راست‌گراهای تندرو و خشونت‌طلب به دفترهای حزب کمونیست در هند حمله کردند

برگزاری تظاهرات اعتراضی در آگارتالا در محکومیت خشونت‌های اعمال شده از سوی “حزب مردم هند” (بی‌جی‌پیBJP) [حزب حاکم هند]. به دفترهای حزب کمونیست هند (مارکسیست) ازجمله دفتر اصلی ایالتی آن، به‌طوراز پیش برنامه‌ریزی‌شده از سوی گروهی از اعضای حزب مردم حمله شد. وحشیانه‌ترین حمله به دفتر کمیته ایالتی حزب کمونیست هند (مارکسیست) در آگارتالا بود.

ادامه

افریقای جنوبی, جنوب آسیا, جهان, فیلیپین, کارگری, کلمبیا, مارکسیسم, مقاله, مکزیک, هندوراس, هندوستان

نظام دستمزدیِ ما یکی از عوامل عقب‌ماندگی کشور است

حسین راغفر گفت: یکی از اصلی‌ترین عوامل مهاجرت از کشور و همینطور عقب‌ماندگی اقتصاد ما، نظام دستمزدی ماست. اگر نظام دستمزدی پاسخگوی نیازهای حداقلی و اساسی نیروی کار نباشد مشکلاتی به وجود می‌آید.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, تحلیل, حقوق بشر, کارگری

تامین منافع رژیم ضد ملی ولایی در غارت کارگران نهفته است

باید بدانیم که حذف پیمانکاران نه تنها بار مالی برای دولت ندارد، بلکه با یک حساب سرانگشتی ساده می‌توان اثبات کرد که با نظارت حداکثری در ترک تشریفات پیمان‌ها، می‌توان ۲ تا ۶ درصد بابت پیمان‌های تامین نیرو به خزانه مسترد کرد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

اعتصاب و تظاهرات سراسری در فرانسه علیه سیاست‌های اقتصادی دولت مکرون

بزرگ‌ترین اتحادیه‌های صنفی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت این کشور ازجمله دستمزدها، بیمه بیکاری و نظام بازنشستگی، امروز (سه شنبه) را روز اعتصاب و تظاهرات سراسری اعلام کردند و از کارمندان و کارگران خواستند تا به این جنبش اعتراضی بپیوندند.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, فرانسه

۳ کارگر سه حادثه کاری جان خود را از دست دادند

حادثه دردناک برای کارگر کارگاه شن و ماسه، سقوط از طبقه دوم یک ساختمان و بالاخره سقوط از بالای درخت برای برداشت محصول به مرگ ۳ کار انجامید.

 

گیر کردن بدن یک کارگر کارگاه شن و ماسه در دستگاه حلزونی باعث مرگ دردناک وی شد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، این حادثه شب گذشته (۲۸ شهریور ماه) در شهرستان طارم زنجان زمانی رخ داد که یک کارگر ۲۸ساله شاغل در یک کارگاه شن و ماسه حین کار، ناگهان بخشی از لباس او به دستگاه حلزونی گیر می‌کند.

 

بنا بر این گزارش، بعد از چند ساعت بدن بی‌جان این کارگر که از اهالی استان لرستان بود و برای کار در کارگاه شن و ماسه گیلوان به زنجان مهاجرت کرده بود، توسط عوامل امداد و نجات از دستگاه جدا شده و مرگ وی توسط عوامل اورژانس تایید شد.

 

سقوط از ارتفاع جان کارگر ی را در هشتگرد گرفت

 

برخی منابع کارگری از مرگ یک کارگر ساختمانی حین کار در یک پروژه ساختمانی واقع در شهر جدید هشگرد بر اثر سقوط از ارتفاع خبر دادند.

 

به گفته یکی از شاهدین؛ بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که این کارگر مشغول کار در طبقه دوم ساختمان بوده که ناگهان به دلیل نداشتن امکانات ایمنی تعادلش را از دست داده و به پایین سقوط می‌کند و به همین دلیل امکان امدادرسانی به وی نبوده است.

 

این کارگر ۵۰ ساله ساوجبلاغی بلافاصله بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

 

مرگ یک کارگر بر اثر سقوط از درخت گردو

 

یک کارگر مرد در مناطق روستایی شهر خلخال به علت سقوط از درخت جان خود را از دست داد.

 

از قرار معلوم این کارگر در روستای «اسبو» از توابع بخش شاهرود شهرستان خلخال در حال تکان دادن درخت گردو بوده که از بالای درخت به پایین سقوط می‌کند و به علت شدت جراحات وارده در دم فوت می‌شود.

آمار تکان‌دهنده از سفره ایرانیان؛ ۷ دهک جامعه درمعرض سوءتغذیه هستند؟

سرانه مصرف گوشت، برنج و لبنیات ایرانیان کاهش داشته است. آخرین بررسی‌ها هم نشان می‌دهد در سال ۹۷، شرایط اقتصادی به گونه‌ای بوده که هفت دهک جامعه نتوانسته‌اند کالری مورد نیاز خود را تامین کنند. حالا سوال اینجاست که آیا ایرانیان با سوءتغذیه مواجه هستند؟

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, عدالت اجتماعی, فقر

در بهشتِ پیمانکاران، سهم کارگران بهره کشی وحشیانه است

در جزیره و در محاصره‌ی آبها روزهای یکنواخت و کسالت‌آوری را می‌گذرانند. نه تفریحی و نه حتی امیدی برای دیدار با خانواده بعد از یک دوره‌ی کاریِ سخت. به گفته‌ی خودشان «جزیره مثل زندان است…».

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

خواست بی‌درنگ پرستاران: امنیت شغلی، افزایش دستمزد، و واکسیناسیون همگانی و رایگان

با توجه به گزارش‌های اعلام شده در رسانه‌های رسمی کشور، عزمی راسخ و مؤثر در مبارزه با بحران کووید ۱۹ و برداشتن فشار روانی و جسمانی از دوش پرستاران زحمتکش دیده نمی‌شود.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اعتراضات اجتماعی, پرستاری, حقوق بشر, کارگری

فعال گارگری؛ با شکاف ۷ میلیونی بین خط فقر و دستمزد کارگر، زنده ماندن امتیاز محسوب می‌شود

«سبد معیشت» مهم ترین تیتر زندگی کارگران است که وضعیت خوبی ندارد و بهتر است همین حالا در آغاز نیمه دوم سال رسیدگی شود.

ادامه

اختلاف طبقاتی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش