسازی الجوبه، مسیر جدیدی به سمت شهر مأرب باز می‌شود تا محاصره مرکز این استان نفت خیز از سمت جنوب تکمیل شود.

 

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز ۲۰ مهرماه در یک نشست خبری از آزادسازی ۶۰۰ کیلومتر دیگر از استان مأرب در عملیاتی موسوم به «طلوع پیروزی» خبر داد.

 

وی اظهار کرد که در این عملیات یکهزار و ۳۰۰ نفر از عناصر مزدور وابسته به دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی کشته  و ۳۰ نفر هم به اسارت گرفته شدند.

مقتدی صدر خواستار اعلام انحلال شبه‌نظامیان طرفدار ایران شد

مقتدی صدر، روحانی بانفوذ شیعه عراق که ائتلاف به رهبری او با کسب ۷۳ کرسی، پیروز انتخابات پارلمانی اخیر این کشور شده، از گروه‌های مسلح شیعه طرفدار ایران خواست تا در صورت علاقمندی به مشارکت در دولت آینده عراق، اعلام انحلال کنند.

ادامه

ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

انتقال تجهیزات ارتش آمریکا از سوریه به عراق

شبکه اطلاع رسانی مقاومت عراق به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که نظامیان آمریکایی تجهیزات جدیدی را از سوریه به عراق و به طور ویژه به پایگاه الحریر در استان اربیل در شمال عراق انتقال داده‌اند.

ادامه

امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سوریه, عراق