جمع‌آوری اطلاعات بیش از ۵۳۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ توسط آژانس جاسوسی آمریکا

این آژانس جاسوسی آمریکا اطلاعات تماس ۵۳۴ میلیون تن را در سال ۲۰۱۷ جمع‌آوری کرده است که سه برابر بیشتر از ۱۵۱ میلیونی است که سال ۲۰۱۶ گردآوری شد. این آمار جدید اولین بار در خبرگزاری رویترز گزارش شد.

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

واشنگتن پست: تندروهای آمریکا و ایران در انتظار جشن پایان برجام

در حالی که عقربه های ساعت تصمیم گیری ترامپ درباره حضور آمریکا در برجام به ساعات پایانی نزدیک می‌شود، در صورت خروج آمریکا از برجام آینده ایران، منطقه و جهان تا حدود زیادی در ابهام و حتی هراسناک تصویر می‌شود.   روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, گزارش

پزشک سابق ترامپ: ترامپ گواهینامه پزشکی خودش را به‌من دیکته کرد

هارولد بورنستین پزشک سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که گواهی پزشکی تائیدیه سلامت وی توسط خود او نوشته شده بود   شامگاه گذشته دکتر بورنستین در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد: او [ترامپ] تمامی متن نامه را دیکته کرد. من آن نامه را ننوشتم بلکه همینطور که با هم حرف می‌زدیم

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

با هشدار بازرس ویژه تحقیق؛ احتمال احضار ترامپ به دادگاه قوت گرفت

به گزارش اسپوتنیک، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی هشدار داد در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از گفتگو با بازجویان فدرال درباره سئوالات مطرح خودداری کند، مجبور به صدور احضاریه دادگاه برای وی خواهد بود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت بیش از ۶ میلیارد دلار غرامت محکوم کرد

تارنمای خبری الجزیره روز سه شنبه گزارش داد؛ دادگاهی در آمریکا، ایران را به اتهام حمایت از عاملان حملات 11 سپتامبر 2001 به پرداخت بیش از 6 میلیارد دلار غرامت به قربانیان این حادثه محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, قضایی

۴۴ درصد مردم آمریکا به‌دلیل هزینه‌های بالا به‌‌دکتر مراجعه نمی‌کنند

تارنمای نشریه فوربس گزارش داد: پژوهش های جدید نشان می دهد که به دلیل هزینه های درمانی بالا، 44 درصد از مردم آمریکا سال گذشته به رغم بیماری و جراحت، از مراجعه به پزشک خودداری کرده اند.

 

به گزارش تارنمای نشریه فوربس، هزینه ها همچنان در آمریکا سدی در برابر درمان هستند. با توجه به نظرسنجی مشترک مؤسسه نورک NORC در دانشگاه شیکاگو و موسسه سلامت غرب که در میان جامعه آماری بیش از 1 هزار و سیصد آمریکایی بالغ انجام شد، 40 درصد از مردم این کشور در 12ماه گذشته به دلیل هزینه های بالا از اقدام برای انجام آزمایش و پیگیری درمان تجویز شده، خودداری کرده اند. 32 درصد دیگر از افراد نیز به دلیل قیمت های بالا، نتوانسته اند نسخه خود را تهیه کرده و یا وادار شده اند تا کمتر از میزان نیاز خود دارو تهیه کنند.

 

دکتر ضیا آقا (Zia Agha) در بیانیه ای به همراه نتایج این نظرسنجی گفت که «هزینه ی بالای خدمات درمانی به یک بحران درمانی عمومی بدل شده که تمامی سنین را تحت تاثیر قرار می دهد. روز به روز به تعداد افرادی که از اقدام برای درمان و آزمایشات تجویز شده خودداری کرده و یا آن را به تعویق می اندازند، افزوده می شود.»

 

نتایج این نظرسنجی همزمان با آن منتشر شد که نمایندگان آمریکایی و شرکت های بیمه درمانی افزایشی ناگهانی در هزینه ها و حق بیمه های درمانی پیش بینی می کنند. لایحه 1.3 تریلیون دلاری که هفته گذشته توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد،به رغم حمایت هر دو حزب این کشور، برنامه های بیمه اتکایی و پول لازم را برای از سرگیری کمک های مالی اوباماکر به آمریکایی ها برای کسر هزینه ها و کمک به پرداخت آن ها، در بر نمی گیرد.

 

به نوشته فوربس، این نظرسنجی جدیدترین پژوهش ملی ای است که آشفتگی و پریشانی مردم آمریکا را از قیمت بالای خدمات درمانی نشان می دهد.
ایرنا

هشدار ده‌ها کارشناس آمریکایی در خصوص پیامدهای خروج از برجام

به نقل از نیویورک‌تایمز، گروهی از کارشناسان امنیت ملی آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، با هشدار نسبت به پیامدهای خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران، از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند برجام را حفظ کند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر

تظاهرات صدها هزار نفری علیه قوانین مالکیت سلاح در آمریکا

شش هفته پس از حمله مسلحانه به دبیرستانی در پارکلند با ۱۷ کشته صدای اعتراض مخالفان قوانین سلاح در آمریکا بلندتر شده است. به دعوت دانش‌آموزان صدها هزار نفر در سراسر جهان دردفاع از لزوم تغییر این قوانین دست به تظاهرات زدند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

بولتون از هم اکنون شکست خورده است

تارنمای خبری آمریکایی ‘هیل’ در تحلیلی پیرامون انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا از سوی دونالد ترامپ تیتر زد: جان بولتون در انجام ماموریت خود ناتوان است و از هم اکنون به این ناتوانی آگاه است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عراق, کره شمالی