۴۳ کشته و ۶۳ زخمی در حمله خونین سعودی‌ها به اتوبوس حامل کودکان در یمن

حمله هوایی امروز پنجشنبه، ائتلاف سعودی – آمریکایی به شهر ضحیان واقع در استان صعده یمن موجب شهادت ۴۳ تن از غیر نظامیان و زخمی شدن ۶۳ تن دیگر شد که اکثر آنها از میان کودکان بودند.

 

به نقل از پایگاه المسیره، اطلاعات اولیه حاکی از به شهادت رسیدن نزدیک به ۴۳ تن از غیر نظامیان یمنی و زخمی شدن ۶۳ تن دیگر در جریان حمله هوایی ائتلاف در استان صعده واقع در شمال غرب صنعا است که اکثر آنها از دانش آموزان و کودکان بودند.

 

در بین کشته شدگان کادرهای آموزشی حضور داشتند که سوار بر اتوبوس حامل کودکانی بودند که در حال عزیمت برای یک دوره تابستانی در شهر ضحیان بود.

 

سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت: حملات ائتلاف سعودی اتوبوس کودکان را در نزدیکی بازار ضحیان هدف قرار داد که موجب افزایش شمار کشته و زخمی شدگان شد.

 

از سوی دیگر، صلیب سرخ بین‌المللی گفت: تیم ما در تلاش برای کمک‌رسانی به دهها قربانی اتوبوس مورد حمله است.

 

در جنایتی مشابه که در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به مزرعه‌ای در استان الحدیده به وقوع پیوست دو تن از شهروندان یمنی کشته و یک کودک زخمی شد.

 

در واکنش به این حمله، ائتلاف سعودی مدعی شد، حملات هوایی در صعده راکت اندازها را هدف قرار داد.
ایسنا

رویکرد سیاست خارجی عربستان از چراغ سبز آمریکا نشات می‌گیرد

روزنامه گاردین در گزارشی با موضوع نزاع عربستان و کانادا می‌نویسد: «تحلیلگران و مقامات منطقه‌ای بر این باورند که اقدامات ریاض چندان با کانادا مرتبط نیست، بلکه نشانه‌ای به دولت‌های غربی است که نشان می‌دهد هرگونه انتقاد از سیاست‌های داخلی عربستان غیرقابل قبول است.

ادامه »

امریکا, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, قطر, کانادا