۳۲۶هزار آمریکایی دیگر بیکار شدند

گزارش هفتگی جدید وزارت کار آمریکا نشان داد تعداد آمریکایی‌هایی که در هفته گذشته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را به ثبت رساندند به ۳۲۶ هزار نفر رسیده است.

 

به گزارش اقتصادآنلاین، گزارش هفتگی جدید وزارت کار آمریکا نشان داد تعداد آمریکایی‌هایی که در هفته گذشته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را به ثبت رساندند به ۳۲۶ هزار نفر رسیده است.

 

طبق این گزارش تعداد بیکاران هفتگی نسبت به آمار یک هفته قبل با کاهش ۳۸ هزار نفری روبرو شده است. با این حال این میزان بیکاری هنوز نسبت به بیکاری ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار نفر در هفته‌های قبل از پاندمی کرونا قابل‌توجه است.

 

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی داوجونز پیش‌بینی کرده بودند تعداد بیکاران تحت پوشش بیمه آمریکا در این هفته به ۳۴۵ هزار نفر برسد.

 

تعداد افرادی که به طور مداوم از بیمه بیکاری استفاده کرده‌اند این هفته با ۹۷ هزار نفر کاهش به ۲.۷۱ میلیون نفر رسید.

 

تعداد آمریکایی‌هایی که تحت برنامه‌های حمایتی مختلف قرار دارند با به پایان رسیدن بسیاری از بسته‌های کمکی مالی به ۴.۱۷ میلیون نفر رسید.

رژیم ولایی از طریق ساختار کارفرمایی شورای عالی کار، مانعِ ترمیم قدرت خرید کارگران است

«عیدعلی کریمی» با بیان اینکه تورم بیش از ۴۵ درصدی موجب شده که شاخص فلاکت در ۲۰ استان کشور بالای ۶۰ درصد قرار گیرد، گفت: «گران شدن اقلام سبد معیشت خانوارهای کارگری، به طرز مستقیم موجب بالا رفتن سطح شاخص فلاک شده است.»

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, تحریم, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری

کارگران پایانه‌ی نفتی خارک؛ ما نباید مجبور باشیم بعد از ۶۰ روز خانواده‌مان را ببینیم

کارگران می‌گویند: «اگر ما نیروهای بومی هستیم چرا بیمه‌ی ما را روزمزد پرداخت می‌کنند. اگر یک روز سرکار نباشیم بیمه و حقوق ما را را رد نمی‌کنند. همه‌ی این فشارها برای این است که نتوانیم از همان ۲ونیم روز در ماه هم استفاده کنیم.»

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش

رژیم ضدکارگری ولایی با ۶۰۰ هزار کارگر چشم انتظار بیمه تامین اجتماعی چه می‌کند

در حال حاضر، ۶۰۰ هزار کارگر ساختمانی نفر تحت پوشش بیمه اجتماعی نیستند و فقط زمانی که تمامی کارگران صنعت ساختمان تحت پوشش بیمه قرار گیرند، دغدغه اصلی فعالان صنفی این گروه شغلی مرتفع خواهد شد.

ادامه

اختلاف طبقاتی, ایران, حقوق بشر, عدالت اجتماعی, کارگری, گزارش