سفیر سابق روسیه: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند همیشه حق با آنهاست/ دیگر دوره سلطه آمریکا بر جهان گذشته

سفیر سابق روسیه در آمریکا معتقد است، دیدار احتمالی روسای جمهوری دو کشور، با توجه به تمایلات ضدروسی کنونی در داخل ایالات متحده، بعید است تاثیر جدی بر بحران کنونی در روابط مسکو و واشنگتن داشته باشد.

ادامه »

آمریکای شمالی, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ترامپ از قریب‌الوقوع بودن خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد؛ کاخ سفید رد کرد

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره آینده نیروهای کشورش در سوریه، برای جهان غافل‌گیر کننده بود و حتی دولتش بلافاصله وارد عمل شد و مفهوم سخنان وی را تفسیر کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

۴۴ درصد مردم آمریکا به‌دلیل هزینه‌های بالا به‌‌دکتر مراجعه نمی‌کنند

تارنمای نشریه فوربس گزارش داد: پژوهش های جدید نشان می دهد که به دلیل هزینه های درمانی بالا، 44 درصد از مردم آمریکا سال گذشته به رغم بیماری و جراحت، از مراجعه به پزشک خودداری کرده اند.

 

به گزارش تارنمای نشریه فوربس، هزینه ها همچنان در آمریکا سدی در برابر درمان هستند. با توجه به نظرسنجی مشترک مؤسسه نورک NORC در دانشگاه شیکاگو و موسسه سلامت غرب که در میان جامعه آماری بیش از 1 هزار و سیصد آمریکایی بالغ انجام شد، 40 درصد از مردم این کشور در 12ماه گذشته به دلیل هزینه های بالا از اقدام برای انجام آزمایش و پیگیری درمان تجویز شده، خودداری کرده اند. 32 درصد دیگر از افراد نیز به دلیل قیمت های بالا، نتوانسته اند نسخه خود را تهیه کرده و یا وادار شده اند تا کمتر از میزان نیاز خود دارو تهیه کنند.

 

دکتر ضیا آقا (Zia Agha) در بیانیه ای به همراه نتایج این نظرسنجی گفت که «هزینه ی بالای خدمات درمانی به یک بحران درمانی عمومی بدل شده که تمامی سنین را تحت تاثیر قرار می دهد. روز به روز به تعداد افرادی که از اقدام برای درمان و آزمایشات تجویز شده خودداری کرده و یا آن را به تعویق می اندازند، افزوده می شود.»

 

نتایج این نظرسنجی همزمان با آن منتشر شد که نمایندگان آمریکایی و شرکت های بیمه درمانی افزایشی ناگهانی در هزینه ها و حق بیمه های درمانی پیش بینی می کنند. لایحه 1.3 تریلیون دلاری که هفته گذشته توسط دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد،به رغم حمایت هر دو حزب این کشور، برنامه های بیمه اتکایی و پول لازم را برای از سرگیری کمک های مالی اوباماکر به آمریکایی ها برای کسر هزینه ها و کمک به پرداخت آن ها، در بر نمی گیرد.

 

به نوشته فوربس، این نظرسنجی جدیدترین پژوهش ملی ای است که آشفتگی و پریشانی مردم آمریکا را از قیمت بالای خدمات درمانی نشان می دهد.
ایرنا

هشدار ده‌ها کارشناس آمریکایی در خصوص پیامدهای خروج از برجام

به نقل از نیویورک‌تایمز، گروهی از کارشناسان امنیت ملی آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه، با هشدار نسبت به پیامدهای خروج این کشور از توافق هسته‌ای با ایران، از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا خواسته‌اند برجام را حفظ کند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر

تظاهرات صدها هزار نفری علیه قوانین مالکیت سلاح در آمریکا

شش هفته پس از حمله مسلحانه به دبیرستانی در پارکلند با ۱۷ کشته صدای اعتراض مخالفان قوانین سلاح در آمریکا بلندتر شده است. به دعوت دانش‌آموزان صدها هزار نفر در سراسر جهان دردفاع از لزوم تغییر این قوانین دست به تظاهرات زدند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

بولتون از هم اکنون شکست خورده است

تارنمای خبری آمریکایی ‘هیل’ در تحلیلی پیرامون انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا از سوی دونالد ترامپ تیتر زد: جان بولتون در انجام ماموریت خود ناتوان است و از هم اکنون به این ناتوانی آگاه است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عراق, کره شمالی