۲۴۰ معدنچی اوکراینی در عمق ۱۰۰۰ متری محبوس شدند

به گزارش خبرگزاری تاس، شرکت برق اوکراین، برق معادن منطقه «پرفورمایسکوگول» را که در منطقه لوهانسک و در کنترل کی‌یف قرار دارد قطع کرده است. در اثر این اقدام آسانسورهای معدن از کار افتاده‌اند.

 

«میخائیل وولینتس» رئیس اتحادیه تجاری مستقل معدن‌چیان اوکراین، گفت که ۲۴۰ معدنچی زیر زمین محبوس شده‌اند.

 

وی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «امروز، دوم آوریل، شرکت برق دولتی “رجیونالنیه الکتریشسکیه ستی” تمام معدن‌های منطقه پرفورمایسکوگول در استان لوهانسک را بدون برق گذاشته است. وضعیت بحرانی است، حتی آسانسورهای معدن نیز از کار افتاده‌اند. در این بین، ۲۴۰ معدنچی زیر زمین، در عمق بیش از هزار متری، مانده‌اند.»

 

به گفته وولینتس، برق فعلی معادن تنها برای تهویه هوا و پمپ کردن آب به بیرون کفایت می‌کند. یک برنامه اضطراری برای تخلیه معدن‌چیان گرفتار شده در نظر گرفته شده است. بر اساس این برنامه، معدنچیان از طریق دروازه‌های خروج اضطراری و با بالا رفتن از پله‌ها در بخش جنوبی معدن به سطح زمین خواهند رسید.

 

این نخستین حادثه‌ای نیست که در جریان آن سازمان‌های تامین‌کننده برق، الکتریسیته معادن زغال سنگ را قطع کرده و شماری از معدن‌چیان را زیر زمین رها می‌کنند.

ایلنا

اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه در اعتراض به سیاست‌های نئولیبرالیستی ماکرون

کارکنان بخش حمل و نقل ریلی فرانسه در اعتراض به سیاست‌های کارگری ماکرون با اعلام دو روز تعطیلی و سه روز کار، اعتصاب سه ماه خود را آغاز کردند.   به گزارش دویچه وله، علاوه بر کارکنان قطار فرانسه، اتحادیه‌های کارگری و کارکنان بخش انرژی و جمع‌آوری زباله‌ها نیز در این اعتصاب سه ماهه شر

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, فرانسه, کارگری

اعتصاب‌های کارگری فرانسه، این بار علیه تغییرات نئولیبرالیستی دولت در قانون کار، از سر گرفته شد

موج جدیدی از اعتراضات در فرانسه علیه تغییرات مدنظر دولت در قانون کار به راه افتاده و هزاران نفر به خیابان‌های پاریس آمده‌اند. معترضان می‌خواهند این اعتراضات را به‌صورت مداوم تا ماه می ادامه دهند و آن را با تظاهرات میِ سال ۱۹۶۸ همزمان کنند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری