۳۰۰۰ داعشی در آخرین پناهگاهشان در سوریه، تسلیم نیرو‌های کُرد شدند

نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) بامداد چهارشنبه اعلام کردند: سه هزار تن از عناصر گروهک داعش خود را تسلیم کرده‌اند.

 

به گزارش اسکای نیوز عربی، مقام‌های نیروهای دمکراتیک سوریه به جزئیات بیشتر و تابعیت این افراد هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند.

 

نیروهای دمکراتیک سوریه که بیشتر آنان را کردها تشکیل می‌دهند، چهارشنبه هفته گذشته نیز از اسارت ۴۰۰ داعشی در شرق سوریه خبر داده بودند.

 

این نیروهای تحت حمایت آمریکا، شنبه هفته پیش نیز چندین عناصر داعشی را در روستای «عین عیسی» واقع در استان «الرقه» در نزدیکی مرز سوریه با عراق رها کردند.

 

افراد آزاد شده پیش از تصرف این مناطق توسط نیروهای دمکراتیک سوریه تحت حمایت امریکا اسیر شده بودند.

 

گزارش رسانه‌های عربی نشان می‌دهد که اغلب عناصر داعشی آزاد شده جزو کسانی هستند که دست‌هایشان به خون مردم بیگناه آلوده بوده است.

 

نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) پنجم و سوم اسفندماه گذشته نیز در مجموع بیش از ۳۸۰ تروریست داعشی عراقی را به دولت بغداد تحویل دادند.

 

باقی مانده‌های گروه تروریستی داعش در منطقه ای کم وسعت میان الباغوز و ساحل شرقی رود فرات در استان دیرالزور در شرق سوریه محاصره شده‌اند.

 

نیروهای دمکراتیک سوریه موسوم به «قسد» که مورد حمایت واشنگتن قرار دارند، بخش‌هایی از شمال و شمال شرق سوریه را در کنترل خود دارند.

انتخاب

 

افشاگری ینی شفق: «ابوبکر البغدادی» در زره‌پوش آمریکایی و تحت نظارت آمریکاست

یک رسانه ترکیه‌ای از توطئه جدیدی پرده برداشت که آمریکا تلاش می‌کند با همکاری گروه تروریستی داعش اجرا کند، این رسانه از ظاهر شدن ابوبکرالبغدادی در یک زره‌پوش آمریکایی خبر داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق, فرانسه

سوریه: گزارش اخیر هیات سازمان منع تسلیحات شیمیایی تحریف فاحش است

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که گزارش هیات حقیقت یاب سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد حادثه جعلی استفاده از مواد شیمیایی سمی در دوما، تفاوتی با گزارش‌های پیشین این سازمان که آکنده از تحریف‌های فاحش است، ندارد.

ادامه »

تروریسم, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا