چرا باید تصمیم‌گیری در مورد دستمزد کارگران و همسان‌سازی بازنشستگان در انتظار فروکش‌ کردن بحران بماند؟!

به نظر می رسد علیرغم تعیین تکلیف بحث‌هایی مانند افزایش حقوق کارمندان دولت و اعتبار رتبه‌بندی معلمان، تصمیم‌گیری در رابطه با بودجه همسان‌سازی و تعیین افزایش حداقل دستمزد کارگران، «فعلاً» متوقف شده است. آیا این توقف ناگهانی، نگران‌کننده است؟!

ادامه »

ایران, بازنشستگان, حقوق بشر, خبر, کارگری, گزارش

به‌استقبال صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست ایران!

رفقای گرامی! با فرارسیدن خردادماه ۱۳۹۹ از تاریخ تأسیس حزب کمونیست ایران صد سال سپری می‌شود. اگرچه نطفه‌های جنبش کارگری و سوسیال‌دموکراسی در میهن ما در دوران انقلاب مشروطیت نضج یافت و تأثیرهایی تعیین کننده بر روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب مشروطیت داشت اما بااینهمه جنبش کارگری و کمونیستی ایران در هیئت حزبی سازمان ‌یافته

ادامه »

اتحاد شوروی, اذربایجان, اروپا, انگلستان, تاریخ, جهان, دیدگاه, روسیه, عراق, کارگری, یادنامه

یک فعال حوزه‌ی ایمنی و بهداشت؛ وزارت کار هیچ دستورالعمل حفاظتی برای مقابله با کرونا ابلاغ نکرده

اگر نمی‌توانیم بهداشت کارگاه‌های صنعتی و سلامت کارکنان آنها را تضمین کنیم، ابتدا باید فعالیت‌های صنعتی را متوقف کنیم و بعد با رعایت کامل استانداردهای بهداشتی و مراقبتی کارگاه را بازگشایی کنیم.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

۲ کارگر هنگام تخلیه سنگ از خودرو جان خود را از دست دادند

مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شمس‌آباد با اشاره به فوت ۲ کارگر در محوطه کارگاهی شهرک صنعتی گفت: ظهر امروز دو کارگر از اتباع خارجی حین جابجایی سنگ دچار حادثه شده و در دم جان باختند.

 

مسلم ولی پور در گفت‌وگو با تسنیم در ری، با اشاره به فوت ۲ کارگر در محوطه کارگاهی شهرک صنعتی اظهار داشت: ظهر امروز (چهارشنبه) و در حوالی ساعت ۱۳ دو کارگر از اتباع خارجی حین جابجایی سنگ دچار حادثه شده و در دم جان باختند.

 

وی افزود: حادثه مربوط به تخلیه برش‌های بزرگ سنگ از روی خودرو بوده که در حین جابجایی با برهم خوردن تعادل خودرو منجر به سقوط کارگران از روی خودرو حامل می‌شود.

 

ولی همچنین بیان کرد: هنگام سقوط سنگ از روی خودرو ۲ کارگر حامل سنگ در اثر برخورد دچار حادثه می‌شوند و بنا بر اظهارات حاضران در دم جان می‌بازند که پس از رسیدن نیروهای امدادی تلاش برای احیا بی‌نتیجه ماند.

 

کارگران خواهان بازگشت آذرآب به دولت هستند

شورای اسلامی کار آذرآب مطرح کرد: بی‌ثباتی مدیریتی آذرآب سبب بی‌اعتمادی مشتریان، کاهش واگذاری کار به شرکت، کاهش رونق تولید، ناتوانی در پرداخت حقوق، کوچک شدن سفره کارگر و اعتراضات کارگری شده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

عمران خان: همکاری پاکستان با آمریکا در ایجاد طالبان برای جهاد علیه اتحاد شوروی

نخست‌وزیر پاکستان گفته این کشور نباید به جنگ به رهبری آمریکا علیه ترور می‌پیوست. این مقام می‌گوید ۷۰ هزار پاکستانی تابحال در جنگ علیه ترور کشته شده‌اند و کشورش صدها میلیارد ضرر اقتصادی کرده است.

ادامه »

اتحاد شوروی, افغانستان, امریکا, انگلستان, پاکستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان