چرا باید تصمیم‌گیری در مورد دستمزد کارگران و همسان‌سازی بازنشستگان در انتظار فروکش‌ کردن بحران بماند؟!

به نظر می رسد علیرغم تعیین تکلیف بحث‌هایی مانند افزایش حقوق کارمندان دولت و اعتبار رتبه‌بندی معلمان، تصمیم‌گیری در رابطه با بودجه همسان‌سازی و تعیین افزایش حداقل دستمزد کارگران، «فعلاً» متوقف شده است. آیا این توقف ناگهانی، نگران‌کننده است؟!

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

به‌استقبال صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست ایران!

رفقای گرامی! با فرارسیدن خردادماه ۱۳۹۹ از تاریخ تأسیس حزب کمونیست ایران صد سال سپری می‌شود. اگرچه نطفه‌های جنبش کارگری و سوسیال‌دموکراسی در میهن ما در دوران انقلاب مشروطیت نضج یافت و تأثیرهایی تعیین کننده بر روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب مشروطیت داشت اما بااینهمه جنبش کارگری و کمونیستی ایران در هیئت حزبی سازمان ‌یافته

ادامه »

اتحاد شوروی, اذربایجان, اروپا, انگلستان, تاریخ, جهان, دیدگاه, روسیه, عراق, کارگری, یادنامه

یک فعال حوزه‌ی ایمنی و بهداشت؛ وزارت کار هیچ دستورالعمل حفاظتی برای مقابله با کرونا ابلاغ نکرده

اگر نمی‌توانیم بهداشت کارگاه‌های صنعتی و سلامت کارکنان آنها را تضمین کنیم، ابتدا باید فعالیت‌های صنعتی را متوقف کنیم و بعد با رعایت کامل استانداردهای بهداشتی و مراقبتی کارگاه را بازگشایی کنیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

۵ کارگر افغان در آتش‌سوزی گلخانه‌ای در مبارکه اصفهان کشته شدند

مسوول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زیبا شهر گفت:پنج نفر بر اثر آتش سوزی گلخانه ای در مبارکه جان باختند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین ابوطالبی مسوول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زیبا شهر گفت: ساعت ۲ و ۴۴ دقیقه بامداد امروز با اطلاع یکی از شهروندان مبنی بر آتش سوزی یک واحد گلخانه‌ای در شهر مبارکه آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

 

حسین ابوطالبی با بیان اینکه حریق این واحد گلخانه‌ای با تلاش آتش نشانان پس از حدود یک ساعت و ۳۰ دقیقه مهار شد، افزود: متاسفانه بر اثر این آتش سوزی پنج نفر از کارگران مستقر در گلخانه فوت شدند.

 

به گزارش ایلنا پنج کارگر افغان که در حادثه‌ی آتش‌سوزی یک گلخانه در مبارکه اصفهان، جان خود را از دست دادند، تعیین هویت شدند

 

از قرار معلوم، در پی آتش‌سوزی یک گلخانه در نزدیکی کارخانه‌ی قند ده‌سرخ (مبارکه) اصفهان، ۵ کارگر افغان جان خود را از دست دادند. طی ۲۴ ساعت گذشته، سوختگی با درصد بالا مانع از تشخیص هویت آنان شده بود.

 

این کارگران بر اثر حادثه، دچار آتش‌سوزی کامل شده بودند.

 

متاسفانه کارگاه‌های بسیار کوچک خارج از شمول قانون کار بوده در نتیجه پنج کارگر مهاجر، شامل هیچیک از قوانین حمایتی نیستند.